Log In

Osmička zápasů napříč celou ČLAF v duchu odvet

Trutnov Rangers vs. Karlovy Vary Warriors

V Podkrkonoší se odehraje odveta prvního zápasu, ve kterém lázeňský tým dominoval a po zásluze zvítězil 31:0, ale co bylo bylo.

Na domácí půdě už Trutnov několikrát poukázal na fakt, že mu zázemí městského stadionu vyhovuje a dokázal v minulosti zaskočit zkušenějsí soupeře. V plné polní je už RB Novák a hráčská soupiska by neměla trpět podobně, jako při zápase v Teplicích. Možnosti zaskočit defenzívu Warriors nahrává i nepřítomnost výborně hrajícího defensive backa Franka, který do Trutnova nedorazí a má na svém kontě už řadu interception. Zraněný je i linebacker Ciper a soupisku tak doplní juniorské naděje, které nastoupí do svého prvního ligového zápasu.

Tabulková situace sice nahrává karlovarským Válečníkům, ale oslabená obrana může být rizikem, kterého tým vedený zkušeným trenérem Bojarským může využít. Tipující veřejnost ale v zázraky nevěří a pragmaticky 90% většinou sází na západočeský tým.

Prague Mustangs vs. Liberec Titans

Podobná percentuální převaha tipérů je nakloněná dosavadnímu lídrovi třetí divize z hlavního města. Zatímco Titans se protrápili zápasem se Sígrs i Blades a mají nakročeno jen na chvost tabulky, Mustangs prožívají vysněnou sezónu a i s absencí jednoho z quarterbacků si s přehledem poradili s budějovickými Hellboys 19:7 a jsou tak v utkání jasným favoritem.

Obrana Titans ale nepředvádí žádnou nezajímavou podívanou a rozhodně svůj tým drží nad vodou, zatímco nezkušený útok příliš kladných vyhlídek nedává. Na Motorletu by měl být vidět zajímavý fotbal, ve kterém můžou obrany kousat a Mustangs si mohou upevnit pozici tabulky do těžších zápasů s dotahujícími Blades.

Vysočina Gladiators vs. Přerov Mammoths

Další odvetné utkání ve čtvrté divizi čeká nabuzené Gladiators, kteří posilněni chutí vítězství nad Dietos budou mít šanci korigovat vzájemnou bilanci. Už v první polovině zápasu v Přerově ukázali, že jsou obavy na místě a Mamuty určitě nečeká lehký úkol. Z pozice favorita budou muset opět obhájit další kytičky, zejména pokud reálně myslí na playoff.

Hodně bude záležet na skill hráčích. Oba týmy mají na pozici RB několik možností a zvládají i passovou hru. Jestli Gladiators zaskočí zkušené Mammoths je otázkou, ale v zázrak věří každý pátý tipující a to není úplně zanedbatelné procento.

Příbram Bobcats vs. Prague Lions

Velmi poeticky pojal druhé klání týmů místopředseda ČAAF Michal Rosíval s výrokem Haines či Nehaines a prozradil tak asi hlavní faktor celého zápasu. Bude ex-oregonský QB k dispozici nebo ne? Šance jsou 50/50 a i přes uzdravení RB Růžka a dvou nových posil – WR Catona a DE/TE Lamotheho, to nemusí stačit, protože klíčovým hráčem Lions je jednoduše právě quarterback.

Bobcats si poslední vzájemný zápas prohráli v druhé polovině a tentokrát si určitě dají o to větší pozor. Překvapit bude hodně těžké a výsledek zápasu je přímo úměrný nastoupení Hainese k zápasu. Dost možná si na něm ale smlsne Josef Murgaš. S Hainesem je šance na vyrovnanou hru, bez něj jsou Lions chtě nechtě outsider. Import sice tým neudělá, ale zvedne ho opravdu zásadně a s tím i celý útok, nejen fyzicky.

Ústí nad Labem Blades vs. Brno Pitbulls

Domácí tým si odkroutí s jen týdenním odstupem další podívanou na svém stadionu. Jestli dorazí opět podobný řád stovek fanoušků (700), tak budou zápasy v Ústí patřit k vůbec nejnavštěvovanějším letošní ČLAF.

RB Imr je postrachem obran Divize III a jeho rychlé nohy budou určitě zatápět i té brněnské. S tímhle faktorem je potřeba se popasovat. K tomu se do zápasu podívají QB Sahula s Bláhou a i oni umějí potrápit. Obrana navíc šlape hodně slušně, a tak to bude mít těžké i útok Pitbulls, který si jen s dvěma letošními touchdowny na účtě nevede zrovna dobře.

90 % fanoušků věří, že Blades doma opět budou dominovat. Tipéři si ale nejsou tak docela jistí průběhem, protože šance jsou na handicap Blades 25,5b hodně vyrovnané. Uvidíme, jak se Imr vyspí :-)

Pilsen Patriots vs. Prague Hippos

Fakticky zápas o poslední místo Divize II se sehraje v Plzni. Dva týmy hrozivou bilancí 0-3 a slušnou minusovou porcí bodů si to rozdají o svou první letošní výhru.

QB Lukáš Malec vs. Stanislav Tománek a jejich oblíbené cíle WR Patrik Vainer vs. Jakub Tománek. Bude to zajímavé! Patriots nevěří ani 20 % tipérů a šíře kádru může sehrát svou roli. Hippos výhru potřebují jako sůl, jestli ze sezóny nechtějí odejít jako odepsaní, protože v prvním zápase s Ostravou předvedli slušný výkon, zatímco Patriots od Ostravy dostali výprask. Papírově i koláči Pickem je vítěz napsaný, ale věřit jednomu z týmu, že na hřišti nenechá maximum, by bylo hodně bláhové.

Situaci by mohla ovlivnit možná absence quarterbacka Standy Tománka, kterého trápí svalové zranění. V mozaice Hippos tak jde o další rozbitou skleněnou tabulku. Pražský tým čeká hodně alternací na různých postech. Paradoxně ale mají Hroši s absencí quarterbacka v zápase s Plzní zkušenost z minulého roku. Tehdy za vyloučeného
Tománka nastoupil center Brychta a hozeným touchdownem na Jakuba Tománka vyhrál zápas. To by byla zápletka!

Teplice Nordians vs. Znojmo Knights

Teplice čeká druhá sprcha. Po první historické ligové výhře, navíc v domácím prostředí, nad Rangers z Trutnova, sice ukousli slušné sousto, ale znojemští rytíři jsou tým o míle jinde.

Poslední měření bylo rozdílem 50 bodů, a to Knights určitě nehráli v podobném tempu, jako v Karlových Varech. Teplice tak čeká další těžký zápas, ale všichni ví, že zkušenosti se nejlépe získávají s těmi nejlepšími. Naděje v Severočechy vkládá pod 5 % tipujicích, ale zajímavá je sázka na handicap, kde Knights s 32,5b mankem věří jen necelých 60 %, a to je o 17,5b méně, než v minulém zápase, takže si Nordians mohou přijít k více než jednomu touchdownu.

Ostrava Steelers B vs. Šumperk Dietos

Na první výhru čeká nováčkovský tým Ocelářů. V prvním letošním vzájemném zápase stála body hlavně druhá polovina zápasu plná odpadajících hráčů ze zápasové soupisky. I to je ale fotbal a protože Dietos se nenacházejí v nejlepším rozpoložení po překvapivé prohře s Gladiators, mohl by tenhle zápas napovědět, jestli jsou dvojky Steelers jen do počtu nebo mohou někomu komplikovat cestu.

Skoro 90 % tipérů je nakloněných týmu ze Šumperka, ale hrát se bude v Ostravě a venku to Dietos moc nesvědčí. Tým bratranců Kolaříků ale bude hrát o potenciál playoff a nevyhrát tenhle zápas by je mohlo mrzet. V Porubě to může být zajímavé.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít