Log In

V neděli kralovali lídři. Soupeřům nic nepovolili a ubránili nuly

Nedělní tři zápasy měli lídři plně pod kontrolou a ani jeden z nich se nedopustil chyby, které by ohrozily bodové prázdno svých soupeřů. Přitom v zápase s Lions měli Alligators na vzdálenost několika yardů velmi blízko ke korekci debaklu – bez úspěchu.

Pilsen Patriots – Ostrava Steelers 0:55

Tým Ocelářů se vydal do města kultury upevnit svou pozici na druhé příčce divizní tabulky a oběma mužstvům už rozdané karty nikdo tento týden vytrhnout nemohl. Steelers se ale bavili a pro zranění ořezaný kádr Patriots nijak nešetřili.

Hattrick si v zápase zajistil Patrik Skupin, který míč dopravil do endzone nezvykle hned dvakrát po zemi s průměrem více než 20 yardů na TD. V závěru jej zastoupil Michal Kielor, který si doběhl pro body dvakrát. Dále je ještě doplnili v úvodu 30y passem Šimečka a krátkým 10y Chmela ve třetí čtvrtině. Kopačka Daniela Merty trefila 7 z 8 pokusů.

Dominantní průběh zápasu byl znám dopředu, ale na výsledky o 50+ bodů stále u Patriots nejsme zvyklí. Ostravští borci si před Silver Bowlem doplnili karmu a nabudili chuť po vítězství, kterou bude zápase roku, který je teprve čeká, více než potřebovat.

Zápas divákům nabídl jednostrannou podívanou, ale v opačném gardu, než by si přáli.

Prague Lions – Brno Alligators 62:0

Lions jsou s Hainesem zpět na koni, a jak moc je pro tým důležitý, se ukázalo v Hostivaři i v neděli, kam dorazili trápící se brněnští Alligators.

Jaký byl průběh zápasu? Ve zkratce Haines, Haines, Růžek, Růžek, Růžek, Haines Haines atd. Trochu detailněji se můžeme na podívat na první polovinu, která nabídla 8 z 9 touchdownů, z nichž u většiny stál právě zmíněný ex-oregonský QB Dustin Haines, který má asi energii i v rukách, protože jinak se starty Davida a Lukáše Růžků do dlouhých běhů vysvětlit nedají. Byla to parádní podívaná a fanoušci Lvů si užili velké mlsání.

Tým šlapal a když už vzduch zavětřil možnost Alligators alespoň snížit a odebrat nulu ze scoreboard, byla v pohotovosti secondary a ta nic nedopustila. Ondřej Šisl navíc jedno interception obrátil také v touchdown. Kuriózní situace nastala při potvrzování třetího touchdownu: Šislův extra point byl zblokovaný, než se ale Alligators vzpamatovali, čapnul rychlý defensive back, který zároveň kope, míč a utíkal s ním do endzóny. Z potvrzení za bod bylo rázem dvoubodové.

David Michálek z Lions (s číslem 11) odehrál proti Brnu skvělý zápas. O největší důvod k radosti jej ale připravil spoluhráč, když při jeho interception returnu přes celé hřiště fauloval jednoho z Aligátorů. Michálek tak o touchdown přišel. Foto: Lukáš Machala

David Michálek z Lions (s číslem 11) odehrál proti Brnu skvělý zápas. O největší důvod k radosti jej ale připravil spoluhráč, když při jeho interception returnu přes celé hřiště fauloval jednoho z Aligátorů. Michálek tak o touchdown přišel.
Foto: Lukáš Machala

S klidem na srdci můžeme citovat: „Pane veliteli po dobu mé služby se nestalo nic zvláštního.“ S takovým přehledem drtili Lions brněnskou obranu a konečným výsledkem 62:0 útočili chvilku na letošní rekord v rámci ČLAF, který zatím drží Warriors (68:0 nad Nordians).

Druhá polovina se obešla bez dirigenta ofensivního orchestru Hainese a backup QB Jindřichovský nám potvrdil, že se ještě musí od svého zkušenějšího soupeře učit. Každopádně výsledek se po dlouhé době zapíše opět k velmi dobrým představením Lions a věřme, že playoff nabídne opravdu skvělou podívanou.

Pardubice Stallions – Prague Hippos 36:0

Ani v Pardubicích se neočekávalo nic jiného než jasná výhra domácích podpořená hlasitou diváckou kulisou. Stallions nastoupili od samého začátku a stejně jako Steelers v Plzni se už nezastavili.

Hattrick si nachytal Jan Wajtr, když pochytal tři touchdowné passy v celkové délce 92y a mohl ruce QB Dohertyho postavit oslavný pomník. Před tím by se uklonil určitě i Petr Márai s Janem Horáčkem, kteří byli dalšími adresáty. Body za touchdown si připsal i František Hanovec, který 3x potvrdil a ve třetí části přidal ještě field goal.

Scott Doherty se cítí v českých luzích a hájích jako ryba ve vodě a celý tým pozvedává velmi podobně, jako v loňském roce příbramské Bobcats. Secondary level všech oponentů zběsilé delegaci passů podobné trenažéru často nestíhá a poslední Hippos mohou být rádi, že se nejednalo o tak vysoký výprask, jako v případě dalších dvou nedělních zápasů.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít