Log In

Lions v prvním utkání nové sezony zvítězili v Brně

Do Brna přijeli k prvnímu zápasu sezóny pražští Lions, kteří v off-season získali nejen nového hlavního trenéra Kyla Duncana, ale také absolventa programu Oregon Ducks quarterbacka Dustina Hainese. S Brnem se naopak po minulém nepříliš úspěšném ročníku rozloučila legenda české ligy Ferni Garza, a Jihomoravané tak nastoupili k zápasu bez zahraničních importů. V součtu vše dopadlo dle předpokladů, utkání vyhráli Lions v poměru 37:12.

V krásném letním počasí na sebe narazily týmy velmi mladých hráčů, plných touhy po nových zkušenostech a v průběhu zápasu bylo často vidět, jak moc jich ještě potřebují. Alligators se rozhodně Pražanů nezalekli a v první čtvrtině se hra přelévala ze strany na stranu, šperkovaná množstvím osobních faulů a chyb v podání hráčů special týmů obou stran. Nakonec to byl až Ondřej Šimonek, running back Brna, který na začátku druhé čtvrtiny zužitkoval nadějnou pozici v red zone, kam Alligators bez práce posunula chyba Lions při vlastním odkopu. Šimonek proběhl hladce 4 yardy a Brno se dostalo do vedení 6:0, když v zápětí neproměnilo extra point.

Pak ale konečně přišly chvíle Dustina Hainese, který správně vyhodnotil naprosté obsazení svých receiverů a doběhl si patnáct yardů pro svůj první touchdown v české lize. Ondřej Šisl potvrdil za jeden bod a Lions se dostali do vedení 7:6. O pět minut později se odehrála nejkrásnější akce celého zápasu, kdy při rozehrávce na vlastní polovině ukázal útok Pražanů sérii krásných bloků a umožnil tak Hainesovi doběhnout si dravým třiašedesátiyardovým sprintem pro jeho druhý touchdown. Kouč Duncan po zápase prohlásil, že šlo o „klasickou ukázku umění quarterbacků oregonského programu, kteří bývají smrtelně rychlí a u Hainese ještě mnohem rychlejší, než vypadají“. Šisl tentokrát extra point minul. Ještě před poločasem ukázal Haines i přesnost svojí paže, když v čase 22:38 našel šestiyardovou přihrávkou Alexeje Uljanina. Po přesném potvrzení tak odcházeli Lions do šaten s vedením 20:6.

Marek Suchý v zápase Lions v Brně.  Foto: Lukáš Machala

Marek Suchý v zápase Lions v Brně.

Lions si přinesli chuť i do druhého poločasu a před koncem třetí čtvrtiny Ondřej Šisl napravil reputaci special týmů, když navýšil vedení Pražanů field goalem z 28 yardů. Lions se rychle dostali zpět k míči, když přihrávku Tomáše Fortelného zachytil Libor Boucký. A tak o minutu později mohl opět zazářit Dustin Haines, když jeho pass našel Matúše Lukačika pro 36yardový touchdown, který ale poté kicker nepotvrdil.

Do čtvrté čtvrtiny tady nastupovali Lions s vedením 29:6 a zdálo se, že je to trochu ukolébalo. Brněnské drivy kombinující rushing Ondřeje Šimonka s krátkými passy Tomáše Fortelného se valily často nedisciplinovanou mladou pražskou obranou. Opět bylo k vidění mnoho chyb a faulů na obou stranách a dá se říct, že v posledním dějství zápas ztratil na kráse. Lions se dostali do endzone ještě jednou, konkrétně to byl David Růžek šestiyardovým během. Místo vrtošivého extra pointu se pak Pražané rozhodli pro potvrzení za dva body a byl to právě Šisl, který vynahradil svá předchozí minutí. Zvýšená snaha Brna v poslední čtvrtině nakonec byla odměněna, když po dalším postupném drivu našel Tomáš Fortelný Pavla Jordána ze 4 yardů. Pokus o potvrzení dvěma body ale Alligators následně nevyšel.

Oslava touchdownu v podání domácích Alligators. Foto: Lukáš Machala

Oslava touchdownu v podání domácích Alligators.

Lions v Brně zvítězili 37:12 a do Prahy si odváželi krom pocitu satisfakce i pár bodů na kterých je ještě nutno zapracovat.