Log In

Flagová reprezentace nabrala nové síly a vzhlíží k jarní soutěži

Tým flagové reprezentace je o šest hráčů širší. Na nedělním tryoutu se sešlo sedmnáct zájemců o nastupování v národním týmu a trenér Jan Šesták byl příjemně překvapený úrovní zájemců. „Nikomu jsme rovnou neřekli, že na to nemá. Všichni zůstávají členy širšího kádru,“ řekl kouč k nedělní pražské akci.

Reprezentace vzhlíží k zářijovému mistrovství Evropy ve Španělsku. Stejně jako vloni bude i letos na jaře nastupovat v rakouské soutěži FLA2, v níž by se měla sehrát a najít si určité automatizmy, které by mohla využít na španělském šampionátu.

Šest vyvolených

Na samotný tryout přišlo sedmnáct lidí, trenéři vybrali v první fázi šest hráčů, kteří se ihned zapojují do cyklu národního týmu. Mezi vybranými nechybí zástupci třech elitních divizí tacklové ČLAF. „Na post QB si trenéři vybrali Chvalinu (HIP) a Vainera (PAT), kteří jsou zároveň schopni nastoupit i na jiných postech, na WR nejvíce zaujali Formánek (MUS) a Pavel Mráz (TIT) a obranu dostanou šanci posílit Šisl (LIO) a Michal Mráz (TIT),“ uvedl tým na vlastní facebookové stránce.

flag_tryout_skupina

Na nedělní tryout nedorazilo několik přihlášených hráčů. Ti se ve většině případů ani neomluvili. „Jak to tak chodí, tito hráči si pořádně přivřeli dveře do týmu,“ uvedl trenér Jan Šesták.

Budoucí plány

Šesták byl spokojený, že i přesto přišlo docela dost hráčů. „Doplnili jsme tým podle potřeb. Z příchozích hráčů jsem předtím znal jen dva. A úroveň všech mě potěšila,“ dodal trenér. I tak si je ale Šesták vědom, že v FLA2 mohou znovu nastat problémy způsobené vzájemným krytím termínů se zápasy kmenových týmů hráčů. „I proto doufáme, že rozšíření kádru pomůže s dokrytím všech víkendů,“ popsal trenér.

Trenér plánuje před začátkem samotné FLA2 ještě jeden společný trénink na začlenění nových hráčů do týmu. V červnu by se pak rád s výběrem zúčastnil největšího evropského flagového turnaje konaného v Německu s názvem Big Bowl. Kvůli jeho termínu v prvním víkendu v červnu je ale nejisté, zda reprezentace na akci vůbec odcestuje. „Hráči jsou samozřejmě primárně členy svých týmů tacklových soutěžích. Řešíme, zda by se vůbec dalo nějak vyřešit, abychom do Walldorfu na celý víkend jeli,“ řekl s nadějí v hlase Šesták.

flag_soupiska

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít