Log In

Druhý ročník Winter Classic ovládli OldBoys. Třetí poločas vyhrál každý příchozí

Idylické sobotní odpoledne patřilo v Praze legendám a nadějím amerického fotbalu (soupiska). Ve středu byste v Praze sice naměřili jarních 15 °C, ale v den konání zimních radovánek byste byli rádi za 5 °C. Hrálo se v osmičkové formě a ve víc než přátelské atmosféře. Rozcvička probíhala v ladném a klidném tempu, aby se před zraky dvou stovek diváků odehrál další ročník Winter Classic za umělého osvětlení a jedinečné atmosféry.

Příprava semtam připomínala nástup do ringu, když se do warm-upu pustil Nikita Maximov v županu, aby jeho tělo bylo zahřáté na patřičné otáčky.

OldBoys a Sígrs se chystají do ringu. Legendy na místě 😎 #winterclassic

Fotka zveřejněná uživatelem Český americký fotbal (@czechfootball),

Týmy zněla slova motivace zpestřená vzpomínkovými vtípky a takové rozcvičení receiverů OldBoys nenechalo žádné oko odvrátit pohled ze hřiště, protože ve starých pánech byla vidět hodně mladá energie i touha se vrátit v čase a dostát svému jménu v nejlepší formě. Quarterback Pavel Franta navíc už při rozcvičení ukázal, že má jeho ruka stále talent, švih, přesnost – no prostě všechno, co quarterback má mít a na své spoluhráče delegoval krásné přihrávky. Bílovičtí Sígrs vedení další fotbalovou legendou Petrem Švandou přijeli v omlazené sestavě, hlavně pro pár zraněných veteránů, kteří jindy doplňují tým o zkušenosti a s jejichž pomocí si letos ve třetí divizi odvezli pohár pro vítěze. Zápas začal jako již tradičně při zápasech OldBoys – bojovým tancem Haka.

#Haka v podání OldBoys při #WinterClassic! Video zveřejněné uživatelem Český americký fotbal (@czechfootball),


Zápas začal v explozivným tempu, naproti možnému vlažnému očekávání. Hned v prvním útočeném drivu byl hodně vidět (pozn. red. rozuměj slyšet) Pavel Tumpach, který svými běhy uměl strhnout pozornost na svá bedra. Jakoby mu 365 yardů naběhaných letos v dresu Bobcats nestačilo, a tak se do běhových akcí pouštěl hlava nehlava. Samozřejmě podpořený bloky, kde se zúročila zkušenost. Jen hned první pokus o skórování z krátké vzdálenosti skončil překvapivě fumblem a Sígrs měli možnost se dostat na míč. Výborně hrající obrana ale míč za svá záda pustit nechtěla, a tak se další možnosti ujal RB Tumpach a proklestil si cestu opět na dostřel. Tu už QB Franta využil bez milosti a nehlídaného Beneše našel u pravého pylonu v endzóně. Pavel Tumpach si za poctivé krájení yardů smlsnul alespoň na potvrzení a OldBoys vedli 8:0.

Jenže na soupisce Sígrs se na postu QB představil možný letošní objev roku, Filip Ondrášek, kterého jste viděli v rozhodující akci reprezentace proti Polsku.

Jeho rychlé nohy ho řadí mezi vůbec nejrychlejší hráče u nás, a to ukazoval hned od začátku skvělými běhy. V první čtvrtině se obraně OldBoys ještě podařilo Ondráška pokrýt, ale po dalším fumblu útoku vzduchem našel Ondrášek volného Hermana pro první touchdown a bylo srovnáno 8:8. Krásnou akci si připsal pod tlakem na čtvrtý down QB Franta, který našel Jirku Urbana a virtuální scoreboard měnila stav – 14:8. Pavel Tumpach se ale přijel bavit a bavil se celou první polovinu, když si připsal další běhový touchdown.

K vidění bylo opravdu nevídané. Těsně před poločasem jsme byli svědky několik laterall passů, které sice skončily skládkou quarterbacka, ale rozhodně pobavily, protože jsou k vidění opravdu jen vzácně. Do pár minutové přestávky mezi polovinami se týmy rozešly za stavu 20:8.

Skvělým a pestrým komentářem bavil přítomné fanoušky Jan Štiegler, kterého kromě hráčské kariéry v dresu PBP můžete znát jako komentátora NFL na Sport TV a že se neminul povoláním bylo jasné od první minuty. Přátelská atmosféra opepřená skvělými hláškami bavila všechny, nejen hráče samotné.

V dresu OldBoys pracovali hodně zkušeně lajnaři na obou stranách a quarterback Franta toho využíval jako před lety. Nacházel střídavě své spoluhráče-kamarády Beneše, Vrbu, Vítovce a další. K běhu se dostal i David Krejbich s Nikitou Maximovem.

K míči se dostal i Pavel Hruzík. Foto: Miki Gerlašinský

K míči se dostal i Pavel Hruzík. Foto: Miki Gerlašinský

Ve třetí čtvrtině se ale obrana Sígrs semkla a pokračovala v hodně kompaktní hře, která je pro ně skvělou vizitkou. QB Ondrášek si v útoku na čtvrtý down dovolil vydat se s míčem sám a snažil se nasadit stiff arm na veterána Standu Jantoše, který jej s díky odmítl a byl ve skládce nekompromisní. I když Filip ukazoval za rok u amerického fotbalu brilantní výkon, tak 15 let zkušeností rychlostí nedohnal.

V závěru se ještě Pavel Franta pokoušel o několik big plays, které mířily do rukavic naprosto volným spoluhráčům, které ruce ale neposlouchaly. Zajímavostí je, že receiver Jiří „Butch“ Vrba měl v rukavicích hned dva, a to shodou náhod po 25 letech od památného zápasu ve Voticích proti Lions v roce 1993, ještě rok před první oficiální sezónou a ani tehdá se mu nedařilo. To ještě hráli Panthers v dresech Sparty a na postu QB byl Dan Krejbich. Body za OldBoys přidal ještě výborný Tumpach a body si připsal u potvrzení i receiver Vítovec.

Výborný zápas zahrál reprezentant Filip Ondrášek. Foto: Miki Gerlašinský

Výborný zápas zahrál reprezentant Filip Ondrášek. Foto: Miki Gerlašinský

Na stav 28:8 ale reagoval ještě Filip Ondrášek, který hledal volné spoluhráče tak dlouho, až se po svých vydal směrem k endzóně, pohrál si s obranou a doběhl si pro poslední touchdown zápasu 28:16.

Třetí poločas

Pár minut po zápase se velká část osazenstva přesunula do nedalé restaurace True Blue, aby se rozehrála závěrečná část celého Winter Classic a u piva se rozebraly výkony jednotlivců, týmů a hlavně se všichni po letech pobavili o všem možném, zavzpomínali a připili si na zdraví. Poprvé se také vůbec někdo ptal na skóre. Celý zápas totiž většinu body nezajímaly.

Třetí poločas Winter Classic se přelévá na všechny na strany :)))

Posted by Český americký fotbal on 21. listopad 2015

Na dvacet přítomných Sígrů bylo jasnou vizitkou toho, jak velká i silná přátelství americký fotbal vytváří. Před hodinou rivalové, hecující se k výkonům a v zápětí parta kamarádů. Kdo do TB nedorazil, ten přišel o skvělý zážitek.

Jak hodnotil po zápase výkony Dan Krejbich?

„Určitě bych v útoku vyzdvihl Filipa Ondráška, který dominoval a jeho rychlost je úžasná, ale nám zase nejpomaleji stárnou lidi na lajnách, takže tlak na offense lajnu určitě byl. Naproti tomu jsme v útoku zkoušeli hrozně moc variací her, s kterými většinou překvapíme, ale klobouk dolu před obranou Sígrů, protože byli vždycky na místě. U nás ale skvěle zahrál quarterback Pavel Franta, který se po prvotních neúspěších nesesypal a dlouho držel náš útok. O běhové hře se ani nemusím zmiňovat, Pavel řádil,“ komentoval po zápase Daniel Krejbich, který nastoupil na svém tradičním postu linebackera.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít