Log In

I nedělní série zápasů dopadla lépe pro doma hrající celky

Divize I: Prague Black Panthers – Trnava Bulldogs 40:26

Pražští černí panteři znovu hráli dva zápasy ve dvou dnech. Tentokrát vstupovali do nedělního zápasu s výhrou z Grazu v zádech, a tak se jim hrálo možná s větší lehkostí než o týden dříve.

Zápas samotný začal v 16 hodin a kvůli zranění trnavských running backů a následné zdlouhavé passové hře v podání slovenského celku, skončil až po třech hodinách.

Foto: Miki Gerlašinský

Foto: Miki Gerlašinský

Utkání ale jako takové nabídlo dobrou podívanou. V první půli stál za domácím centrem Hráč roku 2014 Jan Dundáček. A i když měl v nohách několik sprintů z předchozího dne z Rakouska, předvedl solidní výkon.

Výborně zahrál i Jan Štiegler, který zazářil o týden dříve v AFL proti Vídni a to, že nastupuje i v domácí lize by při jeho nízkém věku nebylo překvapením. Jenže Štiegler hraje vedle receivera v ČLAF i cornerbacka. A že obrannou pozici zvládá dobře, to potvrdil krásným interceptionem z konce první čtvrtiny. Po jeho akci byl stav 17:6 pro domácí a Trnava lapala po dechu.

Do konce poloviny dali Black Panthers ještě touchdown a fieldgoal, Buldoci odpověděli nepotvrzeným touchdownem. Stav po půlce byl 27:12.

Po pauze nastoupil, letos poprvé, na místo quarterbacka v Black Panthers Jiří Chvalina. To vše ale až po úvodní akci druhé poloviny. Tou byl 88yardový return kickoffu pro touchdown v podání vytáhlého Kuby Woleského. Po 1000 km v autobuse a zápase rakouské ligy v sobotu to je úctyhodný výkon. Horší už předvedl backup longsnapper PBP, kterému nevyšel snap pro potvrzovací kop a Jan Dundáček zkoušel v nouzi nějaký pass. Ten ale nevyšel.

Na jeden drive se dostal na pozici rozehrávače i Slovák Peter Banik. Tomu premiéra úplně nevyšla, když v jednom ze svých prvních pokusů trefil jen rukavice cornerbacka Trnavy Dominika Kubici, který míč donesl až pro touchdown. Po této chybě, ve svém prvním drivu za PBP, se Banik už na hřiště nedostal. Přednost od té doby dostával jen Chvalina.

Trnava nabuzena na obrat vykopávala, Štiegler zachytává a 84yardovým returnem dobíhá pro rychlou odpověď – 40:20. Zmražená Trnava už si šanci na obrat nezvládla vytvořit ani přesto, že Brandon Moore dal svůj touchdown po 32yardovém passu na začátku čtvrté čtvrtiny.

Oba noví rozehrávači PBP si zatím zvykají na jedenáctkovou soutěž, a tak jejich výkony zatím občas trošku haprují. I Chvalina hodil interception, hráče Trnavy s míčem se však povedlo Black Panthers zastavit.

divize ii: Ostrava Steelers – Prague Hippos 28:26

Oceláři proti Hippos zase vyhráli, stejně jako v loňském finále ČLAF B. Hroši si tak na další skalp Steelers budou ještě muset počkat. Opakování loňského finále druhé divize dopadlo opět velmi těsně a znovu byl zklamanějším týmem ten z Prahy.

Foto: Ronald Hilmar Jr.

Skóre zápasu otevřel Stanislav Tománek, když si 21y během dopřál první položku do ligového zápisu — 0:7. Druhou čtvrtinu ale jasně ovládli domácí, když se hned dvakrát po sobě s rozestupem necelých 8 minut vypravil na cestu Michal Wessely. Jednou během přes polovinu hřiště 49y, podruhé krátkým 12y. Do šaten šli o touchdown spokojenější Steelers 14:7. Hippos dodatečně mrzel i neproměněný field goal 1s před koncem, na kterém se nepřímo podílel absentující kicker.

Bodový zápis druhé části byl v opačném duchu, než ta první a Michal Kielor 3y běh završil dalšími body. Za stavu 21:7 vytěžili z následného drivu hráči ve fialovém příležitost pro 12y pass, který od Tománka zachytil Kolář — 21:13. Hned po krátkém kick-offu ale potrestal domácí Ondřej Maštalíř a 62y returnem navýšil rozdíl o 15 bodů na 28:13. Běhová hra Steelers fungovala a nepřítomnost linebackera Hippos Rezlera byla znát.

Závěrečnou část byli jasně lepší Hippos, když nejprve zachytil od Tománka krátký pass pro touchdown Duke a následně našel brácha bráchu — Jakuba a z této akce vytěžili 80y, opět až do endzone. Za stavu 28:26 se pražskému týmu nepovedla dvoubodová konverze při potvrzení a bodové manko ze třetí čtvrtiny pro jistotu potvrzení kopačkou, chybělo.

Zápasy obou týmů jsou ale krásnou fotbalovou podívanou!

divize iv: Znojmo Knights – Teplice Nordians 56:6

Velmi suverénní vstup do sezóny za sebou mají znojemští rytíři, kteří až na ojedinělý zkrat v druhé čtvrtině jasně dominovali ve svém prvním zápase divize IV.

11156239_10153298903866388_6465276466534451138_n

QB Lumír Kabelka, podpořený svou útočnou lajnou, si sám doběhl pro 5 touchdownů a tři další připravil do rukou svých spoluhráčů Volfa a Petříčka. Pěknou podívanou sledovalo víc než 400 fanoušků a v rámci divizi IV jde letos o rekordní diváckou návštěvu.

Po aktivním začátku rytíři před polovinou trochu vychladli a za jasného stavu se jim do tempa dostávala dost obtížně. Jediným světlým momentem Nordians tak byl úprk Lukáše Buřta, který využil zaváhání obrany Knights a alespoň zajistil svému týmu premiérové body. Znojemská obrana ale víc nedovolila a celý tým po zásluze zvítězil.

Nordians potkal jeden z nejtěžších vstupů do premiérové sezóny, projevila se hlavně nezkušenost týmu, kumulace chyb, ještě podtržená absencí hlavního trenéra Petra Práška, který má nemalou zásluhu na tom, že tým v Teplicích existuje. Petr v nemocnici bojuje se zánětem v noze, který si přivodil při kondičním běhání a my mu držíme palce, aby byl co nejdřív fit.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít