Log In

Sobota patřila domácím týmům: Lions přejeli Bulldogs

Prague Lions – Trnava Bulldogs 49:14

Šlágr víkendu v Divizi I měl jednoduchý klíč. Lions bez Hainese a Lions s Hainesem. Naštěstí pro pražský tým americký quarterback k zápasu nastoupil. Ke konci první čtvrtiny se pak konečně i rozehrál a rozbalil domácí koncert.

Možná by se chtělo říct útočný koncert. Jenže Lions fungovala hlavně obrana, z níž vycházela celá hra pražského týmu. Trnava navíc nedělala svému soupeři v boji o třetí místo moc problémů, co se týče čtení hry. Slovenský celek opakoval asi čtyři akce. Jelikož ale fungovaly, nebylo proč je měnit.

Obrana Lions šlapala i bez absentujícího cornerbacka Lubomíra Bachury, který dostal stopku za svůj nesportovní zákrok na Melvina Davise v utkání proti Bobcats. Skvěle zahrála hlavně secondary. Ondřej Šisl, Nicholas Cole a další. Druhý jmenovaný zachytil v zápase několik interceptionů, jeden donesl neskutečným 84yardovým returnem až pro touchdown.

Hosté jen málo využívali své posily Raymonda Bradleyho. Jediný touchdown je na takového hráče málo. Trnava často hrála tzv. swing passy, přihrávky do stran právě na running backa. Secondary Lions se po dvou ztrátách rychle na tyto akce připravila a Bulldogs běhali jako proti zdi.

V útoku se Lvům dařilo velmi dobře. Haines házel perfektně a skvělou práci v horkém počasí odváděli i receiveři, kterým se dařilo často se prosazovat přes zkušeného Kobeho Hamma. Zajímavé bylo, že Bulldogs v průběhu druhého poločasu stáhli ze hry jak receivera Brandona Moorea, tak i zmíněného Raymonda Bradleyho. Safety Hamm pak hrál i v útoku, quarterback Bútora více házel a kazil.

Bodově se na výhře Lions podíleli vedle zmíněného Hainese a Colea i oba bratři Růžkovi a Marek Suchý. Potvrdila se naše slova, že půjde hlavně o to, zda bude hrát americký quaterback se zkušeností z Oregonu. Hrál skvěle a dovedl svůj tým k výhře. A navíc se nám jej ještě povedlo po utkání vyfotit, jak pomáhá s natáčením rozhovorů pro ČAAF.TV.

Přerov Mammoths – Ostrava Steelers 2 14:0

Přerovští Mammoths jsou vítězi Divize IV, skupiny Východ a průběh zápasu následoval veškerá očekávání. Hlavním faktorem bylo rozmarné počasí, co do teploty (32°C).

Na body chudá podíváná a oťukávání obou celků v první čtvrtině nabídla pouze jedinou zajímavost, když obrana Steelers zachytila interception. Bohužel se z něj nepodařilo útoku vykřesat bodovou odměnu. V druhá části se tam souvislou hrou projevil domácí running back Libor Zapletal, který krátkým během dotlačil míč do endzone a získal 6 bodů. Více už se v úvodní polovině nestalo a týmy se rozešly do stínu a chladu kabin v poměru 6:0.

Druhá polovina navázala na tempo té předchozí a i přes výrazné pokusy o hru vzduchem, se diváci kompletací dočkali jen v několika případech. Z postupně vybojovaného území se přerovský tým dostal alespoň na hranici field goalu, ale kop byl zblokovaný obranou Ocelářů a na body chudá třetina se opakovala již podruhé.

V samotném závěru se tak ostravský tým pustil za velmi těsného stavu do riskantních her a bohužel neuspěl. Nezkušenost v offensive line byla patrná i z hlediště a nepovedené bloky útoku nepomáhaly. Definitivní ránu zasadil necelou minutu před koncem domácí Miroslav Večerka 8y během a potvrzení za dva body z ruky QB Martina Štěpánika na Pavla Kolínka bylo úspěšné. Výsledek 14:0 naplnil předzápasová očekávání, ale k vidění byla vyrovnaná hra až do samotného závěru, kde rozhodla kromě nezkušenosti možná i lepší odolnost vůči extrémnímu vedru.

Trutnov Rangers – Teplice Nordians 46:14

Do Trutnova se s náskokem tří bodů vydali tepličtí Nordians s jasným cílem – uhájit třetí místo v divizní tabulce. Proti byl hodně zásadně domácí running back Petr Novák a také navrátilec po pobytu v USA Jan Kubeš.

Účet zápasu otevřelo zmíněné duo, když Novák během nejdřív pronikl do endzone Nordians a Kubeš následně potvrdil. Ještě v první čtvrtině dokázal ale zareagovat teplický QB Buřt 43y dlouhým během, bohužel bez potvrzení. Úvodní čtvrtina se za stavu 7:6 překlopila do druhého dějství, kde už dominoval domácí tým a rozhodl o vývoji zápasu ještě do šaten. Jeden shodně dlouhý 43y běh předvedl výborný Novák, přidal ještě jeden krátký a svou chvilku dopřál tým i Janu Adámkovi. Při potvrzení touchdownu nepozornosti využila obrana z Teplic a dokázala korigovat alespoň dvoubodovým safety. Do ústrob stadionu se týmy rozešly za stavu 26:8, který před zápasem čekal málokdo.

Po poločase do zápasu sice bodově vstoupili lépe tepličtí a RB Lukáš Brunclík odkrájel 41y pro touchdown, ale tím za stavu 26:14 uzavřel bodový účet svého týmu. Dvakrát se prosadil ještě výborně hrající RB Novák a o svůj zápis po návratu ze zámoří se postaral i Jan Kubeš, mimo čtyři ze sedmi potvrzení. Výsledek 46:14, kromě jasného a dominantního průběhu, obrátil karty a Rangers poslal na třetí příčku.