Log In

Příbram novými posilami zbrojí na zisk titulu

Není ani polovina listopadu, i přesto finalisté ČLAF A Příbram Bobcats neusínají na vavřínech a chystají opravdu velké věci. Ještě před dvěma lety byla Příbram týmem snícím o výhře, loni o finále, ale o tom, že titul příští rok nedají tak lacino, dokazují aktuální novinky.

Pozici quarterbacka obsadí Craig Maynard

Tříletá opora týmu Mödling AFC Rangers, hrající po letošní výhře titulu první rakouskou divizi, není pro české hráče neznámou. Pražští panteři o rychlých nohách i přesných passech tohoto 90kg vážícího hráče vědí dost ze vzájemných zápasů v AFL.

Craig pochází z Oklahomy a nejvíce zkušeností nabral na San Jose City College. Dvakrát byl oceněn hráčem týdne ve své konferenci, drží školní rekord v nejdelším touchdownu v délce 104yd z roku 2008 a jako jediný v historii klubu dokázal skórovat touchdown vzduchem, během, chyceným passem a ještě dopravením do endzone po zachycené interception. Je specialistou na pozici quarterback nebo defensive back, ale dokáže být platný i jako wide-reciever nebo returner. Svému týmu letos pomohl k titulu a postupu do první divize.

„Máme v plánu dále podporovat hru vzduchem, kde by měl Craig podávat rovnocené výsledky, jako Scott Doherty, ale v případě potíží dokáže s míčem pracovat i po zemi“, prozradil Bohuslav Rom.

Vrátí se Zacchaeus McCaskill doplnit statistiku?

„Craig nastoupí jako starter QB a není naším záměrem jej využívat na jiných pozicích a i proto je post running backa otevřený. V úvahu tedy připadá i tato možnost,“ doplnil prezident klubu.

Mohlo by spojení McCaskill a Maynard fungovat? Rozhodně! Oba hráči se dobře znají ze svých angažmá v Rangers, ale i ze střední školy.

Post hlavního trenéra se ujme Sebastian Fandert

17782_1

Sebastian Fandert jako defensivní koordinátor Graz Giants. Zdroj: europlayers.com

Trenér druhé nejlepší obrany v AFL týmu Graz Giants a člověk s mnoha zkušenostmi v Evropě. Byl hlavním trenérem juniorky Dresden Monarchs, special týmů New Yorker Lions a hlavním trenérem Bienna Jets. Své zkušenosti má navíc propojené s University of Mississippi.

Obrana Bobcats letošní rok nepodávala stabilní výsledky a Sebastian by měl zejména v obraně pomoci stabilizovat a zlepšit tuto herní stránku.

„Důraz při hledání trenéra jsme kladli právě na obranu, která oproti útoku potřebuje výraznější posun vpřed a Sebastian je ideálním kandidátem pro naše potřeby s tím, že doplní celkový koncept hry i jako hlavní trenér,“ vysvětlil Bohuslav Rom záměr Bobcats na nadcházející sezónu.

A to není všechno! Výrazně posílí i offense line a obrana

Do českých luhů a hájů by se měl návratit postrach všech defensivních lajnařů a člověk pravidelně nominovaný v anketě Hráč roku. QB Calanda Broncos by se pomalu mohl začít bát…

Další hvězdný import by se mohl objevit i na nějakém obranném postu, ale konkrétní detaily už jsme s prezidenta a hráče Bobcats Bohuslava Roma nedostali.

Třeba už příští rok nebude na sideline Bobcats při Czech Bowlu takhle smutno...Foto: Miki Gerlašinský

Třeba už příští rok nebude na sideline Bobcats při Czech Bowlu takhle smutno…
Foto: Miki Gerlašinský

S čím přijdou ostatní účastnici ČLAF? Kdo ještě doplní Bobcats? Sledujte nás a nic Vám neunikne!

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít