Log In

Případ Machura: vyjádření obou stran sporu

Případ Remigia Machury mladšího, který dostal minulý týden osmiletý zákaz jakékoli sportovní činnosti, otřásl českým prostředím amerického fotbalu. Naše redakce kontaktovala jak samotného hráče, tak i ředitele Antidopingového výboru ČR Miloše Vrabce. Ten nechal řízení proti Machurovi v únoru zastavit, hráč i přesto ale trest dostal. Více se dočtete v našem článku z minulého týdne.

„Jsem zaskočený, že to došlo až tak daleko. Nevěřil jsem, když jsem si četl vyjádření. Od února jsem žil v přesvědčení, že to, co se stalo, byl omyl a víc jsem tomu nevěnoval pozornost. Opustil jsem svět profesionálního sportu, věnoval se americkému fotbalu a bavil se hrou, ale už ani v tom mi není přáno. Jsem od mala zvyklý na různé reakce, které si osobně neberu. Předchozí trest jsem si odkroutil a to, co se nyní děje, už jinak než osobně brát nejde,“ okomentoval situaci dotčený Remigius Machura mladší.

„Pan Machura ml. požádal ADV ČR o zkrácení doby zákazu činnosti. Dřív, než bylo o tomto zkrácení rozhodnuto, proběhla mimosoutěžní kontrola u pana Machury a ten ji odmítl. Já jsem vycházel z právního pořádku ČR, že nejdříve se má ukončit jedno řízení (vyřízení jeho žádosti), než může proběhnout druhé (mimosoutěžní kontrola), a proto jsem celou věc zrušil (viz přiložený dopis). CAS ovšem byl jiného názoru a rozhodl, že tyto věci spolu nesouvisí a sportovec mohl být testován kdykoliv a rozhodl jak rozhodl,“ vysvětlil ředitel Antidopingového výboru ČR pan Miloš Vrabec.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít