Log In

Silver Bowl už v neděli: jak se oba týmy připravují

Už v neděli se bude v českém fotbale poprvé bojovat o medaile. Pardubičtí Stallions vyzvou ostravské Steelers v Silver Bowlu. Ten se odehraje na stadionu Hvězda ve východočeské metropoli. Jako favorité vstupují do utkání domácí, kteří v základní části vyhráli sedm z osmi zápasů. Jedinou prohru si připsali právě v zápase se Steelers. Stalo se tak ale v době, kdy už o nic nešlo, tedy v posledním kole. Steelers vyhráli 17:7. „Nijak na tom ale stavět nemůžeme. Oba týmy hrály na půl plynu, aby se nezranila žádná z opor,“ přiznal ostravský trenér Jan Klimeš.

Pardubičtí Stallions jako hostitel zápasu očekávají návštěvu kolem osmi set lidí. Hlavní trenér vítěze základní části Divize II Petr Košťál očekává v Silver Bowlu těžký zápas. „Připravovat se budeme stejně jako normálně. Alespoň co se týče taktické stránky. Po stránce fyzické jsme trochu přidali, přece jen jde o finále,“ pousmál se Košťál.

Ostravská strana přípravu nepodcenila. „Připravujeme se s hlukem na tréninku. Víme, jak dobrou mají atmosféru v Pardubicích a minule nám hlasitá atmosféra dělala problémy. Na hráče tak vyvíjíme tlak i v tréninku,“ dal Klimeš nahlédnout za oponu příprav Steelers.

Jedním z klíčových prvků zápasu bude momentální forma Scotta Dohertyho. Kostarický quarterback je jistě největší hrozbou. „Nerad bych prozrazoval nějaké taktické prvky naší hry před nedělí, nechte se překvapit,“ řekl Klimeš. „Samozřejmě Scott je velkou posilou, máme ale i dobré running backy. Steelers jsou kompaktním týmem, čehož si v Ostravě mohou dost cenit.“

Doherty ale už v průběhu minulé sezony v Příbrami ukazoval, že ví, jak si najít místo v secondary, kde je obrana soupeře slabší. A právě na to doplácely týmy Divize II letos v zápasech proti Stallions. Úspěch hostí tak stojí a padá na secondary.

V Pardubicích začíná Silver Bowl v neděli od 17 hodin, a to na stadionu Hvězda. Stallions připravují zpívanou hymnu České republiky a vystoupení kapely před zápasem a v průběhu poločasu. „Mimo to se diváci mohou těšit na tradiční diváckou soutěž v poločase. Bohužel ale nebude živý kůň, na tartanu na Hvězdě by běhat nemohl. A pokud se nám zadaří, mohou se diváci těšit na větší ohňostroj,“ prozradil Košťál.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít