Log In

Víkend určil semifinalisty D-I; Silver Bowl se bude konat v Pardubicích

Pestrý byl předposlední hrací víkend základní části, ale žádné překvapení favoritů se nekonalo – veškeré výsledky naplnily očekávání tipérů i odborné veřejnosti a s klidem můžeme myšlenky přesouvat směrem k semifinále či Bowlům samotným.

Brno Alligators – Příbram Bobcats 0:34

Alligators se letošní sezónu trápí. Trápí se s bilancí 0-8 a zraněnimi letos dokonce tak moc, že mohou být myšlenky pro příští sezónu a sestup do D-II víc než aktuální. Každého určitě napadla možná alternativní realita se záměnou brněnského celku za Stallions.

Obdobné trápení bylo k vidění i v sobotu. Když Bobcats nenastoupili v plné síle a odpočívali tahouni na obou stranách barikády – v útoku QB Columbus Givens a v obraně LB Reinhold Leicht, na výsledku se to neprojevilo.

První polovina skončila přitom těsně 0:14, když se krásnou big play prezentoval nejstarší QB ligy, příbramský František Ježek, do rukou Daniela Vitiše pro 45y touchdown. Krátkým během v druhé čtvrtině si další body připsal i Melvin Davis. Stále bylo o co hrát.

Bohužel nezkušená offensive line domácího týmu QB Fortelnému nedávala dostatek času na nalezení volného cíle i více klidu a ten se dopustil chyby, když interception zachytil David Potrebuješ a 6y pro touchdown mu nebylo překážkou. I přesto, že se dvojice running backů Šimonek – Nestr dokázala prosazovat a pohybovat míčem, ke snížení skóre toto úsilí nevedlo a obrana Bobcats předváděla svou sílu. Ještě jednou se navíc prosadil Ježek, který našel volné ruce Martina Hamzy a konečný verdikt nad zápasem vyřkl RB Pavel Tumpach.

Brněnští Alligators to letos měli v konkurenci soupeřů velmi těžké a trestuhodný počet povolených turn overů, většinou nekompletní offense a absence i jediného importa, který by tým držel pohromadě, oznamovala už před sezónou, že to letos nebude růžové. V Brně se bude v offseason nad čím přemýšlet.

Semifinálový zápas Bobcats – Lions je na programu 4.7. od 16:00 na Marile.

Prague Hippos – Ostrava Steelers 13:20

Co chybělo? Jeden touchdown aby Hippos zvrátili osud, zaskočili Steelers a dali Bucks šanci na playoff. Stalo se očekávané.

Když se hodinu před startem zápasu prohnala Motorletem průtr mračen, domácí byli vůbec rádi, že zvládnou znovu nalajnovat hřiště, které jim nepřízeň počasí smyla jako houba popsanou tabuli. Naštěstí se zápas nemusel odkládat a dále už se až na jednu přeháňku umoudřilo.

Foto: Prague Hippos

Foto: Prague Hippos

Na míči začali Steelers, ale obrana Hippos nepovolila na tři pokusy více než pět yardů a jasní favoriti zápasu museli odkopávat. Hippos naopak ze svých třiceti yardů balón posouvali po zemi a střídavě Standa Tománek s Petrem Křesťanem donesli míč až na třicítku Steelers. Tam ale bohužel nevyšly pokusy o pass a na míč se dostali opět hosté. Další drive obrana domácích trochu prospala a Dominik Dvorský s Michalem Wesselym postupně krájeli yardy po zemi, až se druhý zmiňovaný Wessely prodral až do enzone. S potvrzením 0:7 to vypadalo, že budoucí finalista bude mít zápas pod kontrolou.

Hippos ale následně předvedli dlouhý drive, tentokrát s míčem běhali Standa Tománek a Tomáš Černý. I když dokázali dostat míč ze svých dvaceti až na devět yardů od endzony Steelers, čtvrtý down opět neproměnili a útočit šli hosté. Další drive Steelers sice vůbec nevypadal zle, zakončili ho ale interceptionem do rukou Ondry Svatoně, což nabudilo domácí útok, který nejprve sedmkrát za sebou posunul míč po zemi, aby už pak skoro překvapivě našel Tománek jedenácti yardovým passem Křesťana v endzoně. Po potvrzení 7:7.

Další drivy na obou stranách skončili puntem, těsně před poločasem se pak Steelers dokázali díky jednomu dlouhému passu dostat do vzdálenosti na FG, který proměnili. Do šaten se šlo za stavu 7:10 a Hippos drželi nečekaně těsný rozdíl skóre.

Druhý poločas začínali s útokem Hippos, a obrázek byl stejný jako v první půlce. Úspěšně přecházeli po zemi celé hřiště, když už to ale vypadalo dobře, tak se stroj zasekl a na 34 yardech Steelers museli kvůli protivětru kopat pouze punt, na FG se neodvážili. Další drive Steelers skončil velmi rychle druhým interceptionem na jejich vlastní polovině, bohužel Hippos se v redzone dopustili fumble. Ačkoliv měli své útočné drivy delší a yardů dělali rozhodně více než soupeř, na začátku závěrečné čtvrtiny přišla studená sprcha. Dva dlouhé passy a touchdown. Defensive back Svatoň s Rojkem byli na svých místech, ale o dvě hlavy větší WR Lička si s nimi poradil. S potvrzením 7:17.

Následoval nejdelší drive domácích. 14 akcí, z toho 11 po zemi a Petr Křesťan svůj tým odměnil a doběhl pro zasloužený touchdown. Hippos chtěli dostat rozdíl na pouhé dva body, bohužel potvrzení runem Křesťanovi nevyšlo a skóre zůstalo na 13:17. Steelers následně dávali míč především zkušenému Janu Klimešovi s janým úkolem – držet a nepustit. 19 vteřin před koncem Steelers díky fieldgoalu navýšili vedení na 13:20 a s tím už Hippos nedokázali nic udělat.

Ostrava postup do finále, které se odehraje 12.7. od 17:00 v Pardubicích. Hippos naopak končí poslední.

Teplice Nordians – Karlovy Vary Warriors 2:68

Setkání nováčka s lídrem dopadlo dle očekávání. Málokdo možná čekal dva body na účtu „obrany“ Warriors, ale i tuto parádu osvětlíme v reportu.

Offensive line Warriors letos šlape a v plné sestavě dokáže svému quarterbackovi připravit dostatek času, stejně jako otevřít prostor běhové hře. První drive Válečníků byl hodně nervózní a skončil zahraným 4. downem, na který našla teplická obrana recept. Útok se ale hned v zápětí dopustil fumblu a příležitost na zlatém podnose využil Jiří Perutek. Domácí útočná formace se nezvládala dostávat ani blízko poloviny hřiště a punty ji stály mnoho. Dvakrát se totiž na pozici returnera ukázal Václav Frank a ten už letos po několikáté doběhl s míčem do endzone. Perutek si nakonec připsal hattrick, když zachytil interception, ale prostor nechal po jednom touchdownu i svým spoluhráčům na postu running backa – Chourovi s Kollarikem. Vzduchem se osvědčil WR Fišar, kterého našel QB Mařík a který si také pro jeden touchdown doběhl.

Jediným zaváháním tak bylo potvrzení z kopačky DL Alberta Duhanaje, který si už za rozhodnutého stavu chtěl zkusit kop mezi dvě tyče a po prvním úspěchu druhý neproměnil. Míč se navíc odrazil a bystře si jej všiml obránce Nordians a proběhl s ním celé hřiště pro dva body. Duhanaj se ale s neúspěšným kopem nesmířil a při fumblu domácího útoku jej pohotově zvedl ze země a podpořený bloky svých kolegů si doběhl pro svůj historicky první touchdown, kterým zakončil celý zápas.

Warriors si splnili povinnou výhru a poprvé se probojovali i do playoff D-IV. Nordians v premiérové sezóně nestačili zkušeným týmům, které měli ve skupině, ale prezentovali se rozhodně výkonem, který bude s časem rychle růst.

Semifinálový zápas Warriors – Gladiators se bude v Karlových Varech konat 5.7. od 14:00 za festivalových podmínek.

Šumperk Dietos – Přerov Mammoths 12:35

V Šumperku se hrálo o jistotu postupu do playoff, který měli Dietos plně ve svých rukách. Letošní nevyrovnaný výkon domácího týmu se nakonec přiklonil na stranu zamyšlení a z jasného účastníka playoff se stal bohužel nešťastný odpadlík.

První čtvrtina přitom nenabídla jediný bod. Za stavu 0:0 tak musela v druhé čtvrtině zafungovat až spolupráce QB Štěpáníká do rukou Eduarda Kociana. Hned v zápětí se ale celým hřištěm prodral domácí RB Michal Bock a 68y během korigoval na 6:6, když se oběma týmům nedařili potvrzení. Do poloviny šli ale v mírné výhodě přecijen Mamuti z Přerova, když se prosadil z krátké vzdálenosti Radim Dohnal. V kabině bylo o půli o čem vášnivě diskutovat, protože rozdíl touchdownu nemusel nic znamenat.

Po poločasové přestávce byli ale lépe zahřátí opět hosté a Miroslav Večerka 78y během navýšil na 6:18. To už to s Dietos nevypadalo dobře. V závěrečné čtvrtině, rozhodujícím okamžiku, zaúřadoval hned dvakrát po sobě Jakub Kratochvíl, kterého pozorně našel Eduard Kocian. Korekce Michala Bocka a stav 12:32 už tak znamenal konec nadějí. Závěrečný field goal byl pro Eduarda Kociana spíše třešničkou na dortu.

Dietos se rouzločili se sezónou v domácím prostředí a Mammoths si užijí semifinále s Knigths 5.7. od 16:00 v areálu Spartak.

Pardubice Bucks – Pardubice Stallions 30:55

Bucks už o svou naději na postup do playoff definitivně přišli po výhře Steelers nad Hippos a tak se v Pardubicích hrálo o jediné – definitivní potvrzení Silver Bowlu v Pardubicích, které se naplnilo. I přes přeháňky si na Letní stadion našlo cestu krásných 628 fanoušků a určitě nelitovali. O touchdowny nebylo nouze.

Maximálně nastartovaní touhou po pořádání finále vstoupili do zápasu lépe Stallions, v pozici hostujícího celku. Opět kraloval QB Doherty a svou přesnou rukou a čtením hry našel hned třikrát ruce svých spoluhráčů – Horáčka, Máraie a Wajtra. Studená sprcha pro Bucks, ke které se přidal ještě sám Doherty krátkým během. Do poloviny za Bucks korigoval jen jedenkrát Joshua Henry – 8:27.

Po polovině musel přijít emotivní proslov v šatně, protože se situace obrátila. Dvakrát po sobě si pro body doběhl Justene Edwards a dokázal pro někoho rozhodnutý zápas zdramatizovat na 24:27. Odpovědnost na sebe vzal ale v zápětí RB Plaček a dvěma krátkými běhy dopřál svému týmu více klidu – 24:41. Snížit se ještě povedlo Edwardsovi, ale více už Kozlové nevymysleli. Krátký běh Shejbala a pass Doherty » Lepič znamenal jasný výsledek. Pochvalu zaslouží i kicker Stallions Hanovec, který proměnil 7 z 8 potvrzení kopem.

Derby v pardubicích jsou po těch pražských dalším velkým lákadlem a oslavou amerického fotbalu.

Stallions čeká ještě falešné finále se Steelers v Ostravě 28.6. a 14 dní na to 12.7. pořádají Silver Bowl na Letním stadionu v Pardubicích od 17:00.

Trutnov Rangers – Znojmo Knights 25:49

Do Trutnova vyrazil druhý semifinalista skupiny Západ ze Znojma. V poslední domácím představení Rangers nabídli svému publiku pořádný bodový příděl a i když ne výhru nad lídrem, alespoň krásné akce na obou stranách.

Zápas znojemského Tomáše Volfa, tak by se ve zkratce dal shrnout zápas. Postaral se hned o 5 touchdownů ze 7 a byl tak strůjcem osudu svého týmu. Dva si připsal univerzál Smrčka, který v druhé polovině zachytil dvě dlouhé přihrávky od léčeného QB Vrby.

Na druhé straně vynikal opět RB Novák, který se dvakrát prohnal hřištěl a body si připsal ještě Janovský s Chloudou. Zejména druhá akce z ruky QB Kubeše byla velmi pohledná, leč na výsledek už po vypršení času neměla.

Rangers letos zůstávají na třetí příčce tabulky a Knights dopřáli správnou stimulaci před playoff, které sehrají na horké půdě Přerova v areálu Spartak 5.7. od 16:00.

Ostrava Steelers 2 – Vysočina Gladiators 24:26

Druhý tým Steelers se hodně jasně přihlásil o své body a dokázal trenérům, že zkušenosti se dají sbírat opravdu rychle. Tým z Vysočiny čekal v polovině pořádný proslov, který zabral a obrat se povedl.

Skvěle se v první polovině prezentoval domácí RB Dominik Dvorský, hned třikrát proběhl hřištěm pro touchdown v celkovém součtu 152y! Stav sice korigoval Ondřej Pavla z týmu hostů, ale za stavu 18:6 si museli pěsti svírat snad všichni fandové Dietos, kterým šlo o všechno. Toho si byli vědomi i Gladiators a po polovině zapnuli. Opět se prosadil QB Pavlas.

Další ranou pod pás byla zlá práce kickoff týmu po skórování, který dovolil Martinu Masarikovi proběhnout celé hřiště a připsat si 88y kick-off return pro touchdown. Za stavz 24:14 se ale ještě před koncem třetí čtvrtiny prosadil Radek Jindra 45y dlouhým během – 24:20. Rozdíl 4 bodů sliboval podívanou až do samotného konce a u zrodu nutného vítězství a playoff stál opět Jindra, který se dokázal prosadit i podruhé a svůj tým posunul poprvé v klubové historii do semifinále – 24:26.

Gladiators se podívají 5.7. do Karlových Varů, kde s Warriors sehrají boj o Iron Bowl od 14:00. Pro oba týmy to bude nejen první vzájemné setkání, ale i první semifinále vůbec.

Prague Black Panthers – Prague Lions 26:14

Black Panthers v napínavém zápase s městským rivalem zvítězili 26:14. Lvi se prali jako o život, před polovinou zápasu ale přišla rána do týla. Po jednom z inkasovaných hitů si pravé rameno poranil americký quarterback Dustin Haines. Po tomto zranění zápas za stavu 13:7 pro domácí skončil. Na pozici rozehrávače se posunul Nicholas Cole, který si sice nevedl vůbec špatně, nedokázal ale Hainese plnohodnotně nahradit.

Do té doby byli Lions domácím Černým panterům vyrovnaným soupeřem. Nebýt výborného Dundáčka na pozici quarterbacka u Black Panthers, tak by se domácí asi ani neprosadili. Právě Hráč roku 2014 totiž pro první touchdown doběhl 20yardovým během, při kterém ze sebe shodil asi šest obránců a spadl až do endzóny. Druhý touchdown hodil perfektním passem středem na Martina Šindlera.

Black Panthers lehce propadali v secondary. Dlouhé balony propadaly k rukám receiverů, nepovedlo se zastavit ani některé dlouhé běhy Lions. Na druhé straně hrál výborně Lubomír Bachura, několikrát zastavil Jakuba Woleského, který je o několik decimetrů vyšší.

Úřadující mistr si připsal zasloužené vítězství, hlavně v druhém poločase pak ukázal píli a celý zápas dovedl do úspěšného konce. Lions čekají v semifinále Bobcats v sobotu 4. července. Black Panthers přivítají Trnavu o den později. Pantery čeká i semifinále v rakouské lize, ke kterému zajedou 4. července do Innsbrucku, kde se střetnou se Swarco Raiders Tirol.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít