Log In

Prague Black Panthers vstoupili do AFL prohrou o bod

V Praze se otevřela brána rakouské nejvyšší soutěže. PBP přivítali na svém domácím stadionu tým Vienna Vikings s cílem nezopakovat poslední střetnutí. V tom podlehli loňskému vítězi při zápase o postup do finále 27:41. To se ale nepovedlo, pražský celek prohrál o jediný bod 30:31…

Zápas začal příjmem Panterů a velmi vlažným útokem. Skóre zápasu tak otevřel tým z Vídně. Po pohledném 40y passu od Thuryho na Postela si pro touchdown doběhl sám rakouský quarterback Alexander Thury – 0:7. Chvilku se zdálo, že se offensive line Pražanů potřebuje ještě rozehrát a Kyle Newhall-Caballero neměl při úprku z kapsy moc šancí. Naději držel Jan Štiegler, který po zachycené přihrávce od Caballera utekl všem obráncům a skóruje 7:7. Prostor k navýšení skóre využil rychle Thury s Postelem – 7:14.

Druhá čtvrtina už byla o poznání vyrovnanější a černí panteři tlačili své hosty s cílem srovnat. PBP se v jedné chvíli dostali až na 3y line před endzónou, pak ale selhal v pokusu o fieldgoal Marek Hruboň. Necelé dvě minuty před koncem se opět osvědčil Štiegler a dorovnává skóre na 14:14. V tu chvíli si všichni přáli, aby čas utíkal trochu rychleji. Proti téhle myšlence byl ale mladý QB Thury, který našel přesně Floriana Bundschuha krátkým 13y passem – 14:21.

Časomíra ukazovala už méně než minutu a PBP si nevědomky chystali infarktový závěr, který nabídl opravdu vášnivou podívanou. Několik nekompletních passů v redzone na a poslední pokus 3 s před koncem zkrotil výborně hrající Jan Štiegler – 21:21. Nutno říci, že krásnou big play z ruky Kyla Newhall-Caballera zkompletoval nejlepší hráč roku 2014 Jan Dundáček, který potvrdil své schopnosti. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu a s vidinou opravdu pohledné druhé části.

V pořadí třetí část zápasu nabídla přetahovanou na obou stranách. Z té, k potěšení celé tribuny, vyšli lépe domácí panteři a poprvé se ujmuli vedení, když Marek Hruboň s jistotou proměnil field goal 24:21. O slušnou porci passů se v tomto drivu postaral Dundáček a připsal si další kompletace do statistik. Následný, hodně slušně zaběhnutý return Postelem i zkompletovaný dlouhý pass Thury – Raimann zaváněl trestem pro PBP. Pak se ale bílo-fialoví dopustili fumblu, který pohotově zalehl Tomáš Svoboda a situace se obrátila.

Závěrečný blok zápasu pokračoval v napínavé podívané, když interception jednou rukou zachytil Waleri Teplyi. Velmi pohledná záležitost. Panteři tak přišli o šanci navýšit skóre a Thury navíc opět našel Postela dlouhou 42y přihrávkou, z které v zápětí Vikings vykřesali alespoň field goal a srovnali na 24:24.

Remigius Machura Thuryho párkát nebezpečně vystrašil a po svém návratu na hřiště ukázal, že na sobě pracoval a týmu bude cennou posilou. Jakub Woleský se blýsknul hned v následující hře, když zachytil brilantní 44y pass. Důležitý byl i běh Kylea Newhall-Caballera, který na 4. down musel získat další pokusy. Po následném sacku to ale nevypadalo vůbec dobře, když PBP museli překonat více než 20y. Když máte v týmu nejlepšího QB i WR soutěže, jde všechno, o čemž nás přesvědčili oba zmínění.

Nejdříve si připravili další první down a v zápětí se dvojice Caballero – Dundáček postarala i o další touchdown – 30:24. Prodloužený extrapoint po false startu ale Marku Hruboňovi zblokovala lajna Vikings. V posledních dvou minutách zápasu našel Thury skvěle volného receivera Baldaufa a ten si připsal 77y touchdown. Kop se kickerovi hostujícího celku Kappelelovi povedl a víděnští si vzali vedení zpět – 30:31. Pár následujících drivů už se pod tlakem panterům proměnit nepovedlo. Porazit Vídeň, jediný jimi neporažený AFL tým, budou muset jindy.

Byl to svátek pro americký fotbal a jeho krásná přehlídka. K dokonalosti chyběl jediný bod, i tak PBP patří pochvala za předvedený výkon a průběh zápasu je příslibem pro další zajímavé zápasy.

Trenéra Daniela Leška po utkání mrzela neefektivní práce special týmů při returnech. „Ty se nám nevedly, často jsme končili na místě, kde se nám povedlo míč zachytit. Tam cítíme místo pro zlepšení. V zápasech AFL si také nesmíme dovolit neproměňovat fieldgoaly a extrapointy. Máme na čem pracovat,“ řekl Leško po skončení zápasu.

Divácká návštěva: přibližně 650 diváků11148940_10206370110673833_135658763_n

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account