Log In

Nedělní klání jasně v režii favoritů

Prague Lions – Prague Black Panthers 0:21

Pražští Lvi nastoupili do pražského derby bez svého amerického quarterbacka Dustina Hainese. Na hře domácího týmu byl tento handicap pořádně znát, jelikož jeho náhradník Jan Jindřichovský nebyl ani zdaleka tak nebezpečný, jako hvězda týmu hrajícího v Hostivaři.

Černí panteři byli unavení po sobotním zápase proti Swarco Raiders, který prohráli v těžké bitvě 22:31. Do Hostivaře přijeli znovu v čele s Janem Dundáčkem na pozici quarterbacka. Ten se v první půli hledal v přesnosti hodů, v počátku třetí čtvrtiny pak našel parádním hodem ruce Stanislava Jantoše.

Kvalitním výkonem se prezentoval hostující kicker Marek Hruboň, který trefil všechny extrapointy a i jeho kickoffy byly dostatečně dlouhé a pro Lions nevrátitelné.

Bohužel pro Lions, výborný den běhajícího Lukáše Růžka zůstal neužitkován, jelikož největší šanci na skórování, kterou domácí měli v poslední čtvrtině z asi 5 yardů před endzónou, zastavil fumble útoku.

Lvi se útočně zápasem protrápili. V obraně ale hráli velmi dobře, ne všechny dlouhé passy od Dundáčka byly v prvním poločase nepřesné, obrana Lions je často dobře srážela. V utkání se velmi často odkopávalo, v puntingu se asi lépe dařilo Jakubu Woleskému, který na této pozici působí i v české reprezentaci. Ani on však nebyl stoprocentní, u několika odkopů se projevila určitá únava.

Za Black Panthers se tak prosadili Matěj Reinvart krátkým během, Jan Dundáček také tak a pak již zmíněný Stanislav Jantoš, který zachytil 37yardovou přihrávku od Dundáčka.

Budweis Hellboys – Prague Mustangs 7:19

Zápas v převažujících červených barvách obou celků vyšel lépe rozjetým Mustangs. Ti si s bilancí 2-0 drží první místo třetí divize na rozdíl skóre +43 před dotahujícími Blades a Sígrs. Tabulka se nám krásně rozdělila na tři dominující celky a tři odpadlíky. Další zápasy budou slušný kolotoč.

Za pražského QB Dudka musel už v pozici jasného lídra útočné formace Mustangs okamžitě nastoupit Jan Nevyjel a svého úkolu se zhostil mistrovsky. V první čtvrtině našel nejprve český cíl v podobě Pavla Trojánka krátkým 8y passem až do endzone Hellboys a v dalším útočném drivu zachytil o pár yardů delší Hawes. Se ziskem 12 bodů a bez dvou potvrzení oběma způsoby první čtvrtina domácí tým zaskočila.

Hned v té druhé našel ještě Nevyjel pro 24y dalšího ze svých spoluhráčů Tomáše Krause a po prvním úspěšném potvrzení Martinem Koubským v polovině svítil na domácí scoreboardu stav 0:19.

Hellboys se trápili zápasem až do samotného závěru, kde už šetřící se pražský tým překonal domácí QB Roba, když našel v endzone Petra Jindru krátkým passem. Budějovický tým přechodem do třetí divize v jedenáctkovém fotbalu zatím zaostává za očekáváním a Mustangs právem kralují své divizi těsným rozdílem 7 bodů před Blades.

Pardubice Stallions – Ostrava Steelers 37:23

Na slušné čtyři sta fanoušků si našlo při nedělním odpoledni cestu na Letní stadion v Pardubicích, aby shlédlo očekávaný zápas o vedoucí roli druhé divize. V té zatím přehledně dominují oba pardubické týmy a dle očekávání si zářez nad Steelers opatřili i Stallions. Byl to ale zajímavý zápas na obě strany, ve kterém padlo 60 bodů.

První část byla parádní podívanou pro domácí fanoušky! Spolupráce Dohertyho a Jana Wajtra vynesla kromě zisku 41y i touchdown a z kraje úvodní části vedli Stallions 6:0. Když domácí Kaufmann navíc zachytil interception ostravského QB Michala Dudka a obrátil jej v úspěšný return se sladkou tečkou na závěr, byl tým Steelers hodně opařený. K tomu se ještě v závěru dějství přidal zkušený Petr Plaček, který přes půl hřiště ukrojil 53y a další body. Po první čtvrtině se stav zastavil na 18:0 pro domácí a i bez jediného úspěšného potvrzení se otáčely strany — doslova.

Na čtvrtý down se 34y od brankové konstrukce postavila kopačka Merty, který se nemýlil a korigoval. O drive později opět Steelers přidali na obrátkách a Dudek našel krátkým 5y passem Chmelu — 18:10. Těsně před dvou minutovým varováním do konce poloviny se prosadil i RB Dvorský, když na vzdálenost 24y dokázal doběhnout pro další body. Tento jediný touchdown se hostujícímu týmu nepodařilo proměnit a stav v polovině po dominantních čtvrtkách obou týmů sliboval ještě porci fotbalu — 18:16.

Do té lépe vstoupili domácí, když si další slávu připsal QB Doherty, který našel svého WR Beneše těsně před koncem třetí části a navýšil na 24:16. Potvrzení za dva body ale opět nevyšlo.

V závěrečné části se k passové hře přidal ještě dvakrát Petr Plaček, nejdříve pro 27y a ke konci i 22y během. 25 vteřin před koncem zápasu už rozhodnutý zápas pouze korigoval Dvorský, podpořený potvrzením Mertou, ale to už průběh zápasu změnit nemohlo. Stallions na domácí půdě udrželi stabilní vlnu a prokázali touhu po návratu do Divize I. Kralující ligovou tabulkou jako jediní bez ztráty kytičky mají nakročeno velmi nadějně.

Na hřišti byli zastoupeni i Bucks, když jeden ze základních tahounů druhého pardubického celku Libor Coufal s bílou čepicí celý zápas soudcoval a určitě i kvalitně načetl. Derby v Pardubicích bude hodně zajímavé!