Log In

I závěrečný hrací den prvního májového víkendu překvapil

Teplice Nordians – Trutnov Rangers 25:22

V blízkosti Teplic, na hřišti v Lahošti, se odehrál historicky první domácí zápas Nordians a početná skupina fanoušků byla zvědavá na výkon svého týmu v premiéře.

Po neúspěchu Severočechů ve Znojmě byl tým nabuzen na hratelnějšího soupeře z Trutnova. Rangers měli v nohách také výraznou prohru z Karlových Varů, a tak oba týmy potřebovaly výhru jako sůl. Hned první drive trutnovské legie skončil po kickoffu Nordians na 4. down a k míči se dostal domácí útok. O první body na domácí půdě se přihlásil RB Zaschke 13y během. Potvrzení kopem se nevydařilo – 6:0.

V dalším drivu Rangers opakovali situaci ze začátku zápasu a pouze odevzdali míč útoku Nordians. Z 3y vzdálenosti od vlastní endzone našel pěkným passem Buřt ruce svého receivera Leliče a postupně se domácí prokousávali hřištěm, až předávku na runningbacka Zaschkeho proti běžící Lelič dopravil do endzone 55y během. Výměna kickera už znamenala i potvrzení z kopačky Meszároše a v poločase vedli Nordians překvapivě 13:0.

Vstup do poloviny se povedl lépe Rangers, když z fumblu útoku Nordians, který byl v polovině po pohraném losu na returnu, doběhl mladý runningback Janovský pro první touchdown. Po potvrzení kopu se korigoval stav na 13:7. Následovalo několik výměn na míči, až po několika dobrých bězích Zaschke dostal míč už v posledním dějství do pozice, ze které Buřt míč dopravil do trutnovské endzone. Potvrzení se kvůli špatnému snapu nepovedlo a Nordians vedli už 19:7. V tu chvíli se probudil trutnovský runningback Novák a dodal svému týmu naději. Křivohlávek potvrdil a scoreboard ukazovala stav 19:14.

Z vlastních 25y se Nordians v následném drivu rozhodli pro hodně riskantní punt fake na své polovině a zdramatizovali si závěr. RB Novák tuto chybu 7y během potrestal a Rangers se navíc podařilo se stejným aktérem dvoubodové potvrzení a poprvé se dostali do vedení 19:22. Nordians se ale nenechali zahanbit a z poloviny hřiště připravil pozici Buřtovi výborně běhající RB Zaschke. Buřt 2y ke goal line doběhl a Nordians se necelé 2 minuty před koncem dostali opět do vedení 25:22, bohužel bez potvrzení, které Rangers ještě nabídlo šanci na srovnání field goalem. V posledních vteřinách se Rangers snažili na maximum, čas zastavovaly timeouty a rozhodli se ze slibné vzdálenosti risknout a převzít otěže zápasu Novákovým během, který obrana zastavila před goal line a Nordians tak mohli oslavit svou první výhru na domácím hřišti, v neprospěch většiny tipérů Pickem.

Pochvalu si kromě obou týmů, zaslouží také rozhodčí, kteří ve většinově nováčkovské sestavě zvládli zápas odpískat velmi kvalitně.

Ostrava Steelers 2 – Přerov Mammoths 0:36

Čtvrtá divize měla v neděli na programu i zápas skupiny Východ, ve které se potvrdila role, s příhlednutím na zlepšený výkon Gladiators, outsidera skupiny v podobě nováčkovského týmu Ocelářů.

Přes vlažný začátek zápasu, doplněný nervozitou na obou stranách, se až za polovinou první čtvrtiny prosadil runningback Martin Kvapil krátkým 2y během a po potvrzení Kocianem se Přerov dostal do vedení 7:0. Druhý jmenovaný si ještě připsal další tři body ještě těsně před závěrem první části, když se jeho noha z 34y vzdálenosti nemýlila a úspěšný field goal znamenal vedení 10:0.

Do poloviny navíc dominující Mamuti připravili pro nováčky Steelers ještě další ránu, když si nejprve krátkým během připsal body Kratochvíl a v drivu Ocelářů zachytil interception kousíček před vlastní endzone safety Schwarz a proběhl téměř celým hřiště pro touchdown v úctyhodné vzdálenosti 97y. Kicker a receiver Kocian byl v obou případech důsledný a do kabin šli Steellers opaření téměř rozhodnutým zápasem s nulou na kontě se symbolickým výsledkem 0:24. Shodou náhod se počet skórovaných bodů rovnal číslu dresu 24 nejlepšího hráče zápasu, safetyho Patrika Schwarze.

Ve třetí čtvrtině si připsal další body přerovský Eduard Kocian, když jej QB Martin Štepánek zvolil jako cíl své přihrávky vzduchem. Spolupráce vynesla kromě získaných 20y i další touchdown. Kocian poprvé zůstal za očekáváním, zřejmě v eufórii z vlastního úspěchu a potvrzení kopem se mezi tyče nevešlo – 0:30. Na hřiště se druhém dějství dostali z přerovského stáda navíc i méně vytížení hráči. V závěru Mammoths přidali ještě jeden 27y dlouhý běhový touchdown Zapletalem a všichni tři RB se férově podělili o záznam v oficiálním zápisu zápasu. Potvrzení za dva body se nepovedlo, ale Mamuti mohli být s výsledkem 0:36 maximálně spokojeni, narozdíl od domácího týmu, který tak musel sbírat zkušenosti s hořkou příchutí a nulou na ukazateli skóre.

Prague Black Panthers – Brno Alligators 34:12

Prague Black Panthers odehráli třetí kolo nejvyšší domácí soutěže doma proti brněnským Alligators. Jednalo se o souboj dosud neporažených Pražanů proti hostům, kteří naopak na vítězství stále čekají. Zápas měl tedy papírového jasného favorita, ale ve fotbale je možné cokoli, zvlášt když domácí nechali sedět většinu hráčů z rakouské soupisky a víkend nabídl několik překvapení.

Zázraky se ale nekonaly. První čtvrtinu vyhráli Black Panthers 10:0 a před konce poločasu už vedli 27:0 a vystřídali quarterbacka Jana Dundáčka za Jirku Chvalinu. V druhém poločase přidali Black Panthers ještě jeden touchdown a na hřiště nastoupil třetí quarterback Peter Baník.

Brno v závěru dokázalo korigovat výsledek dvěma touchdowny Jaroslava Doležala, ale potvrzení za bod se Brnu ani jednou nepodařilo. Dlouholetý manažer Brna Zbyněk Zelinka byl s výsledkem spokojen. „Přijeli jsme do Prahy pouze s 27 hráči a z toho 4 byli naprostí nováčci. Nechtěl jsem, abychom dostali 50 bodů, ale aby se nám podařilo skórovat a oboje se mi splnilo,“ dodal Zelinka. I trenér černých panterů Jan Vrba dle jeho slov počítal s podobným výsledkem a byl spokojen, že mohl prostřídat všechny hráče včetně nováčků. „Zápasy jako je tento jsou nejlepší příležitostí pro nové kluky z náboru nebo z juniorky, jak nabrat zkušenosti, které na tréninku nikdy nedostanou. Naším cílem je, poslední roky, vytvořit soběstačné týmy jak pro rakouskou, tak i českou ligu. Bohužel z finančních i personálních důvodů za touto ideou stále pokulháváme. Letošní rok nám ale juniorský tým opět vyprodukoval pár skvělých hráčů a také z náboru se nám letos ukázalo pár nadějných kluků. Bez tradičních zkušenějších opor, jako je například Jan Dundáček na postu quarterbacka, bychom ale zápas jako tento zatím ještě nezvládli,“ vysvětlil Vrba. Domácí si tímto vítězstvím upevnili první místo v tabulce ČLAF a brněnskému týmu ještě prohloubili ztrátu na vyrovnaný střed tabulky.

Flagové mistrovství U15 – I.turnaj

Bez ztráty kytičky prošli prvním mládežnickým turnajem domáci pořadatelé Příbram Bobcats. Čtyři jasná vítězství vyhoupli příbramskou mláděž na první příčku tabulky, k jejíž kompletní podobě se bude čekat na turnaje následující. Tři zápasy čekali Gladiators, kteří s bilancí 2:1 budou čekat na další zápasy. Nováčci Znojmo Knights předvedli průměrný výkon dvou výher i proher. Tvrdý začátek čekal mladý tým ústeckých Blades, který v náročných pěti zápasech podlehl všem soupeřům.

Kompletní výsledky Flagového poháru naleznete na stránkách ČAAF.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít