Log In

Plzeňští Patriots v neděli poprvé vyhráli, ústecký Imr zářil

Pilsen Patriots – Prague Hippos 26:12

Plzeňští Patrioti poprvé v sezoně vyhráli! V souboji týmů, které do vzájemného mače vstupovali s bilancí 0-3, se lépe dařilo západočeskému celku a pražští Hippos se propadli na úplné dno tabulky Divize II.

Do zápasu nenastoupil pražský quarterback Stanislav Tománek pro ohlášené zranění. Hippos se tak trápili v útoku, jelikož na místo jednoho z reprezentačních QB se postavil americký safety Dylan Cisarik. Hodil sice jeden touchdown do rukou Jakuba Tománka, quarterback to ale samozřejmě čistokrevný není a na jeho rozhodování to bylo občas poznat.

Utkání bylo složené ze dvou odlišných poločasů. V tom prvním šli do vedení domácí po fieldgoalu Martina Vojtěchovského, Hippos odpověděli již zmíněným passem Cisarika na Tománka. Vojtěchovský šel v první půli ještě dvakrát potvrzovat touchdown, a to po passu Malce na Vainera a po 74yardovém kickoff returnu Dominika Ščerbáka. Kickoffu předcházelo safety v podání Hippos, což znamená dva body pro Patriots. Poločas tak skončil 19:6 pro Patriots.

Po pauze se ve třetí čtvrtině žádná scoring play neudála. Když pak ale hostující Tomáš Černý snížil na rozdíl sedmi bodů, vypadaly naděje Hippos ještě reálně. Na časomíře bylo v té době ještě 10 minut. Jenže Ščerbák svým druhým touchdownem v zápase navýšil náskok domácích a zápas skončil výhrou domácího týmu 26:12.

Ústí nad Labem Blades – Brno Pitbulls 43:0

Imr je fenomén! Running back Blades Jakub Imr hraje i v letošní sezoně skvěle. Po té loňské, kdy díky kvalitnímu výkonu byl dokonce i v užším výběru Daniela Leška pro utkání Česko-Nizozemsko, navázal perfektně i letos. Zkraťme to: ústecký fantom dal Pitbulům ČTYŘI touchdowny!

Blades hrajou v letošní Divizi III dobře. Jediní, komu přechod z 7s fotbalu do 11s verze neprospívá, jsou ústečtí quarterbaci. Na scoreboard se nezapisují, Blades spoléhají hlavně na runningbacky a běhovou hru jako celek. Všech šest touchdownů nedělního zápasu padlo během, Chochola navíc přidal ještě jeden fieldgoal.

Jan Bláha, který na podzim dovedl výbornými výkony juniorku Black Panthers k titulu, se zapsal jednou jedinkrát do scoringu zápasu proti Brnu, a to díky passu do rukou Jakuba Imra při jedné z dvoubodových konverzí.

Imr si své čtyři úspěchy rozložil na tři a jeden. Tři v prvním poločase, po kterém Blades vedli 24:0, a jeden v druhé půli, kdy po bězích Preisslera a Alberta položil touchdown i on sám. Pitbulls vypadali proti kompaktně hrající obraně Blades neškodně. Nikoli ale kvůli své nevyspělosti, jako spíše proto, že hráli proti výborné defense Blades.

Ostrava Steelers 2 – Šumperk Dietos 20:22

Rezerva Steelers dlouho v utkání s Dietos sahala po vítězství. Nakonec ale 11bodový náskok ztratila a Dietos vyhráli o dva body 22:20.

Steelers B se museli vypořádat se zraněním svého quarterbacka Adama Kavického, který ze hřiště odkulhal ve druhé čtvrtině poté, co si v té první připsal dva touchdowny po krátkých bězích.

Po poločase se hostům ze Šumperka povedlo snížit dlouhým passem Jana Kolaříka na Denise Weinlicha. Když pak Dietos ještě přidali safety díky zblokovanému puntu, ztráceli na Steelers jen 3 body. Jenže Ostravané zabrali a Sležka krátkým během navýšil na 18:9, dvoubodová konverze překvapivě vzduchem také vyšla a domácí vedli na konci třetí čtvrtiny 20:9.

V závěrečné čtvrtině ale Kolařík poslal ještě dvě touchdownové přihrávky, na Ničeho a Bocka. Díky jednomu potvrzení kopem v tu chvíli Dietos vedli o dva body a snažili se zahrát dvoubodovou konverzi, aby rezervě Steelers nestačil jen fieldgoal na srovnání stavu. Konverze se sice nepovedla, domácí se ale na odpor nezmohli a Šumperk odváží z Ostravy vydřenou výhru.

Teplice Nordians – Znojmo Knights 0:42

Druhý domácí zápas fanoušky Nordians potěšit nedokázal. Na rozdíl od předchozí dramatické koncovky s Rangers a těsné výhry 25:22 se tentokrát zázrak nekonal a dle očekávání Knights i v oslabené sestavě dominovali celý zápas. Skórování si rozdělili rovnoměrně do druhé a čtvrté čtvrtiny.

Začátek zápasu přitom pro znojemský tým nezačal nejlépe, když se hned zkraje úvodního dějství zranil při průniku obranou teplických QB Lumír Kabelka. Jeho nedoléčené koleno a obnovené zranění jej vyřadilo ze zápasu. Nahradit jej tak musel teprve 19letý Martin Vrba a v neprospěch domácího týmu si nevedl vůbec špatně a naskočil do zápasu dobře připravený. Evidentně svého zkušenějšího „učitele“ poslouchá velmi pozorně.

Druhá čtvrtina otevřela skóre po spolupráci juniora Vrby a dominantního RB Nováka, výjimečně vzduchem pro zisk 12y a touchdown. V dalším útočném už se prosadil Novák sám, ze stejné vzdálenosti jen po zemi. Do šaten zasadil Nordians ránu ještě Ondřej Kubák, který po fumblu vráti míč do endzone a během přes polovinu hřiště zajistil další body. Kicker Smrčka se nemýlil ani v jediném případě a v poločase šli Tepličtí do šaten opaření nepříznivým výsledkem 0:21.

Třetí, na body prostá čtvrtina, plynule přešla v závěrečnou část, kde se Novákovi opět podařilo najít si cestu do endzone a celých 65y znamenalo další touchdown Knights. Pro svůj první touchdown si z 2y doběhl v dalším drivu i sám zaskakující Vrba a v závěru zápasu potrestal puntující tým úspěšným 60y returnem ještě univerzál Smrčka. Jeho kopačka je v této sezóně hodně přesná a v Teplicích byla na potvrzení 100% — 0:42.

Domácí Nordians se dopouštěli začátečnických chyb a nevyvarovali se faulům. O nulu na kontě se paradoxně připravili sami, když 1y od endzone nebyli schopni zvládnout snap, z kterého plynul smolný fumble. V týmu chyběl i zraněný WR Lelič, na kterém spočívá hra vzduchem a kterého nováčci na postu nebyli schopni zastoupit. Nutné je ale zdůraznit, že Nordians nastupují v premiérové sezóně a jejich zkušenosti porostou zápas od zápasu.