Log In

Sobota v českém fotbale: trable favorita a remíza v Bystrci

Brno Pitbulls – Liberec Titans 15:13

Oba sobotní zápasy na bystrckém hřišti přinesly odlišné první a druhé poločasy. V utkání Pitbulls a Titans se v první půli skórovalo jen do endzóny Titans, Pitbulls hráli velmi dobře a do šaten odcházeli za stavu 15:0.

Po pauze pak ale na domácí Pitbuly vyrukoval úplně jiný liberecký tým, Severočechům se začalo dařit, a když 3:18 do konce čtvrté čtvrtiny snížil Filip Jelínek 70yardovým během na 15:12, bylo otočení skóre na dosah. Marek Ježek poté touchdown potvrdil a oba týmy dělily jen dva body.

Ani tak se ale Liberci nepovedlo ve zbylých minutách skórovat a Pitbulls si v posledním kole Divize III připsali svou druhou výhru sezony.

Ústí nad Labem Blades – Budweis Hellboys 30:21

Ústečtí do zápasu vstoupili vlažně, do vedení šli Českobudějovičtí, kterým se před zápasem úplně nevěřilo. Z pozice podceňovaného týmu ale Hellboys šli třikrát do vedení, které museli domácí Blades jen dotahovat.

Za Hellboys se rozházel quarterback Jan Klokočka. Dvakrát našel cíl v Jakubu Veseckém pro touchdownové passy o délce 52 respektive 36 yardů. Nejdelší touchdownový pass si ale Klokočka nechal až pro Kamila Robu, který hrával na pozici quarterbacka v posledních letech. S tím zosnoval 70yardovou akci. Hellboys vedli 21:14, pak ale už pouze body dostávali a žádné nedávali.

Ústí zabralo a passovým touchdownem, runovým touchdownem a safety získali zápas na svou stranu výsledkem 30:21.

Bílovice Sígrs – Prague Mustangs 12:12

Remíza je velmi neobvyklou věcí. Jak jsme řekli v první článku, i v tomto zápase šlo o dvě nevyrovnané poloviny. První ovládli hosté z Prahy, Mustangs vedli v poločase 12:0. Po pauze se pak probudili Sígrs a dvěma nepotvrzenými touchdowny srovnali.

Mustangs skórovali 34yardovým během Tomáše Krause, který se nepodařil pražskému kickerovi potvrdil. Po následném 1y touchdownovém běhu chtěli zahrát Mustangs za dva body, ani tato hra se ale nepovedla.

V druhém poločase pak zabrali domácí Sígrs, dva touchdowny chytil Martin Herman. Ani jeden ale nedokázal potvrdit. Quarterback Filip Ondrášek ale dokázal, že má přesnou mušku. Ta se může před Bronze Bowlem v Ústí nad Labem hodit.