Log In

Fotbalový podzim je rozjetý. Září vyložilo karty na stůl, v říjnu se hraje All In

Září uteklo tristně rychle a o víkendu se podzimní část překlopí do druhé poloviny. Rozehráno mají ženy, junioři i flagisté.

Prague Lions – Ostrava Steelers 30:38 (ČJLAF)

Jak ztratit zápas v druhé polovině by mohli vyučovat v zámoří dalasští Cowboys, kteří  v zápase s Falcons druhou polovinu, přesto, že jen málokdo čekal, že by vůbec mohli vést. Proč vám to říkáme? První část zmíněného se totiž stala v neděli i v Hostivaři. Trenér Lvů Zach Harrod měl velmi dobře rozehráno a domácí šli do šaten za stavu 16:6. I když skóre zápasu otevřel ostravský Dudek, recept se pražanům vždy povadlo najít a kromě touchdownu po passové souhře Jindřichovský » Šrom, safety v polovině druhé čtvrtiny, přidali ještě touchdown do kabin a následně uhlídali drive Steelers. Vše se pro domácí zdálo být na dobré cestě.

I druhou část otevřeli Lions a opět se projevilo naladění na stejné chemické vlně Jindřichovský » Šrom. Pak ale nastal zlom a k míči se dostali Steelers. Už v první části se prosazoval RB Dvorský, který se k zemi ochotně neporoučel a důkazem je úvodní fotografie článku. Už ten čas jsme spozorovali velkou sílu v pohybu míče po zemi a přesně v tomto duchu se odehrála třetí čtvrtina, v níž se o body postaral QB Dudek právě s Dvorským a konal se obrat 23:30. Zlom tohle duo přitom zvládlo za necelé tři minuty!

V závěrečné přetahované poslední čtvrtiny Lions dorovnali, ale konečný úder zasadil Matěj Wasserbauer, který dokázal fumble obrátit v body a stal se pro Steelers hrdinou zápasu. Steelers si výhrou přiblížili nárok na playoff. Nádherný zápas s těsnou koncovkou byl tou správnou pozvánkou na fotbalový podzim, který letos stojí za to.

Brno Amazons – Prague Black Cats 30:24 (Ženský pohár)

Nejinak tomu bylo v lize žen, kde se v areálu Ragby Bystrc poměřily Amazonky s Kočkami. Hned v úvodu je nutné se omluvit Brňankám, které jsme trochu nešťastně označili v minulém reportu za žákyně pražských Harpies. Jejich zápal i nadšení pro hru nám dal naši chybu dost jasně najevo. Ani my nejsme dokonalí a děkujeme Amazonkám za krásný zápas, v němž ukázaly, že prostě patří ke špičce a dokáží porazit kohokoliv.

Ženská liga si v Brně našla své publikum a přes tři stovky fanoušků na místě mohlo sledovat napínavý zápas až do posledních minut. Hned v úvodu domácí návštěvníky potěšila Alžběta Nečasová, která si letos doběhla už pro druhý ligový touchdown. Fungovala ale i passová hra a obecně útoky měly plodné období. Šlesingerová v pozici quarterbacka našla volnou Červenou a 22y zisk skončil bodovým úprkem. I Cats ale našly recept na domácí konsolidovanou obranu a vzápětí korigovala Dlabolová 38y během pro touchdown. Do šaten se tak šlo za těsného stavu 12:6.

Domácí rozehrávačka Kateřina Šlesingerová dovedla svůj tým k vítězství. Foto: Ondřej Moravanský

Kočky si v šatnách sáhly do svědomí a chopily se šance na srovnání zkraje druhého dějství. Ověřila se spolupráce Vorlová » Chloubová vzduchem a vzápětí si rozehrávačka hostů doběhla ještě pro bodový náskok – 12:18. To se ale příčilo domácí Zábršové, která nastartovaná týmovým duchem proběhla téměř polovinu hřiště pro srovnání 18:18.

Stejná aktérka se na postu runningbacka prosadila i z kraje závěrečného dějství, kdy s míčem z krátké vzdálenosti našla skulinu pro druhý bodový zápis. Na vedení zareagovaly opět pražské Cats, kdy odpovědnost do svých rukou vzala do třetice Vorlová (dva běhy, jeden kompletní pass pro TD) a dorovnala na 18:18.

Vypjatý a hlavně vyrovnaný zápas dostál rozuzlení až po „two-minute-warning“, tedy necelé dvě minuty do konce a opět o osudu týmu rozhodl quarterback. Šlesingerová krátkým během pronikla do endzone Koček a bylo rozhodnuto. Dámy, klobouk dolů!

Odveta je na programu už tuto neděli v areálu Slavia, kde se bude konat fotbalové odpoledne. V pravé poledne budou svou půdu hájit Kočky před Amazons a od 16:00 junioři Black Panthers proti Lions.

Pardubice Stallions – Prague Black Panthers 13:26 (ČJLAF)

O pondělním státním svátku se odehrál i druhý zápas ČJLAF. Prvenství v tabulce si v něm pojistili junioři Černých panterů.

Přitom o první body se postaral domácí Kosek a poslal svůj tým do vedení 7:0. Poté ale přišel trest pozorné obrany hostů, která zachytila interception a linebacker Marek Daník se prohnal polovinou hřiště pro touchdown. Do půlky se k němu ještě přidal QB Mráz a pojistil svému týmu poločasový náskok.

Třetí čtvrtinu ovládli opět Pražané a to s příspěvkem chyb domácích Hřebců. Pozorný Adam Smrekovský zalehl volný míč v endzone Stallions a navýšil na 7:18. V útoku se navíc prosadila i ruka Mráze, který našel Tesaře pro pěkný 23y touchdown. Pardubický tým se zvedl až v závěru zápasu, kdy si Lepič doběhl pro 24y touchdown. Více už se nestalo.

Od obou týmů to byl ale sympatický a vyrovnaný zápas. Pokračování ČJLAF je v Pardubicích v plánu už na tuto neděli, kdy Stallions v derby vyzvou Bucks od 14:00 na stadionu Slovan. PBP doma pohostí Lions od 16:00 (Slavia).

Liberec Titans – Karlovy Vary Warriors 62:0 (juniorský pohár)

V Liberci došlo na měření dvou juniorských nováčků. Větší zkušenosti prokázal domácí tým, který byl pro karlovarské příliš velké sousto. Zápas, ve kterém bylo k vidění zřejmě rekordní množství chyb a fumblů sice nabídnul i zajímavé momenty, ale bylo jich opravdu minimum.

Karlovarský quarterback Josef Krnáč měl plné ruce práce s Libereckými obránci. Foto: Karlovy Vary Warriors

Karlovarský quarterback Josef Krnáč měl plné ruce práce s libereckými obránci. Foto: Karlovy Vary Warriors

Titans mají v týmu několik zkušených lídrů z ČLAF, a ti byli na čerstvě poskládaný tým Válečníků ve výhodě, kterou jasně zúročili. Warriors před sezónou neměli ambice na celý juniorský tým, ale protože se do poháru přihlásilo málo účastníků, musela původní plán spojení s Mustangs nahradit nová koncepce, jinak by se zřejmě rok čekalo.

Pro hosty z lázeňského města byl tak liberecký „výprask“ cennou zkušeností a uvidíme kolik síly a taktiky posbírají do odvety v Karlových Varech. Aspiranta na vítěze poháru jsme se zřejmě dozvěděli již nyní.

Flagové mistrovství U15

V další ze sérii turnajů se potkala hned první čtveřice seriálu. Pozici si upevnili Bobcats, kteří bez ztráty kytičky stále kralují mistrovství a o šanci finálového turnaje už je nikdo nepřipraví. Druhou příčku pevně drží znojemští Knights. Třetí místo okupují Warriors, na které se dotahují pražští Wolf Pack.