Log In

Pardubické derby v režii Stallions, nedělní zápasy vyhrály domácí celky

Pardubice Stallions – Pardubice Bucks 49:0

Jedním z hlavních lákadel Divize II bylo už při rozdělení týmu do divizí pardubické derby. Stallions v letošním prvním setkání s městským rivalem hráli na vlastním stadionu a svou vyzrálost ukázali dravým Bucks ráznou hrou s výsledkem 49:0.

Nabuzení Bucks tak padají sebevědomím k zemi, Stallions naopak ukazují, že v minulých sezónách očividně nebyl problém s receivery, jako spíše se špatným quarterbackem. Když totiž letos hraje pod centrem Scott Doherty, loňský vícemistr nejvyšší české ligy, funguje passová hra Hřebců opravdu skvěle.

To potvrdil i nedělní zápas, kterému přihlíželo 731 fanoušků. Krásná návštěva, ne ale největší nedělní. O tom ale až později. Doherty se se svými receivery touchdownově spojil hned šestkrát, sedmý touchdown donesl Petr Plaček. Stoprocentní byl kicker Petr Márai, který potvrdil všech sedm touchdownů.

V průběhu zápasu se ukazovala zkušenost quarterbacka s kostarickým pasem. Doherty díky dobré přípravě na zápas trefoval vždy receivera u slabšího defensive backa Bucks. Stallions hráli v celém zápase převážně vzduchem, na což Bucks postupem času přestali zvládat odpovídat v defenzívě. Dva importi v týmu Bucks jednoduše na Dohertyho nestačili. Ten totiž svým lišáckým citem vždy našel správné místo.

Bílovice Sígrs – Brno Pitbulls 19:0

Bitva o bystrcké hřiště, na němž oba celky hrají své domácí zápasy. Bílovice daly hned v prvním poločas dva touchdowny, čímž odskočily na třináctibodový rozdíl. O oba výlety do endzóny Pitbulů se postaral Daniel Schmied. Martin Herman potvrdil jen jediný touchdown v zápase, a to hned ten první.

Selhal totiž i u posledního kicku. Ten následoval po 23yardové akci z ruky Lukáše Dvořáka do náruče Luďka Skoupého. Bílovice se tak díky pevné obraně vyhouply k nadvládě nad bystrckým hřištěm i na bilanci 3-0 v tabulce Divize III. Za vedoucími Blades nyní zaostávají kvůli špatnému skóre o 42 bodů, Pitbulls jsou odpadlíkem Divize III se čtyřmi prohrami.

Znojmo Knights – Trutnov Rangers 47:7

Nejvyšší návštěva víkendu. 750 diváků přišlo na zápas Divize IV mezi Knights a Rangers. Něco vám nehraje? Na Jižní Moravě hrálo. Na zápase byl přítomen zpěvák Ben Cristovao, který spolu s Knights dokonce trénoval v zimní přípravě. I on tak přitáhl spoustu diváků.

A to na správný zápas. Znojemští vyprášili Rangers vysoko 47:7 a zápas musel diváky bavit. I když nehrál quarterback Lumír Kabelka a Knights šetřili i další tři hráče základu, byl domácí tým dominantní. Martin Vrba navazuje na loňskou quarterbackovskou formu a v utkání hodil nadstandardních pět touchdownů.

Foto: Znojmo Knights

Foto: Znojmo Knights

Knights navíc zaznamenali i dva touchdowny z obrany, kdy forced fumble zachytil DL David Burian (v zápase zaznamenal také interception) a pro třetí touchdown v sezoně si doběhl LB Ondra Kubák (forced fumble).

Jedinou skórovací akcí hostí byl pohledný 11yardový běh Petra Nováka. Návštěva 750 diváků je ještě cennější s přihlédnutím k tomu, že fotbalové 1.SC Znojmo hrálo téměř ve stejnou dobu druholigový zápas na zrekonstruovaném městském stadionu. Na kopanou ale přišlo jen 305 diváků.

Vysočina Gladiators – Ostrava Steelers 2 26:14

Béčko Ocelářů přijelo do Polné bez zraněného quarterbacka Kavického, který si v minulém zápase pochroumal nohu. Jeho náhradníkovi se vzdušné passy příliš nedařily, a tak hrál Petr Dudek sám na sebe alespoň běhově. Dal dva touchdowny, bohužel pro hosty ale až v poslední čtvrtině, v době, kdy už byl zápas rozhodnutý ve prospěch Gladiators.

Ti totiž vedli po třech čtvrtinách 26:0. Kamil Doležal se prosadil ve třech rozdílných akcích. Nejprve po passu od Ondřeje Pavlase, pak 13yardovým během a do třetice fumble returnem s úctyhodnou délkou 56 yardů. Do účtu zápasu promluvil i Stanislav Benc, když ještě v první čtvrtině přerušil rozjíždějícího se Doležala a 35yardovou akcí dal touchdown i on.

Vysočina se tak svou druhou výhrou vyhoupla na druhé místo tabulky Divize IV-Východ, hned za Mammoths s bilancí 4-0. Gladiators mají před sebou ještě dva zápasy na hřištích Dietos a Steelers 2, oba tyto týmy dokázali doma porazit, otázkou tak bude, jak se zadaří venku.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít