Log In

Pozvánka na druhý hrací víkend

Hned 7 zápasů má na programu druhý víkend České ligy amerického fotbalu. Tentokrát napříč třemi divizemi. Na své si přijde fanoušek téměř v každém koutu republiky a čeká nás několik zajímavých zápasů, které ukážou blíže sílu jednotlivých týmů.

Pardubice Bucks vs. Pilsen Patriots

V Pardubicích se bude na co dívat. Už jen z prostého principu skokového posunu v podání Bucks. Ti hráli v loňském roce divizi C a nijak zvlášť úspěšní nebyli, ale letos mají ambice docela jiné. Nový trenér Jason Blasko by měl pro tým být rozhodně přínosem a když se k českým klukům dostanou ještě dva importy (Joshua Henry RB/DB a Justene Edwards TE/DE), měl by tým růst opravdu rychlým tempem. O tom, jak jsou importy důležité se tak více dozvíme v tomto zápase.

Patrioty z Plzně čeká nelehké měření sil. Po dvou odehraných přátelských zápasech by se neměli bát tradičních chyb z nervozity a za poslední dva roky se neustále posouvají a spoléhají na své odchovance a mladé naděje. Jak dalekou cestu ušli v letošní přípravě budeme znát už v sobotu.

Přerov Mammoths vs. Vysočina Gladiators

Souboj Davida a Goliáše. Akorát v případě mamutů je Goliášem taky David, a to hlavní trenér David Novotný. Pravděpodobně nikdo nevěří v úspěch Vysočiny a tenhle fakt podtrhává i nedávné měření se Znojmem, kdy Gladiators neuhráli prakticky nic. V tipovačce Pick’em věří v zázrak pouhých 5 % tipujících, a to s určitou jistotou bude někdo z téhle skupiny i hráč nebo skalní fanoušek týmu hostů.

Napříč všem očekáváním je ale potřeba počítat i s překvapením, typu minulý víkend v Šumperku.

Karlovy Vary Warriors vs. Trutnov Rangers

Opakování loňského zápasu, jen s výměnou domácích hřišť. Loňský rok těsně urvali vítězství Warriors (11:0), ale Trutnov z pozice outsidera může podobně vytěžit první body. Tipovačka skoro v 85 % věří domácím Warriors, ale my máme pocity smíšené. V Trutnově se rozjel flag mládeže, ženský tým a Rangers se posouvají úctyhodnými kroky. Mírné poziční změny potkaly oba týmy a bude zajímavé sledovat, kdo se s nimi lépe vyrovná.

Příbram Bobcats vs. Brno Alligators

Další hrací víkend a další domácí zápas pro Bobcats. Po těsné prohře s úřadujícím mistrem ligy si budou chtít příbramští spravit chuť a smlsnout by si měli právě na Alligators. Ve světě zvířat by to byla zajímavá podívaná, ale na hřišti to bude docela jinak. Alligators se trápili s Lions a nejinak by tomu mělo být v sobotu.

Ve výhru Alligators věří mizerné jednotky procent a obrana si prožije křest ohněm.

Ostrava Steelers vs. Prague Hippos

Opakování loňského finále divize B se odehraje v Porubě. Oba týmy už své síly v přípravě měřily a k vidění by tak měl být vyšperkovaný výkon obou celků. Vloni první zápas dopadl jednoznačně ve prospěch domácích (48:0), ale finále už mělo o dost vyrovnanější průběh. Lepší náladu z přípravy ale mají určitě Steelers, možná i volbou hratelnějšího soupeře (Brno Alligators udolali 39:38). Hippos měli z přáteláku s Monarchs hlavně hodně poznámek, na čem je opravdu nutné zapracovat.

3/4 tipujících věří týmu z hornické metropole, ale dva slušný importy na straně Hippos slibují zajímavou podívanou.

Prague Black Panthers vs. Trnava Bulldogs

Zápas, který slibuje zajímavou podívanou a jestli ne šlágr víkendu, tak určitě šlágr divize I. PBP budou hrát se svým českým týmem v neděli na domácím stadionu. Únava některých hráčů po zápasu s Vikings byla znát, a to si k tomu tenhle víkend připočtěte cestování z Grazu. Trnava v loňské sezóně dostála svému jménu, a i když letos tým čeká měření v rámci slovenské soutěže, mělo by se být na co dívat. Importy z loňska jsou opět na soupisce.

Ve vítězství Bulldogs věří jen každý 9. tipující, ale rozdíl ve skóre 14,5b už fanoušky dělí na dvě téměř rovnoměrné skupiny. V jaké kondici je po roce Bútora a jeho útok se dozvíme už v neděli odpoledne.

Znojmo Knights vs. Teplice Nordians

Souboj Davida a Goliáše číslo dva. Znojmo má předsezónní status předpokládaného vítěze divize. Rozehrávka na Gladiators týmu dodala herní pohodu a správnou motivaci. Zatímco Teplice vstupují do svého prvního ligového zápasu bez jakékoliv předehrávky.

Sázka na výhru Nordians je podle tipujících šílenstvím a Znojmo už vyhlásilo hon na teplického QBho Lukáše Buřta. Znojmo nepostrádá coaching staff, plnou soupisku a domácí zázemí, naproti tomu Teplice čeká zřejmě nejtěžší možná premiéra.

Další pohled na preview elitní divize I a také měření PBP s Graz Giants v rámci afl si nezapomeňte přečíst na stránkách ČAAF.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít