Log In

Sobotní zápasy: drtivá výhra Sígrs a premiérový úspěch Hippos

Prague Hippos – Pilsen Patriots 14:12

Sobotní pravé poledne. Silnější vítr a přeháňky. Ideální čas pro start zápasu mezi Prague Hippos a Pilsen Patriots. Domácím se už uzdravil Stanislav Tománek, což bylo příslibem zajímavějšího utkání, než jaké se událo před čtrnácti dny v Plzni. Domácí již před utkáním ohlásili, že nebudou hrát zápasy v nejsilnější sestavě, vzhledem k nulové šanci postoupit do finále divize chtějí nechat ve všech zápasech zahrát mladší a méně zkušené hráče. Plzeň naproti tomu nemá moc na výběr, hráčů měla opět výrazně méně než domácí a někteří museli nastupovat v útoku i obraně.

Utkání začalo výborným kickoff returnem hostí, když se dostali až na dvacítku domácích. Trápení special teamů Hippos tedy pokračovalo. Defense ale víc plzeňským nedovolila, a tak se hosté pokusili o field goal, který Martin Vojtěchovský proměnil. Zbytek prvního dějství byl ve znamení dlouhých drivů Hippos, které táhlo trio Tománek-Antoš-Křesťan, avšak před redzone se vždy přestalo dařit. Za první poločas tedy z obrovských dávek yardů vytěžil Nikola Antoš pouze jeden touchdown pro Hippos, a Plzeňští, kteří sázeli téměř pouze na passovou hru, vyšli už naprázdno.

Druhá polovina začala ve stejném duchu, jako skončila první, ale offense domácích trochu ubrala na tempu a naopak offense hostí chtěla se zápasem něco dělat. Ve třetí čtvrtce RB domácích předvedl fumble na vlastních 27y, a Patriots míč zalehli. Defense Hippos dokázala sice následný útok ještě zatlačit směrem zpět, na čtvrtý down se ale opět Martin Vojtěchovský nepletl a field goalem utkání zdramatizoval – 7:6.

Ve čtvrté čtvrtině se pak Plzeňští, kterým se v útoku stále úplně nedařilo, pokusili o trick play, při které udělali fumble. Obrana domácích byla už z náznaku trick play natolik rozhozena, že i přes to, že hosté několik vteřin sbírali míč ze země, nebyla schopna vůbec reagovat a už vůbec ne skládat. Patrik Vainer tedy předvedl krásný run až do endzone – 12:7 pro Plzeň a vypadalo to, že se Hippos výhry zase nedočkají. Naděje svitla s pokusem Patriots o konverzi za dva body, kterou hosté chtěli odskočit na rozdíl celého touchdownu. Ta se ale nepovedla a Hippos dostali koňskou dávku touhy po vítězství.

Od té chvíle se na hřiště u domácích vrátila nejsilnější sestava a bylo jasné, že ještě hodlají bojovat. Ačkoliv offense už se nedařilo tolik, jako v první půlce, v jednom drivu opět zafungovalo duo running backů Křesťan-Antoš a Hippos tak dostali míč až na pětatřicítku hostů. Quarterback Stanislav Tománek přesným passem našel svého bráchu Jakuba a ten rozhodl toto utkání, jelikož defense domácího týmu už v posledních šesti minutách Patrioty k ničemu nepustila.

Budweis Hellboys – Bílovice Sígrs 0:53

Nic příjemného pro nabuzené českobudějovické hráče. Před sezonou byli díky přechodu do jedenáctkové formy fotbalu zdravě natěšení na novou sezonu. Jenže na jedenáctkový fotbal je potřeba širokého kádru, proti Sígrs bylo na soupisce zapsáno 27 hráčů, což je nedostatečný počet.

Sígrs hráli s 31 hráči. Jenže v zápase rozhodovaly i zkušenosti jednotlivých borců. Zápas Daniela Schmieda. Ten si v utkání doběhl pro čtyři touchdowny. Jeho běhy pro body v součtu měřily jen 33 yardů! Sígrs se po hřišti posouvali s notnou dávkou jistoty, v pohodě a s klidem.

Jihočeský stadion na Sokolském ostrově býval nedobytnou tvrzí. Možná spíš peklem, které Hellboys ovládali skvěle. Na jediný jihočeský celek chodily velké návštěvy, dařilo se jim. V sobotu přišlo 200 lidí a na jihu Čech se mohou obávat, že příště tolik fanoušků nepřijde. Výkon Hellboys totiž neodpovídal tomu, na jaký jsou v Budějovicích z minulých sezon zvyklí. I když možná ano, jenže na sedmičkovou ligu 27 hráčů na soupisce bohatě stačilo.

Hellboys musí na svých výkonech zapracovat, nejlépe do příštího zápasu, kdy zajíždějí na hřiště dalšího týmu, který v Divizi III ještě nevyhrál, a to Brno Pitbulls. Aby si budějovičtí připsali alespoň jednu výhru, bude to muset vyjít právě na jihu Moravy. Že by totiž porazili dominantní ústecké Blades v posledním kole, na to by asi aktuálně nikdo nevsadil ani zlámanou grešli.

Sígrs na druhé straně hrají dobrý fotbal, vyhráli i svůj čtvrtý zápas a společně se zmíněnými Blades prochází Divizí III bez ztráty kytičky. Hodně zajímavý bude zápas 13. 6. v Brně, kde na hřišti Ragby Bystrc budou soupeřit neporažení. Souboj running backů Imr vs. Schmied a souboj kompaktních obran. Sígrs funguje i passový útok, což dokázali i v Budějovicích, kde dali dva touchdowny vzduchem. Zbylé dvě scoring play byly z punt returnu a znovu krátký run, tentokrát od Brablce.

Trnava Bulldogs – Brno Alligators 41:14

Shrnutí zápasu v pár slovech? Raymond Bradley, tečka.

První polovina zápasu v Trnavě byla, pravděpodobně nejenom pro nás, velkým překvapením. Prvním skórujícím týmem byl ten brněnský, když Tomáš Fortelný našel 25y passem v endzone svého WR Pavla Jordána. To bylo ale až do samotného závěru jediné bodové projevení útoku Alligators. Dva krátké běhy dopravil do endzone nový trnavský RB Raymond Bradley a když se týmu z Moravy po dlouhém drivu těsně před polovinou nepodařilo snížit neúspěšným field goalem, šlo se do šaten za stavu 13:7.

Rozdíl jediného touchdownu nabízel stále zajímavou podívanou, ale proti této myšlence byl hodně důrazně právě Bradley. Ten nejprve završil hattrick touchdownů 29y během a vzápětí přes více než polovinu hřiště završil své představení. Americký WR Brandon Moore navíc ještě zachytil pass od Bútory a třetí čtvrtina za stavu 34:7 rozhodla celý zápas. Pět turnoverů, které Alligators povolili v podobě dvojice interceptionů a třech fumblů, bylo po zásluze potrestáno.

V závěrečné části sice Alligators korigovali vzduchem z ruky Fortelného na Mynáře, ale více už obrana Bulldogs nepovolila. Naopak útok ještě přidal běhový touchdown, o který se postaral zaskakující Adam Kuruc. Z obou stran čitelné skóre 41:14 tak oproti poločasovému stavu mluvilo jasně.

Prague Mustangs – Ústí nad Labem Blades 9:35

Druhý sobotní zápas na Motorletu naplnil naše očekávání. Možná až příliš jednoznačně. Blades jsou ve formě a organizace jejich hry odpovídá první příčce divizní tabulky. Mustangs po slibném startu lapají po dechu a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Ústecký útok je nabroušený jak se patří a tupit jej obrana Mustangs nedokázala. Skóre zápasu ale paradoxně otevřela v prvním drivu kopačka Josefa Chocholy. Na konci čtvrtiny a v začátku druhé se v rozmezí 10 minut blýskl RB Imr a zasadil tvrdou ránu touchdownovým trojlístkem. Do poloviny se prosadila ještě obrana Blades a Patrik Tekeljak po špatném snapu míč dopravil až do endzone. Poločasový stav 0:28 a druhé zranění QB v sezoně, tentokrát Jana Nevyjela, znamenal pro Mustangs tvrdou ránu.

Po poločase ještě dokázal korigoval domácí RB Ross Vanslambrouck na 7:28, ale vzápětí opět bodoval útok Blades. Pro touchdown si doběhl už v závěrečné části QB Jan Bláha – 7:35. V závěru Mustangs už z tlaku vykřesali pouze safety a stavem 9:35 zápas skončil.

Zápas s předpovězeným koncem nepřekvapil zřejmě nikoho, ale Mustangs stálo vyrovnanější průběh hlavně vysoké množství chyb a dopuštěných turnoverů. Blades si touto výhrou pojistili účast v Bronze Bowlu a zlatá medaile je určitě k mání.