Log In

V předehrávce Silver Bowlu zaskočili Steelers pardubické Hřebce

Pilsen Patriots – Pardubice Bucks 13:34

Při krásném slunečném nedělním odpoledni se ve Vochově odehrál předposlední zápas základní části D-II do kterého vstoupili značně nabuzení domácí borci, lační po možné výhře. Z Pardubic totiž dorazila do plzeňského okresu pouze necelá dvacítka hráčů, z nichž oblečených jich bylo k vidění jen patnáct.

Vstup do zápasu se Patriots povedl. Několik běhů vyústilo i ve zkompletované přihrávky vzduchem a tou pro touchdown se blýskl QB Lukáš Malec nalezením volného Davida Hlaváčka. S úspěšným potvrzením vedli Patriots 7:0. Jak velké překvapení se konalo v úvodu, tak o to větší bylo k vidění vzápětí, když se k míči dostali ve svém drivu Bucks.

Justene Edwards nejprve našel volného WR Semeráda, kterého přihrávka vzduchem nezaskočila. Z výhodné pozice následně vytěžil sám americký rozehrávač první body během. S úspěšným potvrzením za dva body se vedení ujali hosté – 7:8. Několik drivů končících turnovery a naděje na korekci ukončil domácí QB Malec hozeným interception, které zachytil připravený pardubický Semerád a nabídl svému kolegovi Edwardsovi další možnost ke skórování, kterou ke konci čtvrtiny a i na začátku druhé QB tmavé pleti bez milosti využil běhy přes celé hřiště – 7:22. Když domácí Miroslav Tábor zalehl fumble, blížila se šance na srovnání, ale v závěrečných vteřinách se Malec dopustil již druhého interception. Při riskantní hře zaskočený domácí tým nebyl schopný složit pardubického Romana Fialu a ten tuto lehkomyslnost potrestal. Do šaten se šlo za jasného stavu 7:28.

Třetí čtvrtina začala vlažně, když si oba týmy vyměnily držení míče a nebyly schopny skórovat. Na postu QB se v tom plzeňském objevil Patrik Vainer a připravil rukám svých spoluhráčů několik slibných šancích i v koncové zóně. Ti pod tlakem ale nezvládali míč udržet. Toho využil pardubický tým a Edwards krásným dlouhým passem z vlastní 30y značky dal příležitost vyniknout receiverovi Fialovi, který míč lehce zachytil a doběhl s ním až do endzone – 7:34.

V závěrečné části po povedeném returnu a chyceném passu Patriota Aleše Kysely nebyli Patriots schopni ze slibné vzdálenosti na čtvrtý down opakováním běhu středem korigovat a museli vydržet až na samotný závěr zápasu, když se Patrik Vainer vydal sám vstříc osudu a během svůj tým posunul do vzdálenosti, z které se druhý z quarterbacků Malec spojil s receiverem Hlávačkem, který v endzone míč udržel pro výsledných 13:34.

Ostrava Steelers – Pardubice Stallions 17:7

Ostravský tým si objednal kvalitní závlahu hřiště, ale nějakou chybou v komunikaci se silná průtrž přihnala až těsně před zápasem a hrálo se tak ve ztížených podmínkách. V porovnání s tropickým vedrem je možná tato varianta ve výsledku lepší.

Zápas z kategorie bezvýznamných se na kluzkém trávníku rozehrál v gardu testu na blížící se Silver Bowl. Tomu odpovídal i průběh. Hlavně na straně pardubického týmu byl i přes tvrdost hry znatelný režim šetření hráčů. Reprezentační RB Petr Plaček se na hřiště dostal pouze na několik útočných drivů a výhradně v pozici returnera a receiver Wajtr se šetřil úplně. Navíc na hřišti minimum času trávil i Scott Doherty.

O první změnu stavu scoreboard se postaraly týmy až těsně před odchodem do šaten. Za domácí skóroval Michal Kielor během a vzdušné spolupráce z ruky quarterbacka hostů Dohertyho využil Jan Horáček. Kostarický quarterback byl k vidění hlavně v úvodní čtvrtině. Ostravskému týmu se na rozdíl od pardubického nepovedlo potvrdit kopem a do kabin se hráči odebírali za stavu 6:7. První čtvrtina ale byla hodně vyrovnaná a Stallions museli před polovinou ještě zapojit Dohertyho passový režim, potom co jej nedokázal útočně zastoupit náhradník na postu rozehrávače Jan Kakos.

V druhé polovině už Stallions další body přidat nedokázali a Steelers toužící po výhře se chopili šance. Nejprve QB Michal Dudek doběhl z krátké vzdálenosti pro obrat ve skóre a při dvoubodové konverzi našel volného Patrika Skupina. Po následném kickoffu navíc returner neudržel míč a zalehl jej opět domácí tým. Připravil tak slibnou pozici pro kickera Mertu, který se z 39y vzdálenosti nemýlil – 17:7. Vylepšit si bilanci mohla jedna z kopaček ostravská kickera ještě jednou, ale holder tentokrát zaváhal a skóre se již neměnilo.

Zajímavosti zápasu je kromě výsledku samotného i ohlédnutí se o dva roky zpět, kdy v sezóně 2013 Steelers porazili své pardubické soky rovněž 17:7 . Tenkrát oba týmy skončily za branami finále.

Silver Bowl vypukne už 12.7. v Pardubicích a podrobnosti najdete ve Facebookové události.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít