Log In

Sedmý hrací víkend nabídne hned dvě derby

Česká asociace amerického fotbalu potvrdila Eden Arénu za místo konání letošního Czech Bowlu XXII. a my se pojďme podívat na zápasy, které nás o tomto víkendu čekají.

Karlovy Vary Warriors vs. Teplice Nordians

Karlovy Vary otevřou brány stadionu AC Start v sobotu už ve 13:00, z důvodu konání 1/2Maratonu a pozdějších uzavírek příjezdových cest. Stejně uzavřená by měla být i obrana domácích borců, kteří vedení bratry Doležalovými budou hájit další nulu.

Tepličtí Nordians na západ Čech pocestují stále bez kompletního passového útoku a zraněným WR Leličem. Stejně je na tom i útok Warriors, který postrádá z debaklu v Trutnově WR Blahouta.

Karlovarští si jdou pro povinné body a další plusové v tabulce. Nordians budou muset hájit těžkou pozici nováčka a outsidera. Více než 95 % tipérů považuje tenhle zápas za jisté body, ale 2/3 také věří, že Nordians nejsou Rangers a nedostanou čtyřicítku.

Trnava Bulldogs vs. Prague Black Panthers

1:9, takové jsou údajné šance na překvapení Bulldogs. Ti se budou muset hodně činit, aby uhájili třetí místo v tabulce, respektive dorovnali bilanci na druhé Bobcats. PBP ale čeká v neděli těžký zápas s Vikings v AFL a v sobotu by měl nastoupit ryze český tým.
Tahle slibná pohádka tu už ale měla být několikrát a Dundáček se na hřiště podíval se svými rakouskými startery v obraně vícekrát, než bylo původně v plánu. Výjimečně je ale rakouský mač v neděli a zápas v Trnavě bude první.

Bulldogs mají navíc vyřešenou pozici starter RB. Klementoviče nahradí nová posila z USA Raymond Bradley (NCAA D-III), tedy pokud se stihne veškeré papírování.
Jestli chtějí Bulldogs dorovnat Bobcats, tak ideálnější konstalace hvězd letos už nemusí přijít.

Přerov Mammoths vs. Šumperk Dietos

Zápas o prvenství skupiny Východ v D-IV se odehraje v Přerově. Mamuti si z posledního zápasu vezou výhru nad překvapením skupiny – Vysočinou Gladiators. Šumperk se nechal hodně zaskočit v Ostravě a musel zápas otáčet až v samotném závěru. Každopádně se to povedlo a z prohry s Gladiators se už kluci otřepali.

Mammoths sedí víc hra po zemi. Dietos naopak spíš vzduchem. Oba týmy se v tomto ročníku potkají poprvé a bude zajímavé sledovat, kdo je na koni.

Šance jsou jednoznačné 9:1 ve prospěch domácího celku.

Liberec Titans vs. Budweis Hellboys

V Liberci mohou těžit z nabuzení po posledním zápase, ve kterém porazili Mustangs 19:12. Možná se už konečně útok probudil.

Českobudějovičtí se letos předvedli jen dvakrát a i přes sympatické výkony to na výhru nestačilo ani v jednom případě. Nenaplněná soupiska tak může Hellboys stát časem další body. Titans mají nad Hellboys náskok jedné výhry a třech plusových bodů, takže i těsná výhra může znamenat rošády středu divizní tabulky.

Nebo prohrají Hellboys potřetí 7:19? Tipéři sázejí 70:30, což by sedělo.

Bílovice Sígrs vs. Brno Pitbulls

Brněnské derby sehrají v neděli Sígrs s Pitbulls. Domácí mají náskok touchdownu z posledního měření sil, které skončilo 6:12 a v Bystrci by se měl odehrát zajímavý zápas.
Pitbulls ve třech zápasech bilancují jen s prohrami. Naopak radost slaví 100% úspěch Sígrs, kteří dvojici zápasů, i když dost těsně a dramaticky, dovedli do zdárných konců.

Veřejnost je si překvapivě jistá a 85% věří domácím Sígrs, i přes velmi těsný průběh posledního zápasu. Tohle by mohl být opravdu skvělý zápas a pro fanoušky z Brna jediná podívaná na šišatý míč tohoto víkendu.

Pardubice Stallions vs. Pardubice Bucks

Zápas víkendu je rozhodně v balíčku karet Divize II. Pardubické derby je měření, které nám leží v hlavách už několik týdnů a který definitivně rozhodne o vládci města. Jasné to určitě není.

80% fanoušků věří Stallions, kteří jsou tím starším a zkušenějším týmem, který navíc spadl z nejvyšší divize a touží po návratu. Bucks už letos bylo dopřáno tolik podcenění, že by nás zázrak nechal docela klidnými — však jsme už nevěřícně kroutili hlavami několikrát.

Doherty s Plačkem jsou lídry Stallions a jejich pomoct týmu je patrná. Edwards a Henry jsou ale skoro jako bráchové a válcují své protihráče také slibně.

Rivalita mezi oběma týmy patří k těm vůbec největším u nás a v neděli to v šatnách obou táborů bude naplněné testosteronem k prasknutí.
Stejně silné procento fanoušků věří v těsný výsledek rozdílem menším, než tři touchdowny. To znamená jediné — všichni fanoušci sem, tady bude co sledovat.

Znojmo Knights vs. Trutnov Rangers

Knights si domu pozvali Rangers, kteří ještě ne docela vzpamatování z historické prohry s Warriors budou vydávat na dlouhou cestu.

Zranění a omezené soupisky jsou smutnou písní obou táborů, ale Knights i přes marodku uměli převálcovat podruhé Nordians a na zázraky se v městě okurek opravdu nevěří. Jestli bude hrát Kabelka nebo šetřit síly na Warriors tak není důležité, protože se obecně očekává výprask.

Procenta tipérů hraničí s jistotou a přes 25% věří v rozdíl 49.5 bodu a více. V tomhle zápase body padat budou, ale jen směrem k jedné endzone.

Vysočina Gladiators vs. Ostrava Steelers B

Gladiators překvapují. S Mamuty to sice v posledním zápase nevyšlo, ale historická výhra už je na světě. Proti dvojce Ostravy jsou šance hodně slibné a reálné. Poprvé tipuje přes 70% body sbírajících analytiků výhru Gladiators.

Steelers 2 hodně dlouho trápili v posledním zápase Dietos a jen ztrátou konce zápasu doma poprvé nebodovali. Ocitají se na poslední příčce tabulky, ale rozhodně by si někdo pomyslel, že ostravský tým je nějaký tréninkový soupeř.

Jestli se něco stát může, tak rozhodně překvapení a to můžeme čekat při výhře obou týmů.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít