Log In

Nadcházející víkend zakončí základní část ČLAF 2015

Je to tak! Dvanáct víkendů základní části je již za námi a nezbývá než soustředit myšlenky na očekávané playoff boje. O víkendu se dohrává D-II a D-III v zápasech, kde jsou už všechny karty rozdané.

Brno Pitbulls vs. Liberec Titans

V Brně se letos neurodil kýžený sen. Bilance 1-4 trenéra Dvořáčka nemůže těšit, a tak se dva ze tří týmů největšího moravského města trápí.

Pitbulls se naposledy ukáží před domácím publikem už v pravé poledne, protože v Bystrci je na programu opět dvojzápas. Titans pevně hájí třetí příčku divizní tabulky a Bronze Bowl je stála úvodní těsná prohra na domácím hřišti se Sígrs.

Pro oba soupeře jde o poslední zápas sezóny a to znamená jediné – bude se na co dívat, protože se bude hrát za všech sil.

Ústí nad Labem Blades vs. Budweis Hellboys

V Olšinkách si vyzkouší pořadatelské dovednosti domácí tým, který před samotným Bronze Bowlem může ještě laborovat nad tím, jak připravit fanouškům co nejlepší podmínky. Sezónní účast byla natolik výjimečná, že si troufáme odhadovat při boji o medaile na tisíc diváků.

V zápase samotném posledním duelu Hellboys půjde o možnost první letošní výhry. V zápase prvního z posledním by ale byla sázka na budějovický tým malým šílenstvím. Blades jako favorit divize a pořadatel prvního Bronze Bowlu mají i tak početný kádr a fanoušky by měli potěšit další krásnou ukázkou amerického fotbalu.

Dostane Imr poprvé volno nebo se ukáže třeba v obraně? Jedno je jisté, Blades nemají koho šetřit a hrát bude každý. Reportáž ze zápasu bude v příštím díle ČAAF.TV.

Bílovice Sígrs vs. Prague Mustangs

Sobotu v brněnské Bystrci uzavře zápasový příděl Sígrů s Mustangy, kteří zůstali za vlastním očekáváním.

Pražskému týmu hraje do karet potenciální výhry hlavně fakt úsporného režimu Sígrs, kteří budou se startery v módu relaxace.

„Náš tým bude maximálně šetřit hráče základní sestavy a zápas odehrají v maximálním nasazení náhradníci, kde jen to možnosti dovolí. Protože pro nás tento zápas pro účast v Bronze Bowlu již nic neznamená, půjde hlavně o sbírání zkušeností a eliminaci možných zranění,“ prozradil hlavní trenér Petr Švanda.

Tak uvidíme, jestli se Mustangům poštěstí, protože před nástupem jejich juniorského programu to bude poslední letošní představení.

Touchdown s pozvánkou na Under Armour Czech Bowl a další

Rozhodně si nenechte ujít další porci fotbalových momentů a strategie v novém díle Touchdownu na ČT Sport!

TDM_15_4

Pilsen Patriots vs. Pardubice Bucks

Ve Vochově se v neděli potkají soupeři v tabulkovém závěsu, ale s naprosto odlišným herním projevem. K fenoménu Bucks se vrátíme v článku věnovanému bilancování základní části, ale i tak se dá očekávat, že si tým Kozlů jede pro body.

Patriots letos o šance na úspěch přišli vlivem četných zranění, které zaskočily trenéra Veselého natolik, že si dlouho nemohl vzpomenout kdy naposledy jej něco podobného potkalo.

S jedinou výhrou na účtě se naposledy předvedou Patriots domácím fanouškům proti pardubickým Bucks. Tipéři mají velice jasno a i když by zápas neměl být debaklem, ale spíš příjemnou podívanou, o vítězi nikdo nepochybuje.

I tento zápas sejme kamera ČAAF.TV.

Ostrava Steelers vs. Pardubice Stallions

V Ostravě se sehraje falešné finále. To pravé přijde na pořad dne už za 14 dní v Pardubicích, které Silver Bowl pořádají.

Od zápasu se dá čekat velmi úsporný režim a větší počet náhradníků, juniorů nebo nováčků. Možná se do zápasu podívá i někdo z druhého týmu Steelers. Nabízí se to jako logické. RB Plaček má navíc možnost v klidu doléčit koleno a smysluplné se zdá být i omezení působnosti QB Scotta Dohertyho na hřišti.

O co méně důležitý zápas je na vývoj druhé divize, o to s větší pohodou mohou týmy nastoupit na hřiště a užít si krásnou hru před ostravskými fanoušky, kteří se rozloučí s domácím prostředím. Titul bude na pořadu dne až později a když jde o pouhou parádu, zábavu a dobrý pocit, mohli bychom vidět v Porubě slušný bodový příděl na obou stranách.

Jestli tenhle zápas bude vyhrocený, tak leda co do počtu skórovaných touchdownů.

Předprodej vstupenek pro nejtvrdší kulturní zážitek sezóny – Under Armour Czech Bowl XXII je spuštěn a lístky mizí po stovkách. Neváhejte a zajistěte si místo včas.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít