Log In

Je to tady! Čeká nás veledůležitý semifinálový víkend

4 semifinálové boje, 2 divize a 8 týmů. To je menu tohoto víkendu. Hraje se o postup do Czech Bowlu a Iron Bowlu. Mezi semifinalisty je očekávané napětí, nic není jisté a v playoff se hraje vabank.

Příbram Bobcats vs. Prague Lions

Mezi příbramskými Bobcats a pražskými Lvy se za poslední dvě sezony vytvořila jistá forma rivality. Sobotní semifinále bude další kapitolou z rozepsané knihy Praha vs. Příbram. A také reprízou semifinále loňského. Tehdy šli do zápasu jako velicí favorité Bobcats, letos je situace podobná, na straně Lions je ale jedna kritická proměnná.

Hádáte správně, je jí Dustin Haines. O jeho důležitosti bylo napsáno mnoho. Pojďme ale srovnat loňského amerického quartebacka Lions s tím letošním. John Krafick přijel minulý rok na čtyři zápasy základní části, s týmem se ani pořádně nesehrál a šlo se rovnou do tuhého. Před ním hrál quarterbacka Mexičan Maximiliano Torres. Letos byla situace taky obtížná, Haines se zranil v Trnavě a dva zápasy pak vynechal.

A aktuálně laboruje se zraněním znovu po faulu Bartoše v zápase PBP-Lions. Více než o Bobcats tedy jde hlavně o zdraví Hainese. Právě na něm totiž stojí a padá hra Lions. Bez něj by hrál na postu QB asi Nick Cole, který vedl svůj tým v Příbrami i minule, Bobcats ale vyhráli 26:14.

Zápas začne v 16:00 a my budeme na místě přítomni, připraveni s našimi tradičními změnami stavu jak na webu, tak i na Facebooku.

SLEDUJ FACEBOOK UDÁLOST!


 

Karlovy Vary Warriors vs. Vysočina Gladiators

Jaká je momentální síla Warriors? Power Ranking říká v rámci divize největší, ale první porovnání se soupeřem z východní skupiny přijde teprve až v semifinále.

Warriors mají neprostupnou a bystrou obranu, která dokáže držet nuly, zalehávat potulující se volné míče a v rozhodujících drivech zaskočit přečtením hry a zachycením interception. To vše je ale dávno známo a tým z Vysočiny ví moc dobře, kam se chystá.

Obrana Válečníků má ale poprvé zásadní trhliny, kdy do boje o finále nezasáhne žádný z dua bratrů Doležalů. Luboš se léčí s kolenem a Tomáš se zlomenou lýtkovou kostí. Pomáhat tak budou za sideline a v zápase se mimo jiné ukáže, zda je obranná hra dílem připravenosti a výkonnosti kmenového dua nebo taktickou přípravou celé jedenáctky.

Gladiators letos předvedli obrovský týmový posun. Jsou stejně jako Warriors poprvé v semifinále a dokázali hodně překvapit. Ve stěžejních momentech navíc vždycky někdo zabojoval srdcem a podařilo se obrátit i nepřízeň osudu, viz. zápas se Steelers 2, ve kterém se blýsknul Radek Jindra.

Oba soupeři se zatím nepotkali na hřišti a bude to premiérové utkání v zápase o všechno. Warriors navíc mají výhodu domácího hřiště pojištěnou i na případný postup do Iron Bowlu, a i to je žene kupředu. Festivalová neděle nabídne vysoké teploty a pro hráče to bude vyčerpávající zápas. Kádr Vysočiny je ale komplexní a dorazí v plné polní. Pokud jej neunaví cesta a počasí.

V plné polní je ale i domácí útok. Z pracovních důvodů omluvený univerzál Vildumetz je zpět a pohodu za quarterbackem Maříkem doplní i Choura s Kollarikem, kterému se narodila v týdnu prvorozená dcera a jehož motivace je jasná. Tým navíc vyhlásil tenhle boj zápasem na zdraví nové členky týmu.

Tipovačka je hodně jasná. Přes 80 % věří Warriors jako větší jistotě při zisku bodů. Přes 75 % fanoušků ale nevěří v podobný debakl, který dvakrát uštědřili Karlovarští teplickým Nordians.

Sleduj Facebook událost!


 

Prague Black Panthers vs. Trnava Bulldogs

Další opakování loňského semifinále. Vloni vše vyšlo Black Panthers termínově lépe. 6. července hráli v české lize semifinálový zápas s Trnavou, o týden později pak ve Vídni semifinále AFL proti Vikings. Letos je snad vše pro PBP horší. Semifinále rakouské ligy hrají v sobotu, tedy den před zápasem s Trnavou a ještě k tomu v Innsbrucku proti Raiders. Nezáviděníhodná pozice.

Jak je známo, někteří hráči hrají v týmech pro obě ligy. A právě ti budou mít za sebou sobotních 1000 km v autobuse, zápas s favorizovanými Raiders a ještě emoce. Ať už z výhry nebo z prohry. I tak jsou ale Černí panteři v zápase o účast v Czech Bowlu favority. Buldoci mají letos tři výhry: dvě s Alligators a jednu ze zápasu proti Lions, v němž se zranil Haines. Nedá se úplně čekat, že by si právě v neděli měli připsat další, ať už na tom budou úřadující mistři jakkoli.

Bulldogs přijedou do Prahy s Raymondem Bradleym na postu running backa. Ten skýtá velký potenciál, málokdy ale dohraje zápas celý. Pokud se tentokrát povede Bradleymu po celý zápas, mohlo by to být pro Bulldogs dobré. Právě tato americká posila bodovala proti PBP jednou, dlouhým během v květnovém zápase. Receiver Brandon Moore zase zařídil tři touchdowny v loňském semifinále, které Bulldogs prohráli na Slavii 21:46.

Preview na stránkách České asociace amerického fotbalu vypichuje problémy na pozicích receiverů v kádru Black Panthers. Pražané postrádají mimo jiné reprezentanta Jana Řezanku, jenž laboruje se zraněným kolenem. A když si představíme, že jeden z receiverů – Hráč roku 2014 Jan Dundáček – bude navíc hrát quarterbacka, jsme zvědaví, jak to PBP na neděli poskládají.

I nedělní klání má výkop naplánované na 16:00. Jak se bude unaveným Panterům dařit? Budou muset nasadit, v případě nouze, na quarterbacka Kylea Newhall-Caballera, aby Dundáček mohl hrát receivera? To se moc pravděpodobné nezdá, ale uvidíme.

SLEDUJ FACEBOOK UDÁLOST!


Přerov Mammoths vs. Znojmo Knights

Ten správný semifinálový souboj čeká Divizi IV v Přerově. Potkají se dva hodně slibně se prezentující týmy a rozhodovat budou drobnosti. Zatímco Mammoths letos nikdo kvalitně neprověřil, tak Knights si užili boj o prvenství ve skupině, které jim nakonec uteklo o jediný bod na scoreboardu ve vzájemných zápasech s Warriors .

Útočná formace Mammoths je v maximálním nasazení. Dokonce je hráčů celkově více, než kolik jich povolí omezená 25položková soupiska. Naproti tomu útok Rytířů je na tom přesně opačně. QB Kabelka už čeká na operaci a jeho backup, mladý Martin Vrba, léčí zranění od zápasu s Warriors. V Trutnově nakonec sice nastoupil a zapojil se do hry i krásnými dlouhými passy, ale jeho setrvání celý zápas je v ohrožení. Uvidíme, nakolik je zranění vážné a do jaké míry jde o předzápasový psychologický kalkul trenéra Pařízka.

Obrany obou týmu nějakou mezeru povolí. Na straně domácích může chybět záchranná brzda – safety Schwarz, jehož zlomený prst může být pro trenéra Novotného důvodem k vyškrtnutí. Ani defensíva Knights se ale nenajde bez ztrát, které by nechaly tým klidným a dva lajnaři mohou v konečném součtu smazat šance na finále.

Tenhle mač je zároveň soubojem tipérů a může hodně ovlivnit šance na výhru – 43 % vs. 57 % s tím, že po přečtení preview se ještě možná koláčový graf trochu srovná :)

Sleduj Facebook událost!


Nezapomeň tipovat v Pick’em. Vítěz kola bude bohatší o dva lupeny na Under Armour Czech Bowl XXII.

Podrobnosti k D-I najdeš na webu caaf.cz.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít