Log In

Hráčem roku 2014 se stal…

Anketu České asociace amerického fotbalu o nejlepšího hráče roku opanovali pražští Black Panthers a vánoční dáreček v podobě ceny dostane Jan Dundáček. Na pomyslné stupně vítězů jej doprovodí Jan Kabát a Jakub Woleský. V TOP10 nalezneme jen jednoho hráče z jiného týmu než PBP, a to příbramského Vojtěcha Podhradského.

hracroku

Jan Dundáček

Jan Dundáček vyhrál každoroční anketu už potřetí. Předchozí triumfy zaznamenal v letech 2010 a 2012. Letos ale Dundáček opanoval hlasování suverénním způsobem. Ocenění od hlasujících dostal hlavně díky své všestrannosti a vytrvalosti. Nejednou za sezonu odehrál v jednom víkendu zápas v rakouské lize, kde chytal passy od Newhall-Caballera a druhý duel v české lize, kde byl on distributorem přihrávek pro receivery. Obzvlášť se reprezentačnímu quarterbackovi dařilo v rakouské lize, kde se stal statisticky nejlepším receiverem ročníku 2014.

Jan Kabát

dra-pan (4 of 61)

Honza Kabát má jistě z druhého místa v anketě Hráč roku podobnou radost!
Foto: Miki Gerlašinský

I druhý hráč v pořadí ankety o sobě dal řádně vědět na několika místech. V rakouské lize se soupeřovi quarterbaci báli házet jeho směrem, holandský reprezentační rozehrávač Bouthoorn se dokonce v zářijovém utkání národních mužstev dvakrát spálil, když mu Jan Kabár chytil dva interceptiony.

Jakub Woleský

cze-ned (39 of 50)

Jakub Woleský umí vedle chytání do míče i kopat. V ČLAF byl nejlepším punterem vůbec.
Foto: Miki Gerlašinský

Woleský odehrál obrovskou porci zápasů. Vedle rakouské a české ligy si ještě přidával za flagový Team Czech Republic v rakouské FLA2, v níž dopomohl flagové reprezentaci ke druhému místu. Hlavním bodem, který udělal Jakubovu sezonu tak výjimečnou ale byla spolupráce s Kylem Newhall-Caballerem. Tomu se stal Woleský oblíbeným a spolehlivým terčem, což se projevilo i ve statistikách soutěže.

Kompletní výsledky ankety naleznete na webu ČAAF.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít