Log In

Nejtvrdší kulturní zážitek sezony: Repríza loňského Czech Bowlu slibuje řádnou odvetu

Karty jsou vyložené celkem jasně: vzájemná bilance v sezoně je nerozhodná, skóre 60:10 ve prospěch Bobcats. Letošní Czech Bowl by měl dle předpokladů nabídnout vyrovnanější průběh než vloni, kdy Black Panthers vyhráli jasně 40:0. Bobcats za uplynulý rok ušli dlouhý kus cesty, mají výborného trenéra obrany, lépe padnoucího quarterbacka a celý tým jednoduše celkově lépe šlape. Už při pohledu na soupisku ale nastává pro Bobcats problém. 61 vs. 38. Ano, takový je počet hráčů na soupisce Black Panthers, resp. Bobcats.

Počet hráčů samozřejmě apriori nespaluje všechny šance Bobcats, jenže dokrytí některých postů není ideální. Při zranění pak nebude kam sáhnout. Tato potíž Black Panthers netlačí (tedy snad až na pozici kickera). Do zápasu je na straně obhájce titulu nominována spousta hráčů, nad jejichž účastí visí výrazný otazník. Třeba takový receiver Jan Řezanka, ten ještě při domácím utkání s Lions chodil po tribuně s berlemi.

PBP budou hrát s tím nejlepším, co mají k dispozici

Do zápasu jsou samozřejmě nominováni všichni dostupní hráči Black Panthers, včetně těch, kteří třeba přímo nezasáhli do tolika zápasů české ligy a své povinnosti si plnili hlavně v rakouské AFL. Největším trnem v oku se pro několik odpůrců nasazení „rakouského týmu“ je asi quarterback Kyle Newhall-Caballero. Black Panthers ale chtějí být na finále plně připravení.

Při konfrontaci na zmíněné téma se trenér PBP Jim Ward na předzápasové tiskové konferenci jen usmál a s ledovým klidem pronesl: „Kylea stavit nemusíme. Když Příbram nepoužije své importy, bude hrát quarterbacka Honza Dundáček.“ Příbramský lodivod Sebastian Fandert uznal, že v tom případě by se Bobcats asi balili už po první čtvrtině.

Fandert ale věděl, co ho ve finále bude čekat. Ofenzivní smršť v podání útoku kolem Newhall-Caballera zná, minulý rok ji dvakrát trpěl na lavičce Grazu Giants v AFL. Nyní musí na úspěšný passový útok vymyslet recept. „No, asi se tady v Příbrami budeme všichni modlit, aby v Edenu na Czech Bowlu pršelo. S deštěm se částečně síla Newhall-Caballera snižuje, je to ale jeden z nejlepších quarterbacků v Evropě,“ prohlásil Fandert po semifinálové výhře 49:21 nad pražskými Lions.

Je pravda, že eliminace passového útoku by se zápasem a tipy na vítěze výrazně zamávala. Black Panthers měli nejhorší běhový útok (v AFL, když už budou hrát s tímto týmem) a zároveň i nejhorší obranu proti běhové hře. Za Bobcats bude startovat na runningbackovi Petr Datel, hbité nohy předvede znovu quarterback Columbus Givens.

Dle předpovědi to ale na déšť zatím nevypadá. 28 °C, pod mrakem a lehký vánek. Na papíře vše vypadá ideálně.

Fandert: Ta výhra 51:0? Nic to neznamená

Zrzavý kouč Bobcats ale na většině domácích zápasů Black Panthers, ať už v AFL nebo české lize, sám osobně pečlivě hru Black Panthers studoval. Spíš tak bude stavět na poznatcích z pozorování než na zkušenostech ze zápasu z posledního květnového dne. Tehdy v Hostivaři vyhráli Bobcats nad Black Panthers 51:0, Pražané ale hráli ve výrazně nezkušené sestavě. Stáli jak starteři z AFL, tak i třeba Dundáček, který si volno ve svém našlapaném zápasovém rozvrhu zasloužil. Po většinu zápasu pak hrála na QB čtvrtá volba – Slovák Peter Baník. Plánovaný starter Jiří Chvalina se totiž hned v prvním drivu zranil.

„Z toho zápasu si můžeme odnést tak maximálně dobrý pocit a možná nějaká schémata, která na nás Panteři hráli. Nic víc,“ řekl Fandert. Ten se svým trenérským štábem chystá pro Czech Bowl nové formace a hry. „Soupeře takového formátu musíte překvapit. Jinak by to šlo jen těžko,“ dodal.

Zahajovací sestavy obou týmů

BOB

PBP

Ze zveřejněných úvodních sestav víme, jak zhruba do zápasu oba týmy nastoupí. Víme ale, jak dynamickým a proměnlivým sportem fotbal je. Po prvním snapu, možná ještě před ním, se může spousta věcí změnit.

Czech Bowl bude jistě skvělým sportovním zážitkem. V neděli dopoledne ještě doplníme informace o doprovodný program, kterému budeme věnovat zvláštní článek.

Vstupenky na nejtvrdší kulturní zážitek jsou stále dostupné v síti Ticketportal

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít