Log In

První ročník Winter Classic vyhráli Old Lions 6:2

Jako se lvem v srdci. Tak se prali hráči Old Lions proti favorizovanému celku Old Panthers v sobotním exhibičním utkání zakládajících hráčů obou týmů. Zápas se odehrál na umělce vedle Atletického stadionu Slavie, kde své zápasy hrají Prague Black Panthers.

Celý zápas začal s půlhodinovým zpožděním, čekalo se na rozcvičení a secvičování zajetých akcí. Linebacker Old Panthers Daniel Krejbich před zápasem domlouval peripetie zápasu s rozhodčími a jednou z nich byla i hrací doba 4×15 minut hrubého času, tedy bez zastavování.

Už v začátku utkání ukázal quarterback Old Lions Jan Hlavatý, že se v utkání chce opírat i o passovou hru, což v zápase legend čekal málokdo. Častým cílem jeho passů byl Standa Jantoš a Pavel Vítovec. Na druhé straně se útok spoléhal na běhy running backa Che Johnsona. Ostatně kvalitní běhovou hrou disponovali i Old Lions, a to především díky rychlonohému Pavlu Tumpachovi.

tumpach_winterclassic

Pavel Tumpach nastupuje za Příbram Bobcats. Ve Winter Classic ale nastoupil za Old Lions.

Quarterback Old Panthers Pavel Franta předváděl v rozcvičce před zápasem milimetrové passy, v utkání samotném ale hodil dvakrát interception. Tu první překvapivě na jednoho z nejmenších hráčů na hřišti – Standu Jantoše. Druhou pak symbolicky do rukou Martina Vobořila, zakladatele Lions.

Pavel Franta v akciFoto: Lukáš Machala

Pavel Franta v akci

Jantošovi se celkově vydařil zápas skvěle. Chytil jediný touchdown Old Lions, na pozici cornerbacka si připsal interception a v průběhu celého zápasu znepříjemňoval práci Martinu Šindlerovi i Jiřímu Urbanovi, receiverům Old Panthers.

Martin Šindler (vpravo) nedokázal přes hbitého Jantoše na míč dosáhnout.Foto: Lukáš Machala

Martin Šindler (vpravo) nedokázal přes hbitého Jantoše na míč dosáhnout.

Samotný touchdownový pass mohl lehce skončit nechyceným balonem. „Nejsme zvyklí hrát ve tmě. Moc jsem ten míč neviděl a nakonec jen tak nastavil ruce proti odlesku světla. Vyšlo to,“ řekl o poločase do mikrofonu komentátorů Jana Dundáčka a Tomáše Křížka.

Komentátoři Jan Dundáček (vlevo) a Tomáš Křížek zpovídají o poločase Standu Jantoše.Foto: Lukáš Machala

Old Panthers vedeni Peterem Matlovičem dokázali snížit na 2:6 po chybě při snapu. Vysoký balon přeletěl Hlavatého a v endzóně jej jen zalehnul Adam Synáček z Old Lions pro safety. Kdyby tak neudělal, připsal by si některý z dobíhajících panterů touchdown.

Old Lions vedl reprezentační kouč Daniel Leško. I on pouze sledoval parádní pass z ruky Pavla Franty na Jiřího Urbana. Ten chytil touchdown, ale dle sudího Vogala si před zachycením balonu pomohl odstrčením bránícího protihráče, čili se provinil offensive pass interference. Po skončení zápasu se obě strany shodly, že tento touchdown měl platit.

Tak se ale nestalo a Old Lions už výhru z prvního Winter Classic, které v 7 °C doprovázely asi dvě stovky diváků, nikdo neodpáře. Špatně skončil zápas pro Vlastu Tománka z Old Panthers, kterému při rychlém startu ze stoje praskl vaz v kotníku. Tománek ještě v den zápasu podstoupil operaci a my mu přejeme brzké uzdravení.