Log In

Předposlední víkend určí semifinalisty D-I a D-IV

Jdeme do finále! Předposlední hrací víkend nabízí ještě několika týmům šanci na playoff, ale vesměs je plný zápasu z kategorie povinných výher.

Brno Alligators vs. Příbram Bobcats

Brno vyzve o víkendu superfavorita z Příbrami. Pro Alligators mluví velmi málo, ve všech statistikách ligy jsou nejhorším týmem, naopak Příbram se od prohry s Lions v Hostivaři postupně zvedá a vypadá možná ještě lépe než vloni, kdy dokráčela až do Czech Bowlu. I letos koukají v Příbrami po účasti v největším českém zápase a Alligators by neměli být překážkou.

Bobcatům se pomalu vrací zranění hráči, kteří v průběhu ročníku postupně odpadávali. Running baci budou po dlouhé době znovu v plné síle s Tumpachem, Datlem, případně i Davisem a Vitišem. Problémy mají Středočeši jen na pozici linebackerů, kde se jejich opory potýkají s disciplinárními tresty. Alligators ale nehrozí ani po zemi.

Vzduchem to, zdá se, chvíli šlo. Fortelný měl přesnou ruku, receiveři chytali balony, jen se přesné kombinace neopakovaly tak často. V posledních zápasech ale nefunguje ani passová hra a Alligators se obrovsky v útoku trápí i s turnovery.

Alligators vyhrají jedině zázrakem. Bobcats by měli mít klidnou sobotu na bystrckém hřišti. Očekáváme jednostranný zápas, stejně jako tipéři v Pick’em (95 % tipů pro Bobcats).

Prague Hippos vs. Ostrava Steelers

Druhé sobotní utkání nabídne na Motorletu další zápas z kategorie povinných výher. Hippos z poslední příčky Steelers nemají jak teoreticky ohrozit.

Chybí navíc running-back Antoš, ještě stále několik receiverů (hrát bude kromě Tománka i Mašek), ale tentokrát bude větší problém v obraně, kde už to i tak nebylo růžové. Oba safety jsou out a zaskočit by je mělo duo Vogál – Rojek. Více mobilní by tak měl být útok a to hlavně ve vzduchu, kde je Stanislav Tománek připravený. Ostravský tým by ale měl s přehledem kontrolovat hru, protože od finalisty Divize II nelze ani v nejmenším očekávat jiný průběh.

Hippos se ale lépe perou s ryze českými týmy, problémy jim dělají importi a ty bysme ve Steelers hledali marně. Tipovačka je přísná – 9:1. Pokud se podaří Hippos skórovat, bude to úspěch a v zázrak budu doufat i rivalové Bucks z Pardubic, kterým by porážka ostravského týmu hrála do karet.

Šumperk Dietos vs. Přerov Mammoths

Hra o všechno se bude znovu konat v Šumperku. Dietos mají stále šanci na playoff, ale postupový scénář už nemusí být jen na schopnostech týmu. Pokud prohrají, což se s jasným semifinalistou z Přerova a šancemi v tipovačce 8:2 stát opravdu může, budou muset věřit dvojce Steelers, která by musela pro postup šumperského týmu porazit Gladiators.

V posledním zápase to bylo nad slunce jasné (39:0), ale Dietos doma umí vyhrávat. Mammoths navíc čeká tvrdý semifinálový oříšek – Znojmo Knights a jestli něco trenér David Novotný nechce, tak přijít o klíčové hráče. Americký fotbal se ale nedá hrát na půl plynu. Šumperský tým bude tlačit za nejlepším výkonem opět QB Jan Kolařík a tentokrát by měla být k vidění honba za body. K dnešním narozeninám mu přejeme vše nejlepší a hlavně klidnou oslavu pro maximálně koncetrovaný výkon. Určitě můžeme očekávat více riskantní hru a jestli se hra vabank vyplatí se dozvíte v samém okraji Jeseníků už v sobotu.

Tenhle zápas budou na dálku sledovat i potenciální semifinalisté D-IV velmi pozorně.

Teplice Nordians vs. Karlovy Vary Warriors

Nordians ve své premiérové sezóně překvapili, když zaskočili trutnovské Rangers a doma urvali první vítězství při prvním představení, když se oklepali po porážce ve Znojmě. Slušný rozběh zastavila až karlovarská obrana, která v debaklu 68:0 nedovolila téměř nic.

Teplický tým má co vracet a s výhodou domácího hřiště by měla být k vidění vyrovnaná podívaná. Warriors musí „povinně“ vyhrát, pokud chtějí udržet výhody domácího prostředí do playoff, který si pojistili výhrou nad Knights.

Že to nebude jednoduché ví ale karlovarský hlavní trenér Jakub Čajan, který poprvé v sezóně pro zranění bude hru organizovat jen ze sideline. Do zápasu nezasáhne ani zraněný safety Tomáš Doležal, který bude muset svůj orchestr dirigovat také mimo hřiště a kromě jeho bleskového čtení může chybět mnoho tacklů. V základu nastoupí docela jiný tým obohacený nováčky, kteří poznají křest ohněm právě v Lahošti.

I přes zásadní faktory ovlivňující hru samotnou je přes polovina tipérů přesvědčena o výhře Válečníků debaklem o 50 bodů a více. Jsem zvědavý, kolik z nich změní názor po přečtení :). V případě výhry Warriors se semifinálový zápas bude hrát 5.7. v Karlových Varech proti Dietos nebo Gladiators.

Pardubice Bucks vs. Pardubice Stallions

Pardubické derby číslo 2. „Domácí“ Bucks hrají stejně jako Dietos o vše. Tedy o možnost postupu do semifinále. Své šance už ale budou znát ze sobotního zápasu v Praze, kde pro tuto variantu musí Hippos porazit Steelers. Velmi nepravděpodobné, leč možné.

Stallions dokazují svou chuť po návratu do elitní divize více než jasně a bez ztráty kytičky válcují soupeře za soupeřem. Doherty kádr posunul o level výše a i Plaček podporuje běhovou hru více neež důstojně. Porazit Bucks není podmínka finále, to už je dané, ale nadvláda nad městem je hnacím motorem obou týmů, kde jsou dle očekávaní favorizovaní právě Hřebci.

Tipující fanoušci jsou rozděleni na dvě poloviny. Jedna věří ve výhru Stallions o 35+ bodů a druhá stojí za těsnějším rozdílem. Pokud vše dopadne jak má, SIlver Bowl se bude hrát 12.7. v Pardubicích.

Trutnov Rangers vs. Znojmo Knights

Další z napohled nezajímavých zápasů, který už nebude tabulkově nic znamenat. Co je ale skryté v pozadí je momentální síla Knights.

Znojemský tým přišel v zápase s Warriors o náhradního QB Vrbu a problém v rozehrávání útoku může být pro semifinále hodně zásadní. Jak na tom Knights budou bez klíčového hráče svého útoku je otázkou. Na zkoušku by měl nastoupit tight end Petříček. Vrba se na hřiště sice podívat může, ale nástup je 50:50.

Co tak vyrovnané není je bilance tipérů, kteří jsou 60:40 pro Rangers s handicepem 39.5 bodu, tedy jsou si momentální situace vědomí a věří v těsnější rozdíl. Trutnovský tým si navíc poradil s Nordians, takže je ke konci sezóny posílený a roste. Rangers se předvedou naposledy v sezóně a doma budou chtít fanouškům nabídnou alespoň touchdown. Knights se budou určitě šetřit, protože další zranění si dovolit do playoff by snížilo jejich šance a ukázat se tedy mohou nováčci a junioři.

Ostrava Steelers 2 vs. Vysočina Gladiators

Gladiators budou hrát na půdě Steelers o vše. Zásadní informace bude ale ze Šumperka. Pokud Mammoths porazí Dietos, už se v Ostravě v neděli nebude o nic hrát, takže pozvánka zní jasně. Hra o vše nebo o čest.

86 % tipérů stojí jasně za týmem z Vysočiny a my jsme sami zvědavý. Podle vývoje zápasu bude výsledek zajímat i karlovarské Warriors, pro které mohou být Gladiators potenciální semifinálový soupeř.

Variací je více a pokud se Gladiators podaří na dálku podpořit Mammoths, bude to hodně zajímavé. Tenhle zápas už ale může být dohrán v sobotu v Šumperku.

Prague Black Panthers vs. Prague Lions

Pražské derby bývalo lákadlem české ligy. Obvykle i finálovým zápasem. Ať už to bylo mezi Panthers, Black Hawks a Lions složené jakkoli. Jenže doba je jiná, pozici č. 2 přebrali po Lions příbramští Bobcats a ze zápasů mezi Lions a Black Panthers se stávají jasné duely končící ve prospěch druhého jmenovaného týmu.

Jenže zaběhlé pořádky se mohou o tomto víkendu vymyknout. Pro Black Panthers by bylo paradoxně lepší se Lvy prohrát, aby měli v červenci svá semifinále v rakouské a české lize rozdělená do dvou dnů. Tak se stane, pokud Black Panthers prohrají a Bobcats vyhrají jak tento víkend nad Brnem, tak i za týden nad Trnavou.

Jenže, chtějí Lions bojovat v semifinále s Black Panthers, kteří by teoreticky mohli nasadit i svůj nejsilnější tým. Výhra v tomto zápase znamená Pyrrhovo vítězství – pro Lions jistě otázka cti, na druhou stranu ale výrazné pošramocení postupových scénářů do Under Armour Czech Bowlu.

Jisté je jediné. Rozhodne se až v neděli od 16 hodin na stadionu Slávie. Ani tipéři v Pick’em si nejsou jistí. Pro Black Panthers se jich rozhodlo podprůměrných 58 %.

Úřadující mistr ligy si navíc připravil speciální akci pro tatínky. „Tuto neděli 21. června se odehraje poslední kolo základní části české ligy na domácím stadionu v Edenu s Prague Lions a jako předzápas nastoupí od 12ti hodin, ke svému prvnímu přátelskému utkání, naše holky Black Cats proti Amazonkám z Brna. Celý GAMEDAY bude věnován našim otcům a proto mají všichni tátové členů PBP, PBP juniors, Black Cats a Lions vstup ZDARMA …a pivo jako dárek! Díky tátové!“ hlásí facebook Black Panthers.

Neváhejte a přijďte.

Podrobné preview o elitní divizi a AFL zápasu PBP čtěte na caaf.cz.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít