Log In

Sobotní zápasy: Bronze Bowl bude v Ústí; Příbram zdolala Trnavu

Brno Pitbulls – Budweis Hellboys 13:7

V Brně se v prvním sobotním zápase bojovalo o to, kdo nebude poslední v Divizi III. Budějovičtí Hellboys byli před bitvou favorizovaným celkem hráči ČAAF Pick’em. Jenže Pitbulls i přesto, že většinu zápasu prohrávali, nakonec v poslední čtvrtině zápas zlomili ve svůj prospěch dvěma touchdowny.

Vedení Hellboys se zrodilo v první čtvrtině. To když si Hellboys připravili trick-play, při níž se backup quarterback budějovického týmu dostal k míči ze své stále pozice tight-enda a přesnou přihrávkou našel ruce obvyklého quarterbacka Kamila Roby.

Na odpověď čekalo 170 fanoušků na bystrckém hřišti až do zmíněné čtvrté čtvrtiny. Gerardo Aliberti zachytil pass od Heneše pro čtyři yardy, David Krištof trefil extrapoint a bylo vyrovnáno. O pět minut později se pak ze čtyř yardů rozhodli domácí pro run a Ondřej Ambrož byl úspěšný. I když se druhé potvrzení nepovedlo, šestibodový náskok už za zbylé čtyři minuty Hellboys nesmazali a padli na poslední místo Divize III.

Liberec Titans – Prague Mustangs 28:21

Do zápasu na Dubovém vrchu vstupovaly oba celky s bilancí 2-2, a tak se čekalo, že právě duel pod Ještědem rozhodne o třetím místě v tabulce Divize III. A rozhodl, Liberec díky výtečnému prvnímu poločasu, jenž proložil třemi touchdowny, zvítězil.

Mustangs se trápí se zraněním quarterbacků, naštěstí Jan Nevyjel zvládl své zranění doléčit aspoň tak, aby se mohl do utkání s Titans vrátit. V prvním poločase byla ale chyba jinde. Mustangs nezvládali bránit rychlé posuny po hřišti v podání Liberce. Michal Konc otevřel skóre krátkým během už po třech minutách. Ve druhé čtvrtině se k němu přidal dvakrát Dominik Colan a domácí vedli 21:0.

Pražané se po přestávce zvedli, dvěma rychlými touchdowny po dlouhých passových hrách (65y a 34y) snížili díky Jiřímu Zlámalovi, respektive Richardu C. Hawesovi na 21:13, druhý touchdowny jindy strojově přesný kicker Koubský nepotvrdil.

Čas se pro Mustangs nepřijemně krátil, ve čtvrté čtvrtině zbývalo necelé tři minuty. Na míči ale byli Titans, kteří navýšili své vedení 5y runem Pavla Mráze. Za stavu 28:13 se Mustangs vrhli rychle do útoku, zkoušeli rychlý posun po hřišti, ale víc než jeden touchdown s dvoubodovým potvrzením nezvládli. Tomáš Kraus sice 19yardový pass zachytil pro šest bodů, když na časomíře ještě zbývalo 1:42, Mustangs ale nezvládli další útočný drive a o sedm bodů prohráli.

Bílovice Sígrs – Ústí nad Labem Blades 20:27

O tomto zápase jsme psali, že bude nejlepším z celého víkendu. Naše předpověď se vyplnila, z duelu o pořádání Bronze Bowlu se vyklubala bitva o každý yard, vedení se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec ale vyhráli Severočeši a finále Divize III se odehraje na stadionu s největší návštěvností v Česku.

Zápas začal ve čtyři hodiny odpoledne, na bystrcké hřiště pražilo slunce. První touchdown zápasu přišel po osmi minutách hry. Sígrs přišli o balon a Jan Weiss fumble return donesl 82yardovým během až do domácí endzóny. Marek Moudrý napoprvé selhal a extrapoint neproměnil.

Po dalších osmi minutách, tentokrát už ve druhé čtvrtině, přišla první scoring play od domácího týmu. QB Lukáš Dvořák našel rukavice Martina Hermana a domácí po následném potvrzení z kopačky stejného hráče vedli 7:6. Dvě minuty před pauzou se prosadil ústecký prezident klubu Matěj Sahula, když jednoyardovým během zvrátil vedení zpět na ústeckou stranu, Moudrý potvrdil kickem a bylo to rázem 13:7 pro hosty.

Herman pak z další akce, o 35 sekund později zachytil další pass pro touchdown, tentokrát však potvrzení nezvládl a stav o poločase tak byl 13:13.

Po pauze pak padaly jen běhové touchdowny. Nejdříve ústecký Jan Šíma, odpovědí byl 13yardový run Daniela Schmieda. Díky bodovému extrapointu z kopačky domácího Hermana, který na rozdíl od Moudrého uspěl, vedli Sígrs o bod.

V poslední čtvrtině pak Tomáš Albert znovu pětiyardovým zlomil vedení na stranu hostí, touchdown navíc Sahula potvrdil dvoubodovým runem. Hosté vedli o 7 bodů, na hodinkách sudího zbývalo ještě pět minut. Sígrs tlačili, další touchdown si už ale nepřipsali.

Příbram Bobcats – Trnava Bulldogs 56:30

V předposledním kole české ligy amerického fotbalu přivítal úřadující vicemistr Příbram Bobcats na svém hřišti Buldoky z Trnavy. Domácí byli jasnými favority, ale pozměněné útočné schéma Trnavy, rozehrávané překvapivě náhradníkem Brandonem Moorem, nadělalo Bobcats v první polovině zápasu mnoho potíží.

Hned na začátku se ujali hosté vedení, když se útok Bulldogs provalil hřištěm a fumble Brandona Moorea zalehl v endzone pro touchdown výborně hrající Raymond Bradley. Moore si pak doběhl pro bod navíc při 2 point conversion. Ale i tým Příbrami disponuje talentovanými importy, a tak to byl právě americký quarterback Bobcats Columbus Givens, kdo do konce čtvrtiny otočil skóre ve prospěch domácích: nejprve nádherným skoro šedesátiyardovým sólem, a pak krátkým během v red zone. Po dvanácti minutách tedy vedli domácí 14:8

Krátkým touchdownovým během se na začátku druhé čtvrtiny prezentoval i Raymond Bradley, ale připsat si o bod navíc tentokrát Bulldogs nevyšlo. Jako odpověď Trnavě přišla nejkrásnější akce zápasu, a to dalekonosná přihrávka z paže Columbuse Givense, která našla obloukem přes defenzivní beky natažené ruce plně rozeběhnutého Martina Hamzy, který už míč bezpečně dopravil do endzone.

Dále však úřadoval Bradley, který posouval svůj tým vzhůru hřištěm a bral na sebe i skórovací odpovědnost a dokončil svůj touchdownový hattrick opět během z krátké vzdálenosti. Po passu od Bútory na Moorea si Bulldogs opět připsali o bod navíc a Trnava vedla 22:21. I ve slušné formě hrající fullback Příbrami Petr Datel se dočkal odměny ze své průbojné průniky, při kterých blokující hráči odlétávají do stran a to v podobě touchdownu proraženého skrz red zone zhruba ze 7 yardové vzdálenosti.

Ještě před poločasem ukápla kaňka na jinak atraktivní zápas, když defenzivní lineman Trnavy Jaroslav Daniš srazil bránícího hráče domácích Tomáše Roma, což se neobešlo bez vášní na obou stranách ani zranění. Nabuzení hráči domácích pak zastavili útok Trnavy těsně před svou endzone, když vypršel čas.

Do šaten si tak domácí kromě vzteku odnášeli i vedení 28:22.

Svůj vztek pak Bobcats naplno využili v druhé půli. Rychle na hosty nastoupili a Givens našel v endzone Martina Hamzu. A poté, když byli Bulldogs donuceni k prvnímu puntu celého zápasu, Givens hezkou přihrávkou poslal pro touchdown i druhou z příbramských věží – Jiřího Kohuta. Trnava otřesená ztrátou tří touchdownů na hříšti přitvrdila a runningback Ivan Klementovič byl za rvačku vyloučen ze zápasu.

Čtvrtou čtvrtinu načal krásným sólem do endzone veterán Pavel Tumpach a Bulldogs už ztráceli čtyři touchdowny. Nevypadalo to pro ně moc dobře také proto, že dobrý zápas hrající Brandon Moore musel kvůli zranění střídat a taktovku nad trnavským útokem převzal jeho obvyklý dirigent Boris Bútora a útočná hra Trnavy ztratila na rychlosti.

Snížit manko se ale Bulldogs přeci jen povedlo, když Bútora našel přihrávkou Kobieho Hamma a totéž zopakoval při následujícím 2 point conversion. Poslední slovo ale měli hráči Bobcats, když ostřílený náhradní quarterback Příbrami František Ježek vykouzlil krásnou přihrávku, díky které si i třetí WR Bobcats Ondřej Straka připsal v utkání touchdown. Stejně jako před poločasem tak i před koncem zápasu zadržela obrana domácích Trnavu těsně před branami, a tak Bobcats mohli slavit vítězství 56:30.