Log In

Sobota se třemi zápasy v D-II a D-IV

Karlovy Vary Warriors – Znojmo KnightS 13:20

Pro tipéry mále oddechnutí, ale nechybělo mnoho a mohli na své výrazné favorizování doplatit. V Karlových Varech byl k vidění opravdu parádní americký fotbal a to mezi lídry skupiny Západ.

Počáteční oťukávání soupeřů vyústilo až za polovinou prvního dějství, když si domácí RB Kollarik našel skulinku v obraně Knights a otevřel skóre zápasu s úspěšným potvrzením kopem na 7:0. Ještě v závěru stejné části odpověděl Kabelka, když krátkým 14y passem odhodil směrem ke WR Smrčkovi a ten míč v endzone zkrotil. Smrčka kopem potvrdil – 7:7.

Druhá čtvrtina začala naprosto totožně, opět se na koně dostali domácí, když se obranou Rytířů prodral kdo jiný, než Petr Kollarik. Tentokrát se jeho 100kg proběhlo celých 53y. Special tým na potvrzení zaváhal a míč směřoval těsně vedle levé tyče 13:6. I na toto navýšení ale reagoval útok Knights pečlivě a 20y únik Volfa znamenal srovnání a následné Smrčkovo potvrzení dokonce bodové vedení 13:14. QB Kabelka nasbíral za polovinu i interception a k vidění byla opravdu vyrovnaná podívaná. Obrana Knights měla ale passovou coverage zvládnutou a tlak na domácí receivery vyvíjela. Ti i tak měli se zachytáváním přihrávek značné problémy a jediná kompletace vzduchem toho byla důkazem. Těsně před koncem poloviny ještě měli domácí prostor k field goalu, i když z poměrně dlouhé vzdálenosti více než 40y. Kicker Blahout našel správný směr, ale těsně nedostřelil.

Po polovině vstoupily týmy do další náročné bitvy a nedarovaly si ani bod, doslova. Vyrovnaný průběh tak mířil až do poslední části. Znojemský tým se ocitl v problémech a byl nucen puntovat ze své poloviny. Po snapu se ale Knights rozhodli zabojovat a urvat první down za každou cenu, což se jim nakonec povedlo a tento drive rozhodl celý zápas. O touchdown se postaral krátkým během Novák a bez potvrzení se znojemským podařilo odskočit. Warriors vyčerpali všechny timeouty už v obranné fázi a útok tak nemohl hru lépe promyslet. Těsně před koncem se při 4. downu rozhodli pro punt fake, který ke zklamání domácích fanoušků nevyšel a zápas skončil za stavu 13:20.

K vidění toho ale nebylo málo. Oba týmy musejí zapracovat na základních prohřešcích typu false start/offside a v příštím měření sil ve Znojmě se určitě bude na co dívat.

Pilsen Patriots – Pardubice Stallions 7:41

Zápas jednoho týmu. Tři slova, která shrnula dokonale sobotní zápas v plzeňském Vochově. Domácí tým nastupoval do zápasu v pozici Davida, který sice Goliáše zvládl dle biblické předlohy porazit, na západě Čech se ale v prvním májovém víkendu překvapení nekonalo, Patriots prohráli 7:41.

Stallions měli silnou první čtvrtinu, kterou dali najevo svou převahu. Petr Plaček dal po návratu do Pardubic svůj první soutěžní touchdown, když 35yardovým během překonal plzeňskou obranu poprvé. Honzové Beneš a Horáček zachytili dlouhé passy od Scotta Dohertyho a i oni stihli své touchdowny ještě v první čtvrtině. Plzeň se trápila a stovka fanoušků ve Vochově viděla pěkný fotbal ze strany Stallions.

Druhou čtvrtinu okořenil svými bodovými příspěvky Jan Wajtr. Ten našel endzónu nejprve dlouhým během, pak zachytil i pass z ruky Dohertyho. Aby toho nebylo málo, Stallions po poločasové pauze dokonce zachytili interception a Stanislav Lepič donesl míč 16 yardů až do endzóny. Bodový účet Stallions uzavřeli safety po faulu plzeňského QB Malce, který se dopustil intentional grounding (pozn. red.: nepovolené odhození míče s cílem vyhnout se sacku, bez reálné šance jeho zachycení spoluhráčem).

Jediný plzeňský úspěch zaznamenal Stanislav Košík zachyceným passem od Lukáše Malce. Patrioti se pomalu nacházejí v pozici, jakou zažili vloni Stallions v elitní divizi. I oni byli otloukánkem soutěže.

Vysočina Gladiators – Šumperk Dietos 34:19

Vysočina konečně ve své třetí sezoně poznala sladkou chuť vítězství. Před dvěma sty diváky porazila Šumperk a v Česku tak, díky nedělní výhře Teplic, není ani jeden aktivní tým, který ještě nevyhrál.

Hvězdou zápasu byl Stanislav Benc, který doběhl pro 3 touchdowny a jeden zvládl i dvoubodovým během potvrdit. Za domácí se zapsal i Kamil Doležal a Radek Jindra. Všechny touchdowny Vysočiny byly během, po zemi. Žádný se nepodařilo vytvořit vzduchem.

Jan Šmíd z Dietos se ve druhé čtvrtině zaskvěl takzvaným Pick-6, když zachytil domácí pass a doběhl s ním až do endzóny. Tím snížil na 7:12. Dva touchdowny dal hostující Michal Bock, ani tak to ale nestačilo. Domácí si svůj náskok, vytvořený ve druhé čtvrtině, nenechali vzít a na každý touchdown hostí v druhé polovině odpověděli touchdownem svým.