Log In

V neděli se předvedly pardubické týmy, doma neinkasovaly jediný bod

Pardubice Stallions – Pilsen Patriots 42:0

Divize II má postupové karty rozdané jasně. Čekalo se proto, že třeba v Pardubicích budou ke svým soupeřům shovívavější, jelikož do zápasu nasadí náhradníky. Jenže opak byl pravdou, samotný Scott Doherty na pozici quarterbacka se podílel na čtyřech ze šesti touchdownů. Všech šest dali domácí Stallions v prvním poločase, v druhé půli přišlo zmíněné šetření soupeře.

Dva touchdowny, oba vzduchem, si připsal running back Petr Plaček. Dva šestibodové úspěchy měl i Jan Wajtr, jednou po passu od kostarického quarterbacka Dohertyho, podruhé sám díky svým rychlým nohám. Stallions tak mají v tabulce bilanci 5-0 a vypadá to, že v Silver Bowlu se utkají s ostravskými Steelers.

Brno Alligators – Prague Black Panthers 7:42

Alligators znovu kousali. I když jen chvilku. Brněnský tým zaskočil Black Panthers, ti ale rychle odpověděli rychlým touchdownem Jana Dundáčka z kickoff returnu. Dundáček odehrál čtvrtinu a kousek, odcházel v situaci, kdy hodil touchdownový pass do rukou Jana Štieglera a následně dva na Martina Šindlera. Backup quarterback Jiří Chvalina pak přidal do konce poločasu ještě jeden přesný pass na Šindlera, který za deset minut zkompletoval pomyslný hattrick.

Po pauze přidal ještě jeden touchdown hostující Štiegler, a to po dlouhém passu Chvaliny. Black Panthers hráli přesně tak, jak potřebovali, Alligators nestíhali a na úvodní touchdown v podání Jaroslava Doležala po přihrávce od Tomáše Fortelného už nenavázali. V průběhu zápasu začali kazit, chybovali a často vraceli míč Black Panthers po nevynucených chybách.

Podle slov trenéra Alligators Aleše Daňhela se i přes nepovedený výkon budou Alligators chtít postavit důstojně i k posledním dvěma zápasům ročníku.

Šumperk Dietos – Vysočina Gladiators 20:14

V Šumperku šlo v neděli o hodně. Domácí potřebovali výhru o 16 bodů, aby měli šanci na postup do semifinále Divize IV. Podle výše uvedeného výsledku už víte, jak jejich snahy dopadly. Vysočina šla v úvodu mače do vedení, čímž ještě Šumperku jeho šance snížila.

Dietos odpověděli dvěma touchdowny, jedním z interception returnu v podání Romana Langera, ještě předtím se prosadil Denis Weinlich po passu od Jana Kolaříka. Do šaten tak domácí odcházeli s nadějí na výhru s průběžným vedením 12:8.

Po pauze se na další body čekalo až do čtvrté čtvrtiny. Tam nejprve Gladiátor Ondřej Pavlas donesl ze dvou yardů míč do endzóny, čímž zvrátil vedení na stranu hostí. Domácí sice stihli ještě dát jeden touchdown a vyhrát 20:14, jenže nesplnili podmínku výhry o 16 a jejich postupové šance jsou jen mizivé.

Znojmo Knights – Karlovy Vary Warriors 6:14

Bitva o první místo v západní skupině Divize IV nabídla přehlídku výborných pevných obran. Dohromady padlo pouhých 20 bodů. Knights pro udržení prvního místa mohli klidně prohrát, jen to nesmělo být o více než sedm bodů.

A právě to se domácím nepovedlo. Hostující Válečníci vyhráli díky passové akci, což není v karlovarském repertoáru úplně obvyklé. Hosté po touchdownu v poslední čtvrtině vedli o šest bodů, potřebovali ale výhru o osm. Hrající trenér západočeského týmu Jakub Čajan zavelel k dvoubodovému potvrzení, to se povedlo a hosté vyhráli o potřebných osm bodů.

Posunuli se tak do čela západní skupiny a zároveň si zajistili domácí výhodu pro playoff.

Pardubice Bucks – Prague Hippos 36:0

Kozlové po dvou prohrách a odstoupení hlavního trenéra možná trochu klesali na mysli. Výhra proti pražským Hrochům s čistým štítem ale musela Bucks nakopnout směrem k závěru sezony. O pětici touchdownů se postarali jak domácí hráči, tak i posily v podobě Henryho a Edwardse.

Joshua Henry se prosadil hned v první čtvrtině, krásným dlouhým 66yardovým během, v druhé čtvrtině jej napodobil i Adam Bureš, který ale touchdown získal z krátké tříyardové přihrávky od Edwardse. Po pauze zaúřadoval znovu Henry, tentokrát padesátiyardový běh. Druhý zápas dne na pardubickém Letním stadionu vypadal podobně jednoznačně jako ten první.

Ve čtvrté čtvrtině dvěma běhy zapsal své jméno do listiny skórujících i sám quarterback Justene Edwards. Nejprve 11yardovým během, vzápětí pak 34yardovou kličkovanou mezi obránci Hippos.

Hrochům se znovu nedařily základní akce a bohužel neskórovali. V pražském týmu se bohužel nedaří navázat na kvalitní výkony loňské sezony, kdy Hippos dokráčeli až do finále se Steelers.