Log In

Odstartoval fotbalový podzim. Jak se povedl ženám, juniorům a reprezentaci ve flagu?

Poprvé v historii se letos v České republice rozběhla ženská soutěž amerického fotbalu, konkrétně podzimní pohár. Po dvou odehraných zápasech je vše jinak, než se před jeho startem předpokládalo. Favoritkami totiž měly být, alespoň dle předsezónních predikcí, pražské Harpies. Tým, který byl v Česku průkopníkem ženské verze amerického fotbalu, se ale v úvodu poháru trápí, prohrál oba své dosavadní zápasy.

Harpyje zatím nenaplňují předsezónní předpoklady. Padly s ženským týmem nejlepšího klubu amerického fotbalu v Česku – Prague Black Panthers a také s brněnskými Amazons. Černé kočky v prvním utkání vyhrály přesvědčivě 32:6. V druhém zápase ženského poháru, který se odehrál v sobotu, pak favorizované Harpyje nestačily na brněnské Amazons. Tomuto týmu Harpyje v začátcích pomáhaly, nyní svým žákyním padly poměrem 6:13.

Již tradiční podzimní ligou tuzemského amerického fotbalu je ta juniorská. I v té jsou zatím stoprocentní Black Panthers se dvěma výhrami. Po jednom odehraném zápase pak mají výhru na kontě i pražští Lions a pardubičtí Stallions. Nedaří se zatím loňskému finalistovi z Ostravy, který dvakrát prohrál. Dva černé puntíky má na svém kontě i další zástupce pardubického fotbalu a poslední celek juniorské ligy – Bucks.

Foto: Radim Kroulík

Foto: Radim Kroulík

Jenže o víkendu nehráli čeští hráči jen v České republice. Skupina 12 hráčů vyrazila reprezentovat české barvy na flagfotbalové mistrovství Evropy do španělského Pinta na předměstí Madridu. Českému týmu se šampionát vůbec nepovedl a skončil na posledním třináctém místě. Za dva roky se ME v této bezkontaktní verzi amerického fotbalu bude hrát v Česku a česká reprezentace tak má do té doby na čem pracovat.

Media

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít