Log In

Hrací neděle: lví smečka skolila loňského finalistu, pokračovaly i dvě další divize

Prague Lions – Příbram Bobcats 32:21

Pražským Lions věřilo před zápasem v ČAAF Pick’em jen 23,7 % tipujících. Zbytku ale tým z Hostivaře ukázal, že se s ním letos musí počítat. S novým designem helem a vyztužen o Nicka Colea v obraně hrál domácí celek výborně a příbramské Bobcats porazil 32:21.

Ještě se vraťme k celkovému hodnocení. Říkáme, že Lions hráli výborně, což je sice pravda, ale platí to pouze pro druhou polovinu zápasu. V té první se moc nedařila spolupráce centera Juniora Espinala a quarterbacka Dustina Hainese, a to hlavně kvůli vysokým snapům od Hondurasana. Americký absolvent programu na University of Oregon sice všechny snapy zachytil, často ale měl kvůli obtížnému zpracování méně času na samotnou akci.

Příbram konečně našla stabilního kickera ve Vojtěchovi Podhradském, který v zápase trefil všechny tři extra pointy, a tak v této disciplíně hosté neztráceli. Na druhou stranu Ondřeji Šislovi první kop nevyšel a od té doby se Lvi rozhodli pro dvoubodové konverze. Ta se sice povedla jediná ze tří, i tak to ale Lions stačilo.

V první polovině to vypadalo na klasický zápas Bobcats proti Lions z minulé sezony. Nabuzení Lvi nezvládají nápor Bobcats a pod tíhou rychlých útoků se rozkládají. Jen místo McCaskilla z minulého roku běhá nejčastěji Columbus GIvens. Velký zápas prožil také Pavel Tumpach, kterému se dařilo najít několik perfektních děr, kterými získal desítky yardů.

Lions v průběhu celého zápasu trápila úspěšnost skládek. Kolikrát za zápas visel hráč na Melvinu Davisovi či Columbu Givensovi? Nepočítaně. A kolikrát hráč Bobcats utekl. Ve třech případech ze čtyř. Kouč Kyle Duncan se mohl zbláznit, naštvaně házel papíry a málem to schytala i sluchátka, která se v českém prostředí pomalu rozšiřují.

Givens v první půlce doběhl pro dva touchdowny, Lions odpověděli nepotvrzeným touchdownem, který čtyřyardovým během získal Lukáš Růžek. Do šaten se odcházelo za stavu 6:14.

Fanoušci Bobcats si o pauze říkali, že by to mělo být v pohodě a že Sebastian Fandert svůj tým vede k velkým výsledkům. Nijak neodporujeme druhému tvrzení, to první ale vyvrátili jak sami hráči Bobcats, tak i skvěle hrající, jako vyměnění Lions.

Po pauze za domácí tým nastoupil úplně jiný tým. Dustin Haines dostával dobré snapy, začala pořádně fungovat i passová hra a Lvi skórovali. Jediné, co se nezměnilo, bylo množství minutých skládek. Skoro to vypadalo, že s lehkým deštěm se hlavně z Givense stala kluzká postava.

Jenže celkově hráli Lions skvěle. A to hlavně v útoku. První drive druhé poloviny zakončil pass Hainese do rukou dobře hrajícího Romana Pivovarníka. Bylo to zároveň naposledy, kdy se hostům podařilo odpovědět. Melvin Davis proběhl středem, shodil ze sebe tři obránce a došel až do endzóny. Kouč Duncan naštváním málem vyletěl z kůže…

Napoprvé to ještě Markovi Suchému proti Vojtovi Podhradskému nevyšlo... Foto: Lukáš Machala

Napoprvé to ještě Markovi Suchému (modrá 12) proti Vojtovi Podhradskému (červená 24) nevyšlo…
Foto: Lukáš Machala

Odpověděli i domácí. Lions v bleskovém drivu přešli velmi rychle celé hřiště a celý posun na zteč endzóně zakončil Haines znovu passem na Pivovarníka. Už předtím to Haines zkoušel dlouhou přihrávkou na Marka Suchého, jenže toho ještě stihl vychytat Vojtěch Podhradský. O chvíli později už to příbramskému defensive backovi nevyšlo.

A to konkrétně na začátku čtvrté čtvrtiny. To Haines perfektně přehodil padáčkem dva obránce Bobcats včetně Podhradského a Suchý běžel sám do endzóny. Tímto touchdownem šli Lions poprvé v utkání do vedení. Do toho začala bohužel pro Bobcats fungovat i domácí secondary, která sice za celý zápas nepovolila žádné velké zisky, ke konci zápasu se ale předvedla. Luboš Bachura nejprve vyrazil balon před o 26 cm vyšším Jiřím Kohutem, jeho největší chvíle ale ještě měla přijít.

Přišla ale až po posledním touchdownu zápasu. Ten zařídil znovu dobrým pohybem v backfieldu Haines. Nalákal na sebe linebackery, secondary se vytáhla za receivery a running back Lukáš Růžek zůstal volný. Pro tuto akci zafungovaly Lvům i bloky od receiverů, takže když Růžek balon od Hainese přijmul, nikdo se k němu neměl šanci dostat… 74yardový běh skončil až v endzóně.

Bobcats chtěli se stavem 32:21 ještě něco udělat, pass na pravou stranu ale ve své nejlepší akci zápasu zachytila domácí obrana. A byl to právě s dvacítkou hrající reprezentační cornerback Bachura.

Příbram má po třech zápasech bilanci 1-2 a k pražské dvojici Lions-Black Panthers zatím musí pouze vzhlížet. Lions na druhou stranu potvrdili, že výhra v Brně nebyla náhodnou a skalpem loňského finalisty Czech Bowlu si sami o pozici ve finále řekli. Tak jsme zvědavi, nespí totiž ani v Trnavě.

...napodruhé už byl lionský receiver úspěšnější a dal svému týmu vedení 26:21. Foto: Lukáš Machala

…napodruhé už byl lionský receiver úspěšnější a dal svému týmu vedení 26:21.
Foto: Lukáš Machala

Ostrava Steelers – Pilsen Patriots 41:0

Studená sprcha čekala Patriots v městě Ocelářů. Jednoznačný výsledek tým z Plzně, kromě dlouhé cesty domů, poslal také na poslední místo tabulky Divize II a rovnou do pozice outsidera.

Téměř vyrovnané síly running-backů domácích Wesselého a Kielora se postarali o dva touchdowny ve druhé a třetí čtvrtině. Michal Dudek si kromě předávek procvičil i šikovnost a přesnost svých hodů, když prvním bodovým příspěvkem našel pro touchdown Jiřího Šimečka na začátku zápasu, pro kterého to byla vůbec první kompletace v soutěžním zápase a hned s příjemným bonusem, nejen pro samotnou délku akce, ale i pro následný touchdown. Druhý krátký pass zkompletoval Dudek pro touchdown s Ličkou.

Výbornou hrou a jistotou se prezentoval ostravský kicker Daniel Merta, který si v zápase připsal 11 bodů za 5 potvrzených touchdownů a dva field goaly.

Plzeňský tým se neprezentoval špatnou hrou, ale s hodně prořídlou zápasovou soupiskou se únava i po dlouhém cestování projevit musela. Když už plzeňský QB Lukáš Malec našel svůj nejoblíbenější cíl — rukavice Patrika Vainera, nestačilo to a obrana Ocelářů běhové akce uměla zastavovat v jejich zárodku.

Brzy navíc začala reagovat i na přihrávky vzduchem a série turnoverů po neuvěřitelných pěti interceptionech Malce pohřbily naděje na lepší výsledek. Jedno ze zachycených interception potrestala i výborně hrající obrana, když v samotném závěru zápasu zachytil Jan Fojtík míč na polovině Patriotů a nekompromisně chybu západočeského quarterbacka potrestal — 41:0.

Pro domácí Steelers se neděle vyvíjela téměř ideálně a výsledkem je zasloužené aktuální prvenství v tabulce. Patriots jsou po dvou výrazných prohrách naopak týmem, který se bude muset pro lepší výsledky odrážet ode dna.

Budweis Hellboys – Ústí nad Labem Blades 7:19

Třetí divize měla o uplynulém víkendu svou premiéru. Hubený výsledek v Liberci nám mnoho nenapověděl a o pořádné divizní drama se museli postarat až Hellboys s Blades. Ústeckému týmu se podařilo vyhrát a přerušit tak tři roky dlouhou domácí dominanci Hellboys.

Jakub Imr svým během krájel yardy po zemi Foto: Ústí nad Labem Blades

Jakub Imr svými běhy krájel yardy po zemi.
Foto: Ústí nad Labem Blades

Vlažná první polovina se nesla ve znamení začátečnických chyb a nervozity. Útoky se tak dostávaly do slibných pozic, ale vytěžit z nich dokázala jen dvojice domácích, když Petr Jindra zachytil míč od nadaného quarterbacka Roby a skóre se do poloviny otevřelo skromně 7:0, když si bod za potvrzení připsala kopačka domácího rozehrávače.

Druhou polovinu Blades už uklidnění hratelností soupeře a zlepšením své koncentrace, dokázali za podpory své běhové hry, kterou se prezentuje tahoun Jakub Imr, korigovat stav 32y runem. Chvilková radost a zmatek na hřišti ale nedovolil další body z potvrzení, když útok v domnění, že skládka skončila těsně před goal line, pokračoval v rozehrávce a za dva body neproměnil — 7:6.

Poslední část zápasu nabídla fanouškům za polojasného nedělního odpoledne skvělou a dramtickou podívanou. Obrat v zápasu zajistil opět rychlonohý Imr, když si 20y přesunem opět získal touchdown a právem si zasloužil respekt. I přesto, že o jeho kvalitách byla obrana Budějovic informována a hrála hodně s osobním přístupem. Stroječek ze tří koleček při kopání extrapointu ale selhal, a i když mají Blades v kádru hned dva kickery, ani jeden nedostal prostor na korekci — 7:12. V polovině 4. čtvrtiny tak Blades s mírnou výhodou nabídli možnost odpovědi i domácím a začala ta správná podíváná.

Přibližně minutu dokonce našel Roba ve svém hledáčku Tomáše Hlacha, který se po celou dobu zasluhoval o kompletace passů a hodně pohlednou big play zvedl ze sedaček v napětí doufající diváckou kulisu. Několik nepovedených her vyústilo 8s před koncem ve fotbalové drama a hrdinou zápasu se stal k udivení domácího publika ústecký Jan Vlasák, který zachycené interception dokázal obrátit během přes celé hřiště v definitivní pojištění výhry Blades v poměru 19:7.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít