Log In

V neděli si medaile převezmou vítězové Bronze a Iron Bowlu. Jaké to bude?

Bronze Bowl 19. 7. od 14:00

Ústí nad Labem Blades vs. Bílovice Sígrs

V ústeckých Olšinkách se bude poprvé odehrávat ligové finále. Domácím Blades se přechod do 11s formy amerického fotbalu nemohl povést lépe a ambice na titul jsou oprávněné. Soupeřem jim budou bílovičtí Sígrs, mistři sedmičkové ČLAF C z loňského roku. O napínavé momenty tak nebude nouze.

Olšinky jsou vyhlášeným místem amerického fotbalu na severu Čech. Kromě ČLAF se zde několikrát konal i Partners Cup a očekává se vysoká divácká návštěva, typická pro domácí zápasy.

V posledním měření sil se Blades podařilo Sígrs porazit v jejich domácím prostředí rozdílem jediného touchdownu 27:20. Byla to první výhra Severočechů ve vzájemných duelech. V roce 2013 totiž v základní části uštědřil tým z moravské metropole zrakům domácích fanoušků porážku 46:21. Blades jsou tak letos stále neporaženi a drží se na vítězné vlně. Sígři zaváhali už dvakrát. Již zmíněná těsná porážka a hlavně remíza s Mustangs v závěru základní části příliš ve prospěch Sígrs v očekávaném finále nepromlouvají.

Oba týmy samozřejmě chtějí vyhrát. Oba týmy mají potřebné zkušenosti. Rozhodne lepší fyzická i psychická připravenost. Útoky mají na obou stranách kvalitní hráče ať už pro hru po zemi – Imr vs. Schmied nebo ve vzduchu – duo quarterbacků Bláha a Sahula proti Dvořákovi s Ondráškem.

„Příprava byla pečlivá, dali jsme si opravdu záležet a měli jsme několik tréninků věnovaných nejen herním situacím, ale hlavně individuálním dovednostem každého z hráčů. Naše filozofie je stále stejná – nevypustit žádný zápas, ať je více či méně důležitý a stejné jsou i ambice jako v každém zápase – zvítězit,“ prozradil hlavní trenér Blades Milan Sahula.

„Ve finále chceme určitě vyhrát, ale uvědomujeme si kvalitu soupeře. Připravovali jsme se pozorně a dlouho jsme studovali jejich hru, kterou nás překvapili na našem hřišti. Doufám, že to bude pohledná a vyrovnaná hra. Rozhodnout mohou chyby, kterých se musíme vyvarovat,“ komentoval hlavní trenér Sígrs Petr Švanda.

Celé ¾ tipérů věří pořadatelskému klubu z Ústí! Kromě bohaté sportovní podívané bude štědrý i doprovodný program pro celou rodinu – autogramiáda ústeckých sportovců, soutěž, živá hudba, atrakce pro děti, občerstvení, ohňostroj, aj. Zajímavostí zápasu je i skladba rozhodčích, který bude totožná jako při pondělním Under Armour Czech Bowlu XXII. Více informací v události.

Facebook událost

Zápas bude možné sledovat online:

Iron Bowl 19. 7. od 16:00

Znojmo Knights vs. Vysočina Gladiators

Město okurek pohostí finále Divize IV na nově zrekonstruovaném stadionu v Husových sadech. Ve finále se potkají domácí Knights v roli Goliáše s Davidem z Vysočiny, kteří již dokázali zaskočit favorita v Karlových Varech. Dokáží Gladiators v historicky nejlepší klubové sezóně překvapit i dalšího ze soupeřů?

Znojemský tým se musel rozloučit pro zranění s quarterbackem Lumírem Kabelkou, kterého ale velmi slušně nahradil hráč juniorského věku Martin Vrba a až na jedno velmi těsné klopýtnutí s Warriors drží Rytíři neporazitelnost. Gladiators za sebou mají velmi rozpačitou sezónu, kde v semifinálovém zápase v naprosté psychické pohodě přehráli vyhlášenou karlovarskou obranu. Psychický tlak a kondice jsou faktory, které umí rozhodovat zápasy a ve finále budou opět v lepším výchozím postavení hráči hostů.

„Slavíme už od postupu do semifinále. Je to pro nás obrovský úspěch, těšíme se z prodloužení sezóny o další cenné zápasy a do finále jdeme s cílem vyhrát, což se nám při eliminaci chyb může povést. Když nebudeme chybovat, budou se dopouštět chyb Knights a z toho můžeme těžit. Myslím, že tak to na naší úrovni funguje. Jsou v mnoha ohledech lepším týmem, ale stát se může cokoliv. Bude to hodně o psychice. Vypravujeme dva autobusy fanoušků a pro každého z hráčů bude čest nastoupit před vyhlášenými davy diváků, bude to nová zkušenost,“ řekl hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus.

Přes ¾ tipérů věří i v druhém nedělním zápase domácímu týmu a ani návštěvníci o zábavu nepřijdou. Kromě standardního programu budou k vidění ukázky historických soubojů. Více informací sledujte průběžně v události.

FACEBOOK UDÁLOST

Na obou finále budeme s Vámi a kromě pravidelné aktualizace skóre budou v komentářích na Facebooku i online přepisy akcí. Buďte s námi :)

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít