Log In

Sobotní zápasy všech divizí ovládly domácí týmy

ČLAF D-I: Příbram Bobcats – Brno Alligators 54:7

Brno přijelo do Příbrami v pozici týmu, který mohl maximálně jen překvapit. Bobcats mají i letos sestavu vyztuženou americkými posilami, a to quarterbackem Columbem Givensem a defensive backem Melvinem Davisem. Ten navíc občas zaskočí i na pozici RB. Bobcats hráli dobře už v prvním zápase, kdy potrápili úřadující mistry Black Panthers, kterým nakonec podlehli o pouhý bod 9:10.

Brno hrálo první zápas doma s Lions a prohrálo 12:37. Do Příbrami přijelo s vylepšeným výkonem, hrálo dobře, jenže na Bobcats ani lepší hra nestačila. Columbus Givens má menší problémy s držením míče, i v druhém zápase mu vyklouzl z ruky pro fumble. Tentokrát dokonce bez cizího zavinění. I když je posilou, tyto chyby si dovolit nemůže.

Za zmínku stojí velkolepý interception z druhé čtvrtiny v podání Melvina Davise, který zachytil Fortelného pass tygřím skokem.

Jako celek se zápas vyvíjel dle předpokladů, Příbram vyrukovala se silným běhovým útokem, s kterým si Brno nevědělo rady. Statistika průměrného zisku 13 yardů za jeden běh mluví za vše, recept na Brno je jasně během.

Běhová hra Příbrami je s absencí Pavla Tumpacha postavena následovně: primární RB je Petr Datel, záda mu ve většině zápasu kryje Melvin Davis, který střídá obranu za útok. V zápase s Alligators pak na pozici běhajícího hráče nastupoval i Daniel Vitiš, který získal v součtu nejvíce yardů a 36y během získal i nejdelší touchdown zápasu.

Příbram také udělala dobrý krok pro vlastní rozvoj, když při hře na tzv. „mercy rule“ (čas běží bez zastavení, když jde jeden z týmů do vedení o 35 bodů) nasadili backup quarterbacka Františka Ježka. 35letý rozehrávač skončil zápas se statistikou 5-8, tedy pět zkompletovaných passů z osmi pokusů.

Kompletní statistiky naleznete na webu asociace. Prozradíme, že Melvin Davis dal touchdowny tři, Columbus Givens dva.

ČLAF D-II: Pardubice Bucks – Pilsen Patriots 27:12

První zápas Bucks v jedenáctkové soutěži a hned výhra. A to ve velkém stylu. Zkušený tým z Plzně, který letos načíná svou dvacátou sezonu, se pořádně ani nerozkoukal a už prohrával 0:14. Safety, touchdown, touchdown a Pardubičtí byli na koni.

Bucks mají za sebou velkou offseason. Přechod do velkého fotbalu, nový trenér Jason Blasko a dokonce i dvě americké posily v Justene Edwardsovi na pozici WR/DT a Joshuovi Henrym na RB/DB. Začlenění proběhlo v pořádku a Bucks svůj první zápas vyhráli s velkým přehledem.

Ve druhé čtvrtině sice Patrioti snížili na 6:14 Patrikem Vainerem, rychlou odpověď přinesl krátkým během Joshua Henry. Po pauze pak ještě jednou udeřili Patriots, 24yardový pass Lukáše Malce proměnil Otakar Horák. Za stavu 20:12 pro domácí se pak ještě trhnul Joshua Henry a navýšil náskok na 27:12. Tímto stavem pak zápas i skončil.

Tento zápas budiž pochvalou pro Českou asociaci amerického fotbalu za zařazení Bucks do Divize II. Jako jediný tým, přecházející ze sedmičkové verze, nastupují v ČLAF D-II a volba to byla správná.

ČLAF D-IV: Karlovy Vary Warriors – Trutnov Rangers 31:0

war

Reprezentační defensive tackle Lubomír Doležal (druhý zprava) právě doběhl pro svůj první touchdown kariéry. Stalo se tak poté, co sebral volně ležící míč po fumblu Rangers a doběhl s ním až do endzóny.

Warriors vstoupili do prvního utkání s plným nasazením a hned z první akce vytěžili první bodový příspěvěk, když Frank podpořený bloky proběhl celé hřiště a zasadil Rangers bleskovou ránu. První čtvrtina se nesla v duchu zaskočení a následoval další trest, když si Jakub Choura doběhl pro další touchdown. Potvrzení se ale domácím nedařila a nepovedené snapy byly překážkou v možném bodovém navýšení.

Ještě v první čtvrtině úřadoval reprezentační defensive lineman Luboš Doležal, když dokázal fumble odnést až do endzone Trutnova. První čtvrtina skončila bohatým příspěvkem 18:0.

Tým z Trutnova se o příležitosti ke skórování připravoval hlavně zbytečnými chybami a fauly. Naopak útok domácích v druhé čtvrtině přidal ještě další touchdown, když po povedené big play zachytil míč WR Václav Blahout z ruky nováčka na postu quarterbacka Lukáše Gerstnera a RB Petr Kollarik následně získal další touchdown. Tlak obrany Rangers už více nepovolil a do šaten se odcházelo za stavu 25:0.

Druhá polovina zápasu byla zkraje vyrovnanou podívanou, a to hlavně díky kvalitním obranám obou týmů. Třetí čtvrtina se obešla bez bodů a dalších se 170 fanoušků dočkalo až v závěrečné části.

Poslední bodový příspěvěk přidal opět skvěle hrající RB Kollarik 12y během a Warriors dle předpovědi tiperů vypravili Rangers na cestu pod Krkonoše s jednoznačným výsledkem 31:0.

ČLAF D-IV: Přerov Mammoths – Vysočina Gladiators 23:8

Fanoušci Vysočiny by asi museli dlouho pátrat v paměti, aby si vzpomněli, kdy naposledy se jejich týmu podařilo otočit vývoj tak, že po vedení protivníka byl ve vedení právě tým z Českomoravské vrchoviny (naposledy se tak stalo 27. 4. 2013 v Brně proti Pitbulls, ve vedení 6:0 pak byli 24. 5. 2014 v Šumperku, vydrželo jim ale pouze 62 sekund hry).

Právě to se stalo v Přerově, kde se domácí v prvním poločase až nečekaně trápili s papírově slabšími Gladiators. Po úvodní polovině vedli Přerovští jen 9:8 poté, co v první čtvrtině dali field-goal a v druhé odpověděli na touchdown Gladiators svým nepotvrzeným touchdownem.

Po pauze sledovalo 200 diváků na přerovském stadionu fotbal, který přinesl už jen dvě změny skóre. Domácí nepřipustili překvapení a dvěma potvrzeným touchdowny odskočili na rozdíl 15 bodů. S tím také zápas skončil, Mammoths porazili Gladiátory v mrazivém větru 23:8.