Log In

Repríza loňského finále: hubená výhra v podání Black Panthers

Nedělní odpoledne v Příbrami zakončilo první hrací víkend ČLAF 2015. Bobcats na svém hřišti přivítali Prague Black Panthers v rámci reprízy loňského finále. Zápas skončil hubenou výhrou 10:9 v podání Black Panthers, kteří si aspoň trochu vylepšili náladu z předešlého dne, kdy v AFL o bod prohráli.

Ještě hodinu před samotným zápasem na Marile svítilo slunce, než se těsně před kickoffem stáhla mračna a začal souboj možných finalistů celé soutěže.

První čtvrtina byla hned zkraje nervózní ze strany domácích, kteří byli stranou na příjmu. Nucený punt z vlastní endzone byl krátký a rozehraný Jan Štiegler vrátil míč na dostřel příbramské koncové zóny. První body si tak připsala kopačka Marka Hruboně z 26y vzdálenosti – 0:3. Příbramský running back Melvin Davis začal po příchodu na hříště pořádně úřadovat. Bobcats ze série jeho běhů vytěžili srovnání z nohy Jakuba Slámy – 3:3.

V úvodu druhé čtvrtiny si oba týmy pouze vyměňovaly strany. Krásný běh předvedl domácí QB Givens, ale v závěru při snaze o vybojování pár yardů navíc mu obránce míč vyrazil. O pár pokusů později si připsal interception domácí univerzál Daniel Vitiš, nastupující v útoku i obraně. Několik přihrávek zachytil v posledním drivu i příbramský veterán Milan Kučera, ale field goal do šaten v posledních vteřinách Jakub Sláma neproměnil.

Po přestávce oba týmy navázaly, kde skončily – bez přidané jiskry. První drive Black Panthers skončil prostým odevzdáním, když Jan Dundáček několikrát přehodil své receivery. Stejně skončilo i několik dalších drivů poté. Třetí čtvrtina byla divácky dost skromnou podívanou a příliš fotbalové vášně nenabídla. Když už se nějaká akce povedla, dopustil se tým na míči faulu a z šance nic nevytěžil.

Ukázkovým, skoro 60y puntem v prvním drivu závěrečné části předvedl pražský receiver Jakub Woleský, že mu jde jak chytání, tak i kopání a že ne náhodou se stará o odkopy i v české reprezentaci. Následný drive Bobcats ukázal, že Givens umí hodit solidní balón a když jej Hamza zachytil a dokázal s ním doběhnout do endzone, diváci jásali. Ke zděšení všech přítomných se ale offensive lineman Jakub Špaček dopustil prohřešku proti pravidlům – illegal man downfield (nepovolený postup offensive linemana za line of scrimmage) a zázrak se tudíž nekonal.

Všechny přítomné diváky Hamza uklidnil v dalším drivu a v rukavicích pass od Givense udržel i přes faul bránícího hráče. V dalších pokusech vstříc endzóně se blýskli povedenými běhy Datel a Davis. Druhý jmenovaný navíc krátkým během pro touchdown dokonal obrat ve skóre ve prospěch svého týmu. Jakub Sláma ale při potvrzení zaváhal a domácí Bobcats vedli „jen“ 9:3. Martin Hamza ale po skončení utkání slíbil, že v příštích zápasech bude touchdownů více. „Obrana hrála naprosto perfektně, nás nový kouč se na to zaměřuje, kluci mají plnou hlavu signálů. V příštím zápase od nás fanoušci můžou čekat mnohem víc touchdownů,“ řekl Hamza, který si nechal přes offseason narůst pořádnou bradku.

Následný drive PBP ukázal, že jsou mistrem ligy právem. Rychle se probili hřištěm a touchdown vzduchem zajistila reprezentační spolupráce Dundáček – Řezanka. Druhý jmenovaný po zápase řekl: „Vyhráli jsme a ukázali tím, kdo je mistr ligy. Ještě nejsme úplně sehraní, časem to půjde určitě nahoru.“ Marek Hruboň se narozdíl od sobotního neúspěchu ze zápasu AFL proti vídeňským Vikings chyby nedopustil a potvrdil – 9:10. Do konce utkání zbývaly už jen desítky vteřin a za ty se Bobcats nezvládli dostat do nebezpečné vzdálenosti.

Po sobotním představení PBP v rakouské lize se karty obrátily a o jediný bod z potvrzení ve vyrovnaném utkání zvítězili. Pod vedením kouče Fanderta ale působila obrana příbramských Bobcats slušným dojmem a těsný výsledek slibuje zajímavý vývoj domácí elitní divize.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít