Log In

Osmý hrací víkend o účastnících Silver a Bronze Bowlu

V pořádí už osmý hrací víkend základní části z celkových dvanácti uzavře kromě května i hádanku druhé divize. Ještě v sobotu bude známa odpověď na otázku, jak je to tedy letos s Hippos, jejichž oficiální vyjádření rozkrylo prostor úvah a osvítilo obě strany mince. Hlavním šlágrem víkendu ale bude očekávaný druhý zápas Steelers s Bucks, pouze s výměnou výhody domácího prostředí.

Dva zápasy potom čekají v D-I a D-III. Zejména zápas Blades s Mustangy může ústecký tým ujistit v postupu. Boj o chvost tabulky druhé divize se odehraje v tradičně dvouzápasové sobotě na Motorletu. Výhodu 14 bodů mají ze vzájemného zápasu plzeňští Patriots. Začíná se v pravé poledne.

Prague Hippos vs. Pilsen Patriots

Jaké faktory ovlivní tohle klání? Tradičně to bude šíře soupisky, a to na obou stranách. Plzeňský hlavní trenér Jan Veselý uvědoměle promluvil v ČAAF.TV #15.6 o tom, jak bolestný je letošní ročník právě na zranění. To v předzápasovém rozhovoru ještě netušil, že se dočká prvního zlomu.

Pražští Hippos na tom ale nebyli výrazně hůře. Rozdíl dvou touchdownů je reálné dohnat v krátkém čase a je potřeba počítat s faktorem T. Bez Stanislava Tománka byl útok neperspektivní a jeho kvalita týmu chyběla. Zraněné rameno by už mělo být v pořádku co se hry vzduchem týká. O tom, jak důležitý je pro tým on sám a hlavně zkušený hráč na pozici quarterbacka, napoví tento zápas v přímém srovnání. Kdyby šlo do tuhého, ještě bude na hřišti jeho bratr Jakub. Hippos ale jasně oznámili, že do konce sezóny chtějí otočit celý tým a pravděpodobně začnou už od začátku i náhradníci a nováčci, aby okusili zápasové podmínky.

QB Patriots Lukáš Malec se ale prezentoval slušnou hrou a i on má v poli jistotu v rukavicích Patrika Vainera. Uhlídat reprezentačního WR bude pro secondary Hippos složitý a zásadní úkol. Zároveň bude potřeba zapracovat na skládkách a vyvarovat se zbytečných chyb. Tipéři sází skoro ve 2/3 na Patriots, což s ohledem na aktuální rozpoložení a cíle Hrochů dává smysl.

Budweis Hellboys vs. Bílovice Sígrs

V Českých Budějovicích letos pšenka zrovna nekvete. Tým s přechodem na formu v jedenácti hráčích udělal velký krok, ale šířka kádru není taková, aby stačila těm početnějším a individuální výkony QB Kamila Roby už prostě nedostačují a rozmělňují se v nejslabší článek týmu.

Bílovičtí Sígrs svoji zkušeností soupeře sice neválcují tak dominantně, jako o příčku lepší Blades na pouhý rozdíl skóre, ale zatím se jim vše daří zlomit ve svůj prospěch.
Zápas, který nám připomene semifinálové střetnutí z loňského roku, kde Hellboys podlehli 9:22 zkušenějším sokům, by se měl odehrávat v podobném duchu a tuto myšlenku jen podporuje aktuální nastavení Pick’em, kde Sígrs věří přes 80 % dnes už zkušených tipérů. Rozhodne si sázejí na správného koně.

Hellboys tak mohou překvapit a i těsný výsledek je udrží na čtvrtém místě, před aktuálně posledními Pitbulls. Pro Sígrs povinná výhra, která sice na jistotu Bronze Bowlu ještě stačit nebude, ale prozradí hodně.

Trnava Bulldogs vs. Brno Alligators

Na trnavské Energo musí kromě RB Bradleyho dorazit hlavně slušné počasí, aby mohli domácí fanoušci možná naposledy podpořit svůj tým doma. Slovo možná je ale hodně zavádějící, protože v prohru nevěří necelých 97 % tipujících fanoušků!

Za zraněného RB Klementoviče zaskočí Bradley a že je to víc než platná náhrada, ukázal v první polovině zápasu proti PBP, kde se bahnitým povrchem hřiště prodíral, jakoby na něm vyrostl — v porovnání s ostatními spoluhráči, kteří by měli být zvyklí na podmínky mírného pásu, zejména. I přes drobné mezery v DL kvůli pracovním vytíženosti několika borců, by měl být kádr připravený. Bulldogs ale zajímá hlavně semifinálové měření s Bobcats.

Menší tlak na útočnou formaci by mohl produkci útoku Alligators vyhovovat stejně, jako dlouhá pauza, při které se mohlo s týmem intenzivně pracovat na změnách, které budou přinejmenším pro lepšího týmového ducha a šanci na výhru, nezbytné. Pozice outsidera Brnu vyhovovat musí. Bude bilance divizní tabulky mluvit v sobotu stejně, jako ta vzájemná, tedy 0-5 nebo se dočkáme překvapení?

Prague Mustangs vs. Ústí nad Labem Blades

Druhý sobotní zápas na Motorletu, kam si mohou jít Pražané plně užívat sobot s americkým fotbalem, bude ve znamení měření trojky s jedničkou. Pro Blades se vítězství rovná medaile, a to je hodně slušná motivace, protože taková šance tu byla i vloni. V semifinále se to ale proti Knights nepovedlo a šance na reparát zní hodně lákavě.
Že se ústecký running back Jakub Imr dobře vyspal ukázal doma proti Pitbulls, kde si připsal hned 4 touchdowny a bránit tohohle Road Runnera je úkol hodný nekompromisní secondary, protože zastavovat ho někde na first level není moc pravděpodobné :). Hraje se až od 16:00, takže se Imr vyspí ve své posteli a nic nebrání jeho nohám, aby si vyběhali nějaký cenný kov.

Mustangs jsou aktuálně třetí, ale zaskočili je Titans, kterým naopak Blades skórovat nedovolili vůbec, takže čistě papírově je rozhodnuto, ale jak si soupeři sednou ještě uvidíme.

70 % tipérů, zcela logicky, věří Blades a stejné procento v individuálních tipech potom ve dva a více TD Imra. Třetí místo při prohře domácích Mustangs lze udržet rozumným rozdílem, ale pokud si pražští myslí na příčky nejvyšší, mají před sebou zřejmě poslední šanci.

Pokud Blades přesvědčí své domácí fanoušky a vezmou je s sebou, pak čekejme na Motorletu dopravní kolaps a věřme, že všichni budou mít šanci vidět na hráče.

Ostrava Steelers vs. Pardubice Bucks

Avizovaný šlágr víkendu se odehraje v neděli v Ostravě, kde se oba týmy poperou o medaile a účast v Silver Bowlu, tedy na 99 %. Steelers se už nenechají zaskočit nečitelným nováčkem, fatální chyby trenéři opravili a záplatovali určitě naněkolikrát. Na druhou stranu tu máme Henryho a Edwardse, kteří si chtějí spravit chuť.

Bucks dostali výprask od Stallions, hodně nečekaný a tvrdý. Ten odhalil zásadní slabiny v secondary a jestli jich využijí i Steelers, toť otázka. Marodka na defensivních postech Kozlů by se měla dát dohromady, ale chybět bude vyloučený a hlasitý Libor Coufal.
Možný návrat zraněného RB Michala Wesselého, na soupisku Ocelářů, by měl přijít vhod. Chuť hrát Wessely bude mít, protože se zranil právě ve vypjatém zápase s Bucks a vracet má hodně.

O co se hraje? O všechno! O medaile, Silver Bowl a čest. Na co hrají oba týmy? Na vítězství, protože uhrát remízu je právě ta hodně nepravděpodobná varianta, kterou nechci nikdo. Co tipéři? 2/3 Steelers a 1/3 Bucks — ostatně dle tradice. Zápas o vše. Jestli Bucks porazí Steelers, bude se psát jedna malá senzace. Pokud vyhrají Steelers, potvrdí své jméno, opět budou ve finále druhé nejvyšší úrovně (vloni ČLAF B, letos ČLAF Divize II). Trpělivost medaile přináší vs. rychlý vzestup, rychlý pád!

Prague Black Panthers vs. Příbram Bobcats

Malý velký trénink na finále a s velkým příběhem v pozadí. Výhra Bobcats znamená finále, ale hrát na doraz zrovna proti jistému finalistovi by nebyl dobrý strategický tah. Kupodivu, v tomto zápase hrají velkou roli Lions, možná tu největší.

Zápas se hraje výjimečně na domácí půdě Lvů v Hostivaři a zápletka zápasu jde také na jejich bedra. Lionský DB Bachura zranil v zápase příbramskou posilu Melvina Davise a pokud se nezvládne doléčit nebo jej tým bude chtít šetřit, rozhodně se tahle absence podepíše na průběhu hry. Navíc chybí i Datel a na postu RB zůstane odpovědnost zřejmě a pouze na veteránovi Tumpachovi. Ten letos ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří, ale uvidíme, jak se na něm případně podepíše takové vytížení. Luboš Bachura ale nemá zásluhu jen na Davisovi. Právě na něm se dopustil příbramský obránce Josef Murgaš faulu, za který vysloužil stop na dva zápasy. Element Murgaš je základní stavební kámen defense Bobcats.

Black Panthers čeká opět pilný víkend, když je ještě v sobotu čeká zápas s Grazem na Slávii. Poprvé se tak možná dočkáme naplnění nasazení pouze českého týmu a Jan Dundáček by mohl sedět, alespoň tak to vypadá s možností pro zaskakujícího QB Chvalinu, který se pravděpodobně podívá do zápasu od samotného začátku, stejně jako další kolegové, kteří toho budou mít po zápasu s Giants plné kopačky.

90% přesila favorizuje domácí PBP a věřme, že se poprvé podíváme na ten český tým a jeho kvalitu. Chvalina se přihrávkami vzduchem zatím neblýsknul a i hra po zemi pro pantery, kvůli zraněním, představuje riziko. Na postu startera se tak může klidně objevit opomíjený Jan Sýkora, který se může poprat o své místo.

Preview k zápasu PBP – Graz Giants a širší pohled na elitní Divizi jedna si přečtěte na webu caaf.cz.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít