Log In

Májový prodloužený víkend nabídne pestrou podívanou už od pátku

Byl první máj, fotbalové lásky čas! Velmi pestrou podívanou s šišatým míčem otevře první květnový víkend a o výživnou porci amerického fotbalu nebude ochuzený nikdo. Čekají nás střetnutí týmů hned tří divizí. Odpočívat bude jen Divize III. Startují i kolegové na Slovensku. Premiérový ročník v jedenáctkové formě odstartuje v Nitře a dočká se i naše mládež při prvním turnajovém víkendu Flagového mistrovství ČR U15, který je na programu v neděli v Příbrami.

Trnava Bulldogs vs. Prague Lions

Bulldogs odehrají první domácí zápas ČLAF a pohostí rozehrané Lions. Po dvou výrazných nulách trnavského celku by mělo jít o šlágr Divize I. Tým má v sezóně na kontě zatím dvě nuly na obou stranách. V případě Alligators obrana nepovolila Brnu skórovat, naproti tomu proti PBP se útok protrápil a neskóroval. Na Johna Bookera čeká opět hodně naběhaných yardů ve všech formacích a bude hodně zajímavé jej sledovat. O to zajímavější podívaná to bude pro obranu i útok Lvů.

Když si odmyslíme první polovinu zápasu Lions s Bobcats, je tým na hodně slušné úrovni a spolupráce s Hainesem vede tým kupředu mílovými kroky. Ruka domácího QB Bútory bude hledat své cíle hlavně vzduchem, protože jsou Bulldogs v běhové části značně oslabení. Jestli byla druhá polovina zkratem Bobcats nebo naopak precizním výkonem Lions, se tak dozvíme už záhy. Pickem poprvé věří víc než 3/4 fanoušků Lvům a stejně tak i bilance vzájemných zápasů, které vždy o několik málo bodů dopadly lépe pro tým z Prahy. I my jsme hodně zvědaví, protože tenhle zápas doplní naše představy o budoucnosti Divize I.

Pardubice Bucks vs. Ostrava Steelers

Sesadí Bucks z trůnu obhájce mistrovského titulu z Ostravy? Podle fanoušků s minimální šancí. V Pickem v zázrak pardubických věří jen necelých 18 % tiperů, ale v podobném duchu je fotbalová veřejnost podceňovala i v měření sil s Patriots, kteří, sice značně oslabení, odjížděli domu s prohrou a rozdílem dvou touchdownů.

Oceláři jsou ale docela jiný tým. Passová hra mírně postrádá sehranost a lehkou ruku QB Vojnara, kterého letos nahradil Michal Dudek, ale s rostoucím počtem zápasů jde i tenhle faktor nahoru. Navíc možnou ztrátu procent v poměru hry vzduchem hodně dobře doplńuje běhová hra running-backů Kielora s Wesselym. Jestli budou Bucks stačit nové akvizice a nebo byli Patriots jen snadná kořist bude tak známo už v pátek podvečer. Pokud se hvězdy v týmu Bucks poučili a budou držet míč jak se patří, nemusel by zápas skončit debaklem.

Pro Bucks bude tento zápas ale měřením s favoritem druhé divize a rozhodně mimo derby těžkou a tvrdou zkouškou. Obrana se bude muset snažit zabránit běhovým průnikům a předvést opravdu disciplinovaný výkon. Pokud se Steelers zaměří na importy, určitě si s Bucks mohou poradit bez ztráty kytičky a šířka jejich kádru je jasně pro.

Pilsen Patriots vs. Pardubice Stallions

Na Plzeň čeká další těžká perníková legie. Hřebci jsou ve formě. O přesné ruce Dohertyho se nemusíme zmiňovat a reprezentační RB Plaček s míčem dokáže krájet yardy taky poctivě. Patriots se opět osudnou může stát stav marodky a také psychika, která se musí rychle otřepat z posledního neúspěchu. Domácí QB Malec má ale s WR Vainerem dobrou chemii a obraně hřebců můžou přidělat starosti.

Stallions jsou letos motivovaní pro návrat do nejvyšší soutěže a po několika nepřesvědčivých letech si konečně mohou spravit chuť na papírově slabším soupeři. V zázrak mohou po vzoru necelých 10 % tiperů Pickem věřit spíš skalní domácí fanoušci a hráči. Debakl domácích ale dělí tipující na dvě skupiny, s mírnou převahou ve prospěch Patriotů.

Karlovy Vary Warriors vs. Znojmo Knights

Čtvrtou divizi otevře při zahájení lázeňské sezóny zápas možných favoritů skupiny Západ. Tipeři jsou jasně naklonění Rytířům, a to hodně výrazně. Knights se rozehráli na začátečnické obraně Nordians, která jim kromě jasného výsledku moc zpětné vazby dát nemohla. Pořádně ji prověří až tým Válečníků, který v zápase s Rangers nejen že trunovským nic nedovolil, ale nasázel i body.

Kvalitní, zkušený a individuálně silný tým ze Znojma čeká první pořádná zkouška. To, jaký tlak dokáže vytvořit defensivní lajna vedená zkušeným repre endem Lubošem Doležalem na QB Kabelku, by mohlo hodně ovlivnit celý průběh zápasu. Jakkoli jsou tipeři přesvědčení o zřejmém vývoji zápasu, jsme i my přesvěčení o opravdovém tuhém boji Válečníků s Rytíři. Rozhodovat by měly detaily, možné chyby či fauly, individuální zkušenosti jednotlivců na svých postech a vstup do začátku. Uvidíme, na kterou stranu barikády padnou domácí, jestli mezi potenciálního playoff soupeře nebo odpadlíka.

Vysočina Gladiators vs. Šumperk Dietos

Sobotní program završí na prezidentově oblíbené Vysočině opět zápas Divize IV. Gladiators potrápili Mammoths v posledním měření sil dost nečekaně, a i když ze zápasu odešli jako poražení, jisté zlepšení cítit je.

Šumperk ale zaskočil druhý tým Steelers a je právem v roli favorita. Tuhle myšlenku jasně podporuje i Pickem, kde v převahu Gladiators nevěří ani 7 % tiperů. Jestli si Vysočina sáhla do svědomí a bude hrát celý zápas jako první polovinu v Přerově, pokryje hru vzduchem z ruky QB Jana Kolaříka, budeme chtít věřit ve zlepšení, ale na výhru Gladiátorů si vsadit nedoporučí ani ten nejbláhovější bookmaker.

Teplice Nordians vs. Trutnov Rangers

Čtvrtou divizí bude začínat i nedělní program v Teplicích. Pro Nordians to bude první domácí představení v ligovém zápase. Oba celky mají v nohách a hlavně v hlavách výrazné první prohry. Teplice už budou mít za sideline svého tahouna, trenéra Petra Práška, který by měl korigovat zásadní omyly. Domácí QB Buřt patří určitě k nadějím teplických a bude hlavně na defensívě Rangers, jak se jim podaří pokrýt jeho schopnosti, resp. vytvořit dostatečný tlak.

Tým vedený Jaroslavem Bojarským se určitě oklepal s prohry s Warriors, kde se jim výrazně nepovedl hlavně vstup do zápasu. Navíc by měl být k dispozici i zraněný teprve 18letý QB Křivohlávek a měl by secondary domácích potrápit. Hodně důležité bude pro teplické zastavovat běhovou hru Janovského s Novákem, která už v minulosti uměla zaskočit i zkušené týmy. Rangers si ale do Teplic dle očekávání jednou spravit chuť a 90% převaha v Pickem je toho jasným důkazem. Na výrazný rozdíl ve skóre už ale tipéři nevěří.

Ostrava Steelers B vs. Přerov Mammoths

Druhý tým Ocelářů si doma vyšlápne na Mamuty. Po začátenických chybách a zraněních, pro které si dojeli do Šumperka, se budou určitě chtít ukázat v nejleším světle před domácím publikem. QB Kavický umí pro své receivery doručit krásné a dlouhé passy a bude na síle Mammoths si od začátku nedovolit žádné pochybení, které je mále stálo drama s Gladiators.

Velká část tiperů Pickem věří přerovskému týmu, ale my v tak jasný průběh, stejně jako v Karlových Varech, nechceme věřit. Nováčci Steelers už mají za sebou ligovou premiéru a porostou rychle zápas od zápasu. Mammoths jsou ale kvalitním týmem, který má nepřesvědčivou premiéru už za sebou. Rozdíly ve skóre skupiny Východ nejsou výrazné a překvapit v ní může každý.

Prague Black Panthers vs. Brno Alligators

Májový víkend ČLAF uzavře zápas David s Goliášem v Praze. PBP mají volno v AFL a nic jim nebrání nabídnout fanouškům v Praze fotbalovou hitparádu. O místo na hřišti se ale můžou reálně ucházet i náhradníci, protože v pozici outsidera přijedou brněnští Alligators, kteří za sebou mají zatím jen výrazné porážky. I když se jejich herní projev lepší a bude posílená běhová hra po vracejícím se druhým RB Janďourkem, v zázrak však může věřit jen málokdo.

Jednotní jsou i tipeři, kteří na zázraky pragmaticky nevěří a jdou si pro další levné body do žebříčku. Víc než třetina jich navíc věří ve výraznou bodovou úrodu.

Zajímavý souboj se ale bude odehrávat uvnitř útoku PBP, kde se o své místo backup QB popere Chvalina s Baníkem. Oba se v zápase s Trnavou příliš nepředvedli, ale Brno je naprosto odlišný soupeř. Zraněný brněnský QB Fortelný by měl být v plné polní připravený, ale nakolik je jeho rameno poznamenané úrazem se uvidí až v zápase a také v ofensivní lajně, která hlásí nekompletnost v počtu jednoho starter lajnaře.

Flagové mistrovství U15 – I. turnaj

Svůj prostor budou mít v neděli i děti, resp. chlapci s rokem narození 2000 a mladší a dívky s ročníkem 1999 a mladší.

Čtveřice týmů se dělí na dvě skupiny – začáteníci a mírně pokročilí. Svou premiéru si odbydou mládežnické celky Ústí nad Labem Blades a Znojmo Knights. Mezi flagové stálice potom domácí Příbram Bobcats, jako vítěz Flagového poháru a vícemistr Flagového mistrovství U15 Vysočina Gladiators z minulého ročníku.

Jednotlivé zápasy jsou na programu od 11:00 do 15:00 a v rámci celé soutěže je letos počet mládežnických týmů hned dvojnásobný, tedy místo čtyřčlenné skupiny, hned celá osmička.

Start slovenské nejvyšší soutěže

Na Slovensku se kromě zápasu ČLAF Trnava Bulldogs s Prague Lions otevře i nová podoba nejvyšší soutěže, premiérově v jedenácti hráčích.

Už v pátek si od 15:00 v Nitře domácí Knights ukousnou pořádné sousto, když pohostí zkušený tým Bratislava Monarchs, který si už první tři vítěžné zápasy odbyl v rámci maďarské soutěže HFL. Východní konference čeká v sobotu od 15:00 na zápas Cassovia Steelers s pro české publikum z loňského roku známým týmem Zvolen Patriots. V neděli od 13:00 si v Žilině vyšlápnou v druhém „víkendovém“ zápase trnavští Bulldogs na domácí Warriors.

Užijte si prodloužený víkend plný amerického fotbalu, detailní pohled na Divizi I si nezapomeňte přečíst na webu ČAAF a sledujte nás, ať vám neunikne žádný výsledek z exrémně výživné zápasové podívané.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account