Log In

Známe první trojici ligových soutěží ČLAF pro sezonu 2016

Ještě o měsíc dříve, než v předpovědi letošního roku, se rýsuje podoba ligových soutěží mužů v rámci České ligy amerického fotbalu v roce 2016. Známí jsou účastníci třech nejvyšších soutěží. Na poslední čtvrtou ligu se bude vyčkávat do konce roku, kdy končí termín přihlášek.

V sezoně 2016 dojde, věřme že naposledy, opět k přejmenování soutěží dle jejich úrovně a dojde tak k absolutní eliminaci možných spekulací. Pro evropské smýšlení o sportu krok, který se musí pochválit a bude určitě vítán a hlavně lépe chápán veřejností i fanoušky.

Jakkoliv by se z loňského přehledu mohlo zdát, že vše zůstane po starém, tak opak je pravdou. V roce 2016 nás čeká pěkná rošáda.

Stáhněte si naše přehledy v plné kvalitě po kliknutí na každý z nich. Budeme rádi, když je uvidíme na některé z týmových stránek :)

ČLAF 2016

Brzy tomu bude rok, kdy jsme odepsali brněnské Alligators a ti nám letos dali po neúspěsné sezóně za pravdu. V Brně se přitom nejvyšší soutěž nebude hrát od první ligové sezóny v roce 1994 teprve potřetí (přestávka v B divizi z let 2006 a 2007)! Za svým snem si jdou kromě matadorů finalisté Silver Bowlu Stallions a Steelers, kteří doplňují základní šestici. Ta tak uzavírá kýženou podobu nejvyšší české soutěže v americkém fotbalu.

Systém: 10 zápasů, každý s každým doma a venku. První dva finále Czech Bowl

CLAF2016

Update 1.12. 0:05: Brněnští Alligators se dobrovolně nechtěli přihlásit do elitní soutěže a tak dle norem automaticky spadli na úroveň nejnižší v jejich jedenáctkové formě – tedy 3. liga.

2. liga 2016

Pětičlenné seskupení přibere ke stávajícím Patriots a Hippos celkem tři nováčky. Z třetí divize se posouvají vítězové Bronze Bowlu Sígrs, kteří se konečně přejmenovali na Brno, když už v bystrckém areálu hrají jakou dobu, a dva severočeské týmy – Blades a Titans.

Systém: 8 zápasů, každý s každým doma a venku. První dva finále Silver Bowl.

2.liga2016

3. liga 2016

Nesymetrický lichý počet devíti účastníků rozdělených velmi pravděpodobně do dvou regionálních skupin nabídne ve 3. lize silnou moravskou a na cestování hodně náročnou českou. Překvapením jsou určitě z elitní divize padající brněnští Alligators a zajímavé bude sledovat i farmu hřebců v podobě týmu Stallions 2.

Systém: 6 zápasů, ve skupině Východ každý s každým doma a venku, ve skupině Západ dvakrát s dvěma a jedenkrát s zbývajícími dvěma (kritériem bude i vzdálenost). Do playoff postoupí první dva ze skupiny a tým Stallions 2 bez nároku na playoff. Finále Bronze Bowl.

Skupina Západ

3.liga2016-cechy

Skupina Východ

3.liga2016-morava

Článek bude při nově zjištěných informacích aktualizován o herní systém a určitě doplněn o poslední úroveň, jakmile bude známa její podoba.

Zdroj: www.caaf.cz/?path=souteze, Česká asociace amerického fotbalu

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít