Log In

Odveta semifinále i start Divize III. Je tu třetí týden ligy!

Stejně jako minulý víkend, i tentokrát je na programu českých soutěží 7 zápasů. A stějně jako minulý týden ve třech divizích. Jenže zatímco minulý týden byla Divize IV v plném proudu, nyní má volný víkend. Rozjíždí se Divize III s týmy, které v offseason vyrostli do 11s manšaftů. Takže se bude na co těšit.

Prague Mustangs vs. Brno Pitbulls

A začínáme pěkně zhurta. Mustangs mají větší potenciál, než jaký v posledních letech předváděli. S přechodem do 11s fotbalu, novými posilami a trenérem u kormidla, by se bárce s názvem Mustangs mělo plout o něco pohodlněji. Pražský tým v přípravě změřil síly s Budweis Hellboys, které porazil těsně 17:13.

Proti Mustangs se postaví brněnští Pitbulls. Z těch se pomalu stává v Brně zavedený klub a jelikož i oni, ve své teprve třetí sezoně, přešli do 11s soutěže, mají legendární Alligators pořádnou konkurenci při náborech do týmu. A že se Pitbulls daří, to ukázal přípravný zápas proti Steelers hrajícím o divizi výš. Na to, že hrála Ostrava v kombinované sestavě, se sebevědomí Pitbulls ptát nebude, zvládli loňského vítěze ČLAF B porazit 22:19.

Jak se ale oběma týmům bude dařit v sezóně? To ukáže až sobotní mač. Podle Pick’em půjde o jeden z nejvyrovnanějších duelů víkendu. Domácím věří 44 % tipérů, brněnským hostům pak 56 %.

Nové dresy Brno Pitbulls si svou premiéru odbydou v sobotu v Praze. Foto: Brno Pitbulls

Nové dresy Brno Pitbulls si svou premiéru odbydou v sobotu v Praze.
Foto: Brno Pitbulls

Brno Alligators vs. Trnava Bulldogs

Pro Alligators nic lehkého. Po domácí prohře s Lions a porážce od Bobcats minulý týden v Příbrami čeká na tým Aleše Daňhela souboj s Trnavou. Ta vypadá slušně rozjetá, v minulém týdnu nehrála na PBP vůbec špatně a pokud stihne vrátit do sestavy nějakého running backa, bude v Brně v pohodě. Právě běhová obrana zatím Alligators totiž moc neklape.

QB Tomáš Fortelný (nejblíže) povede svůj tým na zteč Trnavě. Foto: Lukáš Machala

QB Tomáš Fortelný (nejblíže) povede svůj tým na zteč Trnavě.
Foto: Lukáš Machala

Liberec Titans vs. Bílovice Sígrs

Další zápas Divize III. Domácí Liberec se odhodlal k návratu do jedenáctkové ligy. Chtělo by se skoro říct: „Konečně!“. Vždyť Titans mívali v 7s ligách nejširší soupisku a převáděli velmi kvalitní výkony. Se Sígrs mají navíc zkušenosti, před dvěma lety je v rámci semifinále tehdejší ČLAF C porazili a překvapivě postoupili do finále.

Sígrs jsou týmem tradičním, tvrdým a urputným. Minulou sezonu zakončili vítězstvím v sedmičkové ČLAF C, a tak se přechod do 11s divize jeví jako logický krok. Sígrs vždycky často vsázeli na běhovou hru a občasný překvapivý pass. Soupeři vzpomínají, že proti tomuto týmu zápas vždycky dost bolel. Tak uvidíme, co nás bude čekat letos.

Prague Hippos vs. Pardubice Stallions

Prague Hippos ve spolupráci s Mustangs udělali pěknou akci. V sobotu na Motorletu budou jejich zápasy navazovat, a tak po utkání Divize III od 12:00 přijde i Divize II s mačem Hippos – Stallions. A na ten se velmi těšíme. Hippos jsou po těsné prohře z Ostravy 26:28 nabuzeni, proti loňskému účastníkovi elitní divize ale mohou narazit. Pro Hrochy může být dobrou zprávou jejich zlepšení oproti přípravnému zápasu s bratislavskými Monarchs, kde absolutně propadali a vypadalo to, že letošní sezona bude pro bratry Tománky a spol. velice obtížná…

Pardubičtí Stallions vypadli z elitní divize a jejich účast v Divizi II může zapůsobit jako jakýsi týmový restart. Po nemastných výkonech posledních dvou let a krátkodobých odchodech některých hráčů to vypadá, že je v Pardubicích vše, jak má být a Stallions jsou připraveni na cestu za vítězstvím své divize. Na pomoc si k tomu vzali Scotta Dohertyho, který hrál vloni velmi dobře za příbramské Bobcats, s nimiž padl až v Czech Bowlu dominantním Black Panthers. Vrátil se i Petr Plaček, reprezentační runningback, jenž si loni zkusil polskou soutěž za Zaglebie Steelers. Jak se jim povede vstup do sezony 2015?

Dle Pick’em jsou favority hosté z Pardubic, věří jim 67 % tipujících. Domácím Hippos dala svůj hlas zbylá třetina.

Hippos narazí na Stallions. Foto: Ronald Hilmar Jr.

Hippos narazí na Stallions.
Foto: Ronald Hilmar Jr.

Ostrava Steelers vs. Pilsen Patriots

Steelers podruhé za dva týdny hrají doma. Po minulém týdnu, kdy si vyšlápli na Hippos, je čeká papírově snadnější soupeř z Plzně. Ostrava se zatím prezentuje hlavně běhovou hrou, z níž vykřesala všechny čtyři touchdowny posledního duelu. Po odchodu quarterbacka Lukáše Vojnara tak asi bude pár zápasů trvat, než si nový útok sedne. A proti Plzni by měl být ten správný čas na riskování.

Patrioti se totiž znovu po začátku sezony hledají. Tradiční vlažný rozjezd je stál prohru 12:27 v Pardubicích. Nikoli ale se Stallions, ale s nováčkem v 11s soutěžích Bucks! Dá se tedy čekat, že si bude plzeňský tým chvíli zvykat na zápasové tempo. Moc nečekáme, že by právě proti Steelers mělo přijít prozření a výhra. Naši domněnku potvrzuje i Pick’em, kde Patriotům věří jen 5 % tipujících.

Steelers zvládli přehrát Hippos. Jak se jim asi povede proti Patriots? Foto: Ronald Hilmar Jr.

Steelers zvládli přehrát Hippos. Jak se jim asi povede proti Patriots?
Foto: Ronald Hilmar Jr.

Prague Lions vs. Příbram Bobcats

Český zápas víkendu. Lions přivítají Bobcats v repríze loňského semifinále. Posilněni o další import v podobě Nicka Colea, který by měl hrát DB/WR, přichází Dustinu Hainesovi další útočná puška. A kdo viděl na ČAAF.TV highlighty ze zápasu Alligators – Lions, ten ví, že Haines sám má velmi rychlé nohy.

Proti stojí příbramští Bobcats, kteří po úvodní prohře s Black Panthers 9:10 vyhráli nad Alligators 54:7. Dobře hrála hlavně dvojice posil v QB Givensovi a univerzálovi Davisovi, který z pozice runningbacka doběhl pro dva touchdowny.

Jenže rozpor přichází v Pick’em. Příbram má 78 % na výhru a u nás v redakci věříme, že Lions dokážou svého soka pořádně potrápit. Čekáme vyrovnaný zápas, v němž bychom se nebáli vsadit na domácí Lvy.

Lions přivítají na hostivařském hřišti příbramské Bobcats. Foto: Lukáš Machala

Lions přivítají na hostivařském hřišti příbramské Bobcats.
Foto: Lukáš Machala

Budweis Hellboys vs. Ústí nad Labem Blades

Posledním mačem víkendu bude českobudějovické setkání Hellboys a Blades. Znovu Divize III a týmy, které se v offseason přetransformovaly z 7s fotbalu na ten pořádný, plnohodnotný jedenáctkový.

Hellboys i letos potáhne QB Kamil Roba, v přípravě podlehli v již zmiňovaném klatovském zápase Mustangs o čtyři body 13:17. Soupeř z Ústí nad Labem je posílen o nového hlavního trenéra Remo Wolfa, navíc jej do zápasu povede juniorský mistr ČR z pozice quarterbacka. Jan Bláha hostoval na podzim v Prague Black Panthers, kde právě zvládl svůj tým dovést až k titulu.

Ve vzájemných zápasech posledních let vyhrávali vždy domácí týmy. A co říká Pick’em? Tam je favoritem hostující celek ze severu Čech, věří mu 77 % hráčů.

Širší pohled na preview elitní divize I a také měření PBP s Danube Dragons v rámci afl si nezapomeňte přečíst na stránkách ČAAF.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít