Log In

Trofej z Memoriálu Viktora Kincela putuje do ČR

O uplynulém víkendu proběhl v Nitře 5. ročník Memoriálu Viktora Kincela, kterého se účastnili jak zástupci SFL, tak i ČLAF.

O Memoriálu

Memoriál je spojen s nešťastným příběhem Viktora Kincela, který 16. 9. 2010 zahynul při výkonu policejní služby. Turnaj je uctěním památky kamaráda, který celých 12 let působil jako hráč, kapitán i trenér v domácím celku Nitra Knights, ale i jako reprezentant Slovenska.

Výtěžek z celé akce je věnován Viktorovu dnes již pětiletému synovi.

Smutná událost má kromě sportu i další rozměr – dokazuje sílu přátelství, vzájemné pomoci a zábavy, která má smysl.

Účastníci

Do Městské sportovní haly si našlo v sobotu cestu hned osm týmů, které poměřily síly v 15 zápasech (neodehrál se zápas o třetí místo).

Ze Slovenska se za poslední možností prodloužení sezóny sjelo hned 6 týmů – Stará Partia (alternativa k českým Old Boys), Bratislava Monarchs (dřívější účastník ČLAF), Trnava Bulldogs (účastník letošní ČLAF A), AFC Nové Zámky, Nitra Knights a účastnik ČLAF B 2014 Zvolen Patriots.

Z českých luhů a hájů si zajížďku udělal tým Pardubice Bucks a vítěz ČLAF B Ostrava Steelers, který po zrušení Halového mistrovství ČR mohl na turnaj dorazit v plné síle.

Musíme zdůraznit, že týmy byly značně posíleny, ať už o zahraniční posily (např. z Polska).

Výsledky zápasů

9:00 Stará Partia Zvolen Patriots 7:15
9:45 Bratislava Monarchs Trnava Bulldogs 22:6
10:30 AFC Nové Zámky Ostrava Steelers 11:28
11:15 Nitra Knights Pardubice Bucks 16:12
12:00 Zvolen Patriots Ostrava Steelers 0:28
12:45 Stará Partia AFC Nové Zámky 2:0
13:30 Bratislava Monarchs Pardubice Bucks 21:0
14:15 Nitra Knights Trnava Bulldogs 16:20
15:00 Stará Partia Ostrava Steelers 0:7
15:45 Trnava Bulldogs Pardubice Bucks 27:14
16:30 Zvolen Patriots AFC Nové Zámky 24:6
17:15 Nitra Knights Bratislava Monarchs 8:25
SEMIFINÁLE 18:00 Ostrava Steelers Trnava Bulldogs 20:19
SEMIFINÁLE 18:45 Bratislava Monarchs Zvolen Patriots 13:16
FINÁLE 20:00 Ostrava Steelers Zvolen Patriots 20:13

Finálové „derby“

V týmu Zvolen Patriots nastoupila hned pětice hráčů, která dříve oblékala dres Ostravy a už zápas v základní části přisliboval zajímavou podívanou, ač výsledek mluvil jednoznačně ve prospěch Steelers. Patriots si ale nevědomky šetřili síly do finále…

První polovina zápasu patřila týmu ze Zvolena. Hráčům se podařilo skórovat jediný touchdown s potvrzením a hra se přesypávala ze strany na stranu a často končila nuceným puntem. O touchdown se postarala z pozice RB posila z Prague Black Panthers – Adam Synáček, který tak pár vteřin před poločasem poslal do kabiny mírně ve výhodě svůj tým.

V kabině si ostravští měli o čem povídat, ale rozdíl ve skóre nebyl nijak dramatický, což se projevilo obratem. Nejdřív dorovnal QB Adam Kavický a následně přidal další body RB Matěj Čejka. Patriots se ještě podařilo 19 sekund před koncem srovnat a o vítězi nebylo ještě těsně před koncem rozhodnuto. O co jasnější byl úvodní vzájemný zápas základní části, o to vyrovnanější podívaná byla ke spatření ve finále.

Na míči jsou Steelers a časomíra jim připouští posledních pár akcí. První zhatí nepovedený snap, ale v té druhé najde quarterback Kavický přesnou rukou Patrika Skupina a pasuje ho na post hrdiny zápasu.

Steelers po zásluze vítězí rozdílem jediného touchdownu v poměru 20:13, ale respekt si zaslouží hráči obou týmů.

Pořadí na prvních třech místech

  1. Ostrava Steelers
  2. Zvolen Patriots
  3. Bratislava Monarchs a Trnava Bulldogs

Individuální ocenění

MVP – Juraj Sanitra (Bratislava Monarchs)

Nejlepší hráč obrany – Ivan Brauner (Stará Partia)

Nejlepší hráč útoku – Ján Pavlovčík (Trnava Bulldogs)

Záznam všech zápasů můžete sledovat na huste.tv

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít