Log In

Příbram jde po titulu a skupuje hráče napříč Evropou

Příbramští Bobcats získali další dvě nové posily. Jsou jimi dva zahraniční hráči – Sherman Vercher a Melvin Davis. První jmenovaný už má roční zkušenost z evropským fotbalem, minulou sezonu odehrál za velkoklub Dresden Monarchs. I Davis má již s Evropou zkušenosti, když v roce 2010 hrál za švýcarský tým Basel Gladiators.

Příbram se po sezoně 2014, v níž dokráčela až do finále české ligy, rozhodla dál pokračovat v nastoleném trendu a jejím cílem je udržet se dlouhodobě na vrcholu české fotbalové scény. Jak řekli zástupci příbramského týmu v minulém roce: „Letos jsme se do finále dostali, příští rok jej i vyhrajeme.“ Suverény posledních let Black Panthers tak čeká tuhý boj o obhajobu. Nás fanoušky další skvělá sezona.

Připomeňme, s jakými zahraničními posilami nastupovali Bobcats v minulém roce: Scott Doherty (quarterback), Zacchaeus McCaskill (running back), Tim McGarry (safety) a Dominic Gast v defensivní lajně.

V listopadu jsme psali o příchodu nového quarterbacka Craiga Maynarda a hlavního trenéra Sebastiana Fanderta.

Nyní přibývají i defenzivní hvězdy. Začněme Shermanem Vercherem:

Sherman Vercher

xsmall_Vercher

Do Příbrami přestupuje z Drážďan, kde se v obraně potkal s Ladislavem Jenšíkem. A právě český hráč 26letého linebackera velmi chválí. „Sherman Vercher je výborný linebacker. V Drážďanech hrál ve středu linebackerovské řady a sezonu zakončil jako druhý nejúspěšnější ve statistikách v solo tacklech, na účet si připsal i interception pro TD, který měřil 40 yardů a několik forced fumblů proti top running backům dokonce i z NFL,“ hlásí Jenšík nadšeně.

Vercher má předky ze Samoy, což je na jeho pohybu jasně vidět. „Když se na tohoto hráče poprvé podíváte, je možné, že jej podceníte. Díky neskutečné atletičnosti a výbušnosti ale rozpoutává v útočné lajně hotové peklo,“ pokračuje Jenšík.

IMG_2636

Sherman Vercher na snímku úplně vlevo při zápase Big6 proti New Yorker Lions.
Foto: Lukáš Machala

„V Drážďanech jej neváhali použít i na pokrytí slot receiverů nebo na nahánění běhavých quarterbacků v situacích jeden na jednoho. Jeho devízou je čtení hry a zbavování se bloků… Sherman je disciplinovaný hráč, hrající do píšťalky. Bobcats se mohou těšit na elitního spoluhráče s týmovým duchem!“ chválí Jenšík svého bývalého spoluhráče.

I Příbram plánuje použití Verchera na pozici linebackera. O dost zajímavější bude v pozicování druhý z obranných importů.

Melvin Davis

Melvin Davis totiž v kariéře zářil hlavně na pozici running backa. V Bobcats ale plánují využívat tohoto univerzála hlavně v obraně, a to na pozici defensive backa. Ve special teamech pak jako returnera.

Davis se zná s již podepsaným quarterbackem Maynardem. Nastupovali spolu za Mödling v rakouské AFL. Rangers poté sestoupili do druhé ligy, i tak si ale zahráli i s Prague Black Panthers.

Melvin ještě ve Státech hodně dřel, aby zaujal skauty v NFL. Mrkněte se na video jeho výkonu na jednom z oblastních výběrových kempů.

A kdo bude running backem?

Bohuslava Roma, prezidenta Bobcats jsme se ptali i na možný návrat nejlepšího running backa loňské ČLAF A McCaskilla. Dle Romových slov nevypadá návrat příliš reálně. „Rádi bychom tak na volné místo running backa využili nějakého českého hráče,“ říká Rom. Nabízí se hned několik jmen, která ale zatím zůstala pod rouškou tajemství… Definitivum na důležité pozici je tak spíše věštbou z křišťálové koule.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít