Log In

Jaká bude elitní divize ČLAF v roce 2015?

Rok 2014 počítá své poslední dny a my už přemýšlíme nad plány toho následujícího. Jak to bude s podobou elitní divize? Co můžeme očekávat od účastníků? Nejen na tyto otázky se pokusíme odpovědět v tomto článku.

ČLAF se konečně dočkala divizních podob a ta nejvyšší je obdobně jako v zámoří označována římskou I. V divizi se můžeme těšit na letošní finalisty Prague Black Panthers a Příbram Bobcats, ale i stálice Prague Lions, Trnava Bulldogs a Brno Alligators. Hrát budou systémem každý s každým, jedenkrát doma, jedenkrát venku. Bystrému oku neunikne pád týmu Pardubice Stallions z elitní divize o příčku níže do divize II. Pardubičtí letos ale získali zpět z Polska se vracejícího reprezentačního running backa Petra Plačka, a tak se možná o divizi I ještě porvou.

Prague Black Panthers

Velmi úspěšný rok pro PBP, tak můžeme na řádek shrnout to nejzásadnější. Finále AFL uteklo o vlásek, chuť vítězství v podobě zlata za ČLAF A ale vyvolalo už jen slzy radosti. MVP AFL 2014 Kyle Newhall-Caballero nám sám řekl, že ještě v roce 2015 bude černý panter. Taylor Breitzman stále oficiálně z PBP nevystoupil, takže nejlepší trenér v rakouské nejvyšší soutěži se také může ukázat, ale v rozsahu jako letos to nejspíš nebude. Nový trenér je nyní v jednání a uvidíme s čím Dan Leško nakonec překvapí. Tým to bude mít o to těžší, že už nebude považován za outsidera a v rakousku podporu u fanoušků má, takže kluci budou muset dostát svému jménu. Daniel Balažovič odešel na západ, ale akvizice v podobě nejednoho slovenského talentu, doplněná ještě o Ondřeje Chvojku, by měla bohatě dostačovat. Navíc dorostou i někteří nadaní junioři.

Jasný tip na finalistu divize I. a semifinalistu AFL, pokud zůstane zachováno pravidlo o jediném povoleném hráči ze zahraničí. Změna v podobě trojice importů by PBP mohla stát hodně.

Příbram Bobcats

Kluci v Příbrami to myslí vážně. Ukázali se ve finále, jak slibovali na začátku sezóny a překvapili nejednoho fanouška. Pro sázkaře oříšek. V Příbrami se po letech obnovil kvalitní tým, s pořádným zázemím a fotbal se ve Středočeském kraji může dmout pýchou. Stejně jako PBP v AFL, Bobcats už nebudou za outsidery a všichni s nimi počítají. První překvapení přišlo už nedávno, několik klíčových importů nám dává jasně najevo, že klukům letos stříbro nestačilo a chtějí si spravit chuť po nevydařeném finále. Roste jim taky šikovná mládež. Kdy se podívají Bobcats za hranice naší vlasti?

To navíc ještě není vše, prý se chystá ještě dalších pár novinek, které Vám samozřejmě dodáme co nejdřív, možná ještě letos. Takový opožděný dáreček…

Prague Lions

Kde nic není, ani… Ne, nechceme být před klidnou atmosférou Vánoc příliš krutí, ale lvům se letošní sezóna prostě nepovedla a neúčast ve finále je toho důkazem. Generační obměna stála mnoho úsilí, ale i přes tu se kluci drží mezi elitou. Šance na medaili budou ale bez zvučných jmen na soupisce, zejména na pozici QB, mizivé. Bude potřeba velké tmelení kolektivu a Marek Suchý bude muset do rukavic pochytat všechno, co se dostane do vzduchu. Navíc by to letos chtělo začít do sezóny vstoupit hned, ne až po prvních zápasech.

Pozice outsidera by Lions měla vyhovovat, a tak můžeme čekat jen překvapení.

Trnava Bulldogs

Za očekáváním? Neumíme jednoznačně odpovědět. Před sezónou bychom si na Trnavu možná nalepili divokou kartu, ale v semifinále proti PBP to bylo těžké. Vrátit se v čase a zaměnit Lions za Bulldogs, inu kdo ví, jak by to bylo s tím finále. Tak určitě. Je to sport.. Trnava bude letos jediným nadnárodním týmem v lize, protože se i fotbal na Slovensku posouvá a liga bude probíhat ve stejnou dobu jako u nás. Trnava tak bude muset myslet na dva týmy. Který bude ten elitní? Jako u PBP ten zahraniční nebo budou kluci hájit svou vlast?

QB Bútora patřil k výrazným jménům passových statistik, ale po sezóně 2013 jsme čekali o trochu více a jediný hráč tým nezachrání.

Brno Alligators

Jestli Ferni Garza předal, co mohl, se dozvíme v letošním ročníku. On sám byl přinejmenším polovinu sezóny na jiné vlně, než brněnští receiveři a trvalo, než si společně začli pískat tu svou. V zápase proti PBP odehráli asi nejlepší partii roku, ale tím veškeré nadšení utichlo. Fungovala běhová hra, ale s dvěma výhrami proti Stallions se na medaile pomýšlet nedá. Jak to bude letos s obsazením pozic v útoku? Brno má letos velmi složitou pozici, protože importy v plánu nejsou. Co v plánu a cílích je? Setrvání v elitní divizi. Co je nad očekávání? Postup do playoff.

Letos tedy bude muset českomoravský odchov hodně zazářit, aby nás Brno překvapilo.

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít