Log In

Těšíme se zpátky, hlásí plzeňský Sedláček

Pilsen Patriots se pro rok 2014 vrací do 11s verze České ligy amerického fotbalu, konkrétně B divize. Jak se na novou sezonu těší prezident klubu Tomáš Sedláček? Nejen o nové sezoně se rozpovídal ve společném rozhovoru.

Tomáši, prozraď našim čtenářům, z jakého důvodu jste se rozhodli pro účast v ČLAF B, tedy k návratu ze 7s fotbalu opět k 11s formě?

Sezóna 2013 pro nás byla jakýmsi mezistupněm. Neměli jsme dostatečně stabilní a početný kádr, takže jsme se rozhodli pro účast v sedmičkové divizi B, abychom co nejrychleji kádr doplnili. Již tento, pro nás úspěšný, rok byl ovšem maximálně směrován na vstup zpět do 11s formy, na kterou jsme dlouhodobě zvyklí.

Máte stále stejné ambice jako v loňském roce, tedy útočit na nejvyšší příčky?

Přechod ze 7s do 11s není nic snadného, a proto se maximálně soustředíme na naše výkony. Minimálně ve třech domácích zápasech základní části, které nás čekají, chceme své fanoušky potěšit výhrou. Cílem je také motivovat naše stávající hráče i případně nové nadšence.

Bude vás čekat několik velice těžkých soupeřů – nepředvídatelný nováček ze slovenského Zvolena, z ČLAF A dobrovolně sesazení oceláři z Ostravy a narůstající celek pražských hrochů. Co si myslíte o svých soupeřích?

Pražští Hippos mají slibně rozjetý celek a již loni převedli, že je potřeba s nimi počítat. Možná by výsledek vzájemného utkání nebyl tak jednoznačný, pokud bychom se s hrochy nepotkali v prvním utkání. S Ostravou vedeme dlouhodobě statisticky pasivní bitvu a po obměně kádru příliš nedovedeme odhadnout jejich aktuální sílu. Možná si s nimi letos vyrovnáme vzájemnou bilanci. Se Zvolenem jsme měli jedinou zkušenost, a to pozorování na loňském halovém mistrovství. Nebylo nám přáno, a tak jsme se na palubovce nesetkali. Soudit pouze podle dost atypického turnaje lze jen těžko, ale zarputilost slovenských bratrů nelze brát na lehkou váhu. Ostatně loni se premiérová účast Trnavy v divizi A také přetavila v úspěšnou cestu až před brány finále.

plzen2

Jak moc do vaší základny zasáhl odliv velice zkušených hráčů – Jiřího Urbana, Pavla Tumpacha a Martina Vokurky, kteří přestoupili do ambiciózně vyhlížejícího týmu Příbrami?

Je potřeba rozkódovat pozadí celé mozaiky, tedy to, že Jiří i Pavel u nás byli pouze na hostování z Prague Panthers a Black Hawks. Bylo to jejich svobodné rozhodnutí, které plně respektujeme, a s jejich návratem nebyl žádný problém. Martin se jakožto plzeňský odchovanec rozhodl pro roční hostování v celku Bobcatů, které se obešlo rovněž bez komplikací. Samozřejmě to byli klíčoví hráči, jejichž zásluhy na našem titulu jsou nesporné a budeme je vcelku jen těžko v krátkodobém hledisku nahrazovat.

V západočeské metropoli je neustále živo a tým se snaží o rozvoj fotbalu všemi směry. Od juniorského programu, přes flag dětí a ženským týmem konče. Je u vás o americký fotbal takový zájem?

Úspěch v loňském roce přinesl jednu zásadní skutečnost, a to zvýšení povědomí o americkém fotbalu v našem regionu. Samozřejmě zájmu si ceníme, přesto však máme ještě velké členské rezervy a v následujících několika letech nás pravděpodobně „stop stavy“ nečekají. Na to navazuje celá myšlenka rozšíření našeho sportu mezi širší skupiny, tedy děti i ženy, jejichž zájem má aktuálně vzrůstající tendence a my se mu velmi těšíme. Výhra v ČLAF B by tedy přinesla další opravdu důležité zviditelnění.

Na co zajímavého byste pozvali fanoušky? Co pro nás Patriots připravují?

Na 5. duben máme naplánováno přátelské utkání s německým týmem Passau Pirates, které bylo loni z důvodu chybějícího personalu a naší formě, tedy 7s fotbalu nemožné. Jedná se o celek hrající 7. divizi a doufáme, že se budeme schopni v prvním letošním střetu ukázat.

plzenpofinale

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít