Log In

Finalisté Czech Bowlu se na pondělní zápas těší, v první bitvě quarterbacků vyhrál Givens

Finále nejvyšší divize České ligy amerického fotbalu Under Armour Czech Bowl XXII už klepe na dveře. Brzy na trávník pražské EDEN ARÉNY vtrhnou ti nejtvrdší hráči, které u nás můžete potkat, a poperou se o titul mistra ČR. Už na předzápasové tiskové konferenci však došlo k prvnímu měření sil. V souboji o nejrychlejší hod se střetli quarterbaci obou finalistů. Jak to dopadlo?

Hráči si vyzkoušeli speciální zařízení, které bude pro diváky připraveno i během finále. Z dovednostní soutěže vzešel jako vítěz příbramský Columbus Givens (88 km/h), který porazil Jana Dundáčka (79 km/h) z Prague Black Panthers. Kyle Newhall-Caballero nechtěl pokoušet rameno a soutěž raději vynechal. Do zápasu však půjdou jako mírní favorité Panteři. Všichni mají ještě v živé paměti loňské finále, které odehrály stejné týmy, a v němž Pražané rozdrtili Příbram 40:0.

„Ve finále bude rozhodující vyvarovat se vlastních chyb. Neočekávám, že to bude tak jednostranné, jako minulý rok,“ myslí si Jan Dundáček. „Loni to byla ostudná porážka 0:40. To klukům připomínám od ledna. Letos jsme silnější tým než loni. A máme jediný cíl – vyhrát Czech Bowl,“ neskrývá ambice příbramských Bobcats trenér Zbyšek Lavička.

Úvodní kickoff odstartuje zápas v 19:00, program ale začíná už v 18:30. „Už se neskutečně těšíme. Hrát ve velké aréně před nejvyšším možným počtem fanoušků je pro nás náplastí na odřeniny a naraženiny, kterým se v tomto sportu občas nevyhneme,“ říká k účasti ve finále České ligy amerického fotbalu Daniel Leško, trenér útoku Prague Black Panthers.

Under Armour Czech Bowl však nebude pouze o fotbalu. „Návštěvníci si budou moci vyzkoušet výstroj, kterou nosí američtí fotbalisté, nebo zhlédnout nejlepší a největší cheer show,“ zmínil předseda České asociace amerického fotbalu Filip Hobza některé z aktivit pro fanoušky. I příchozí diváci si budou moci vyzkoušet měření rychlosti hodu, a to před vstupem do arény.

Finále Divize I České ligy amerického fotbalu vypukne už 20. července od 19:00 v pražské EDEN ARÉNĚ. Vstupenky jsou v prodeji on-line v síti Ticketportal nebo na pokladnách EDEN ARÉNY.

 

Zdroj: Tisková zpráva ČAAF

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít