Log In

Mládí plnou parou vpřed. Fotbalový podzime, děkujeme!

Netrvalo to dlouho, co jsme se zmiňovali o bohaté podzimní části, která v premiéře představila soutěže pro rekordní množství mládežnických kategorií. Přátelé, je téměř dokonáno! Někde už jsou poháry v nových domovech, jinde jsou známy finalisté. Byla to krása a lepší vizitku na progres českého amerického fotbalu jsme si přát nemohli.

ČJLAF 2015

Velké překvapení se událo v nejprestižnější soutěži mládeže do 19 let, která má v ČR již letitou tradici. Semifinálové páry Prague Black Panthers – Prague Lions a nepřažští Pardubice Stallions – Ostrava Steelers sehrály zajímavé souboje, plné překvapení, napětí a krásy amerického fotbalu. Nejtěsnější možné rozdíly čekal hlavně v prvním semifinálovém boji málokdo.

Prague Black Panthers vs. Prague Lions 13:16

Foto: FB Lions

Překvapivá a emočně nabitá výhra pražských Lvů. Foto: FB Lions

Pardubice Stallions vs. Ostrava Steelers 23:22

O jediný bod proklouzli pardubičtí Stallions výhrou nad Steelers do finále ČJLAF a radují se z postupu. Foto: Vaclav Masenda

O jediný bod proklouzli pardubičtí Stallions výhrou nad Steelers do finále ČJLAF a radují se z postupu. Foto: Vaclav Masinda

Finálovým bojištěm budou fanouškovsky silné Pardubice, kde se nedávno blýsknul i reprezentační tým a kam pravidelně dochází vyšší řád stovek fanoušků. Lepší pořadatelské město osud zařídit nemohl a vyrovnanost juniorské ligy je příslibem krásného finále. Vždyť poslední měření, o kterém by i ten nejlepší tipér neprohlásil nic spojeného s falešným finále, skončilo rozdílem touchdownu 19:12 pro pořadatelský tým.

FINÁLE ČJLAF 2015

Termín finále je 8. listopadu od 14:00.

Juniorský pohár 2015

Již za rozhodnutého stavu s bilancí 3-0 si přijeli liberečtí Titans odbýt poslední zápas na půdu karlovarských Warriors (s opačnou bilancí 0-3) s cílem zdvihnout nad hlavu premiérový a zcela zasloužený pohár.

Titáni v celé sezóně nenašli přemožitele a bylo to vcelku logické. Mustangs s Warriors původně chtěli do soutěže nastoupit společně a museli se hodně snažit, aby naplnili hráčskou soupisku. Chvála tak patří všem mládežnickým talentům i organizaci v klubech, které se snaží budovat své členské základy od mládeže.

Liberecký QB Kozák ukázal obraně Warriors rychlost svých nohou. Ti na ni dlouho nenacházeli recept. Foto: Kateřina Macečková

Liberecký QB Kozák ukázal obraně Warriors rychlost svých nohou. Ti na ni dlouho nenacházeli recept. Foto: Kateřina Macečková

Karlovy Vary Warriors – Liberec Titans 6:38

Z pohledu diváků i přes viditelné skóre pohledný fotbal, plný začátenických chyb na straně domácích a jistoty v nohách hostujícího quarterbacka Kozáka. Tak by se dal stručně shrnout zápas v lázeňské metropoli, leč cesta byla o poznání strnitější. Warriors se opět vymstila krátkodobá příprava svěřenců, kteří na vlak jménem Juniorský pohár často naskočili až v září (z toho dvojice dokonce až na poslední zápas) a počet nepovedených skládek byl tristní. Jednalo se ale spíš o individuální minely, na které vyhlášená karlovarská obrana jistě najde recept.

Bilance 4-0 a zasloužený pohár nad hlavu zdvihají Titans. Foto: Kateřina Macečková

Bilance 4-0 a zasloužený pohár nad hlavu zdvihají Titans. Foto: Kateřina Macečková

Kvalitu si na svou stranu přihrál po zásluhách tým Titans, který s juniory pracuje déle, než by bylo zřejmé (do soutěže se jich řada hlásila již minulý rok) a jejich fyzické parametry i zkušenosti jsou pro nás zatím nevysvětlitelné. Naordinovaná strava každopádně zabírá a juniorští pořízci na lajnách určitě hlady netrpí. S bilancí 4-0 po závěrečném zápase tak nad hlavy zvedl pohár liberecký tým zcela podle zásluh a raduje se z titulu.

Dorostenecký pohár 2015

Na dušičkový víkend připadl i poslední – třetí turnaj dorostenců U16, kteří s pravidly podobnými těm flagovým zahájili premiérový ročník nové věkové kategorie. Přes vlažný začátek a drobná zaváhání se ve flagovém rytmu propracovali k titulu příbramští Bobcats.

Ovládnutí třetího turnaje a celkové prvenství si příbramský tým do 16 let užíval. Foto: FB Příbram Bobcats

Ovládnutí třetího turnaje a celkové prvenství si příbramský tým do 16 let užíval. Foto: FB Příbram Bobcats

Jejich flagem odchovaný tým se posunul a turnaj za turnajem sbíral zkušenosti i formu, aby mohl vyškolit své soupeře. Třetí turnaj ovládli Bobcats jednoznačně a v rytmu hattricků se držela i dvojka Bučil / Bican, kteří si připsali většinu touchdownů. Každopádně ostravští Steelers se do mládeže také slušně opřeli a před posledním turnajem jim bilance nabízela šanci na změnu favorita. Letos to nevyšlo, ale premiérový ročník ukázal, že se v účastnících týmech na mládež nezapomíná a že tohle je cesta k úspěchům.

Flagové mistrovství U15

Příbramský flagový tým se chystá na další medaile. Konvertibilní tým Dorosteneckého poháru bude mít týden na regeneraci, aby se popral o zlato. Ze chvostu finálové čtveřice poměří síly s Prague Wolf Pack, kteří ke konci sezóny posilují, ale zda to bude dostačující prozradí už 7. listopad v Příbrami. Druhou semifinálovou dvojici tvoří znojemští Knights a karlovarští Warriors. Vzájemná bilance ale hovoří jasně pro moravský celek, který Válečníkům v letošní sezóně nedal šanci k ovládnutí jediného zápasu a bude bojovat o finále z pozice favorita.

UDÁLOST NAJDETE NA FACEBOOKU

Zdroj: FB Event Příbram Bobcats

Zdroj: FB Event Příbram Bobcats

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account