Log In

Lions hlásí další posilu. Do Hostivaře přichází headcoach Duncan

Pražští Lions dostávají nový impuls v příchodu amerického headcoache Kylea Duncana. Ten zabere uvolněné místo po Martinu Kociánovi, který v loňské sezoně dělil svůj čas mezi Lions a bratislavské Monarchs a letos bude spravovat obranu Graz Giants v rakouské AFL. Lions se novou akvizicí dostávají zpět mezi favority ČLAF I.

Lvi nemají v ČLAF lehkou situaci. Vedle dominantních Black Panthers vyrostl před loňskou sezonou ještě jeden konkurent v podobě příbramských Bobcats. A Lions, kteří v průběhu loňské sezony narychlo měnili quarterbacka, vůbec nevypadali jako finalista z roku 2013. Tým hrající v pražské Hostivaři se trápil a pro sezonu 2015 chce najít novou cestu.

A právě tu má spolu s novým quarterbackem Dustinem Hainesem nastavit právě čerstvý úlovek v podobě kouče Kylea Duncana. 25letý Američan pochází z fotbalové rodiny, jeho dědeček, quarterback Randy Duncan byl kandidátem na zisk Heisman Trophy pro nejlepšího hráče v univerzitním fotbale v roce 1958. V NFL draftu o rok později byl vybrán Packers jako jednička. Na Packers se ale vykašlal a šel do Kanady, kde mu dle pozdějších slov nabídli více peněz.

Kyle trénuje v současné době na Trinity College (Divize III) running backy. Zároveň je ale videokoučem, což je věc, kterou by mohl převést i k práci v Lions. Po skončení sezony v Lions je již domluven na trénování defensivní lajny na Tufts University, taktéž v Divizi III.

Tento headcoach, který v mládí hrál centera, by mohl vrátit Lions do finále ČLAF I. Jenže bude mít dost ztíženou pozici. Lvi vedle příchodu quarterbacka o přišli o několik klíčových hráčů v čele se stavebním kamenem ofenzivní lajny Mirkem Kysilkou, který přestoupil ke konkurenčním Black Panthers.

První rozhovor s Kylem Duncanem naleznete na webu Prague Lions.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít