Log In

Divize IV zná první účastníky playoff

Karlovy Vary Warriors – Teplice Nordians 68:0

Atmosféru karlovarského půlmaratonu si necelé dvě stovky fanoušků na stadionu AC Start vychutnaly se vší parádou už těsně po poledni. Výrazný rozdíl ve skóre je zatím nejvyšším v rámci ČLAF od roku 2013, kdy Titans porazili nováčky Gladiators 71:0.

O jednoznačný průběh celého zápasu se postarala už v první čtvrtině uzavřená obrana Warriors, která si  odnesla povinnou nulu. Jediný zkrat a posun Nordians za svou polovinu dostal domácí obranu pod tlak, ale čtvrtý down skončil pro hosty neúspěšně. QB Buřt byl naháněný jako lovná zvěř bratry Doležalovými, které o další tackle připravil bleskovým během DB Frank a poslal Nordians opět na svou polovinu.

Warriors předváděli jednoduchou a efektivní hru. V první čtvrtině otevřel účet zápasu domácí QB Mařík a přihrávku vzduchem přečetl bleskově univerzál na postu linebackera a hlavní trenér Warriors Jakub Čajan. Zachycené interception donesl 37y během až do endzone a první část skončila 14:0.

Na body nejdominantnější druhá čtvrtina dopřála touchdown všem skill hráčům na běhových postech. Prosadil se nováček na postu RB Patrik Vildumetz, sekundoval mu hned dvakrát i QB Mařík. O svůj další interception se postaral i Frank a zisk 40y byl nejdelší touchdownovou akcí celého zápasu. V polovině bylo už rozhodnuto i o playoff, když šel domácí tým do kabin s rozdílem 41 bodů a potřeboval minimálně 35 na garanci.

Třetí čtvrtina dovolila jediný touchdown QB Lukáše Gerstnera, který přečetl volný prostor a doběhl si do endzóny. Závěrečná část pak teplické Nordians dorazila. Skóroval do čtvrtice Mařík, podruhé Vildumetz a na samotný závěr ještě RB Choura, který se zároveň postaral o 8 potvrzení z 10. Ze dvou minel pak mohl jen za jedinou.

Zápas byl jednostrannou podívanou, která Warriors povzbudila do rozhodujícího zápasu s Knights. Ten určí výchozí postavení do playoff. Nordians stálo možnost korekce zkušenost a individuální chyby. Problémy měly returnující týmy, ale i punty, které nelétaly daleko, držely útok Warriors vždy v pozornosti a dostřelu endzone.

Trnava Bulldogs – Prague Black Panthers 14:29

Bahno a déšť, časté padání, průtrž

Trnavský tým potřeboval výhru jako sůl, hlavně aby dorovnal druhé Bobcats a s poločasovým skórem 14:14 i za účasti Jana Dundáčka na postu quarterbacka to vypadalo hodně otevřeně, ale velké překvapení se nekonalo hned z několika důvodů.

Počasí bylo asi nejhorší v letošním roce. Průtrže mračen, déšť a podmáčený povrch znamenal problém pro většinu hráčů. Pády taky nebyly často způsobené tackly, ale okolnostmi. Tento faktor navíc ovlivňoval i hru vzduchem.

První čtvrtinu nastartoval Dundáček s Beranem krátkou přihrávkou vzduchem. Odpověď našel vzápětí Bútora s Kloknerem a první část skončila 7:7. Na vzdálenost pohlednější byla určitě akce domácích Bulldogs. V druhé části našel Dundáček další cíl a Woleský si připsal dalších 22y do statistik. Trnavský tým s novou posilou Raymondem Bradleyem ale našel odpověď krásným během s úctyhodnou vzdáleností 80y.

Do této chvíle to bylo ještě zajímavé, ale po polovině už se na hřišti neukázala nová akvizice slovenského týmu, která dorazila teprve v pátek. I přesto, že pocitově aklimatizace v drsném terénu tomuhle borci seděla a dokázal i v blátě odehrát výborný první poločas. Důvodem tak byla pravděpodobně únava z časového posunu.

Zápas byl dál jednostrannou podívanou a na hřišti Dundáčka vystřídal Chvalina, který se v prázdné třetí části dopustil několika interception a svůj tým tak poslal spořit čas jistotu hry po zemi. Pro jeden touchdown si sám doběhl a PBP pomohlo i smolné safety domácích. Trnavský punter dostal vysoký míč a v endzone si s ním pod tlakem obráncu neporadil, ten tak vyletěl po kopu ještě v endzóně mimo hřiště a následoval trest za dva body. V poslední hře zkusil Bútora už jen risk, který nevyšel a pozorný Chvojka si užil sprint na 90y.

Velká škoda druhé poloviny. Bahenní lázně si lépe užili PBP a bez ztráty kytičky jsou letos opět dominantní. Trnava naproti tomu bude muset ještě zapracovat, ale až se Bradley vyspí, bude hodně platnou a nebezpečnou posilou.

Přerov Mammoths – Šumperk Dietos 39:0

Tvrdou ránu si připravili Mamuti pro své soky ze Šumperka. Stejně jako Warriors si pojistili výhrou účast v playoff a zaskočili možná sami sebe.

V druhém zápase nastupující kicker Večerka měl plnou kopačku práce a krásným 46y field goalem otevřel zápas samotný. Pak následovala další sprcha, jejíž proud reguloval QB Martin Štěpánik. Nacházel své cíle a i když se Šumperk vždy prezentoval jako passově orientovaný tým, jehož obrana by měla na takový druh protekce být zvyklá, Přerovští mezery odhalili a trestali. Nejdelší 35y pass pro touchdown zachytil Kocián. Přidal ještě kratší a o pár vteřin slávy se rozdělil i s kolegou Kolínkem, shodně dvakrát.

Před polovinou se navíc nepovedl Dietos snap a Jan Kolařík už přehozený míč nezkrotil a následovalo safety. Mamuti si pro Večerku připravili i lehkou odměnu těsně před polovinou, když krátkým během oslavil svůj návrat. Až na jedno potvrzení byl ve všech zbylých případech úspěšný. Jednoznačná výhra 39:0 je silným varováním pro tým ze Šumperka, který i přes problémy s naplněním soupisky bude muset o účast v playoff ještě hodně bojovat.

„Udržená nula je pro mě jasným znamením skvěle fungující obrany, která držela šumperské hráče v dostatečné vzdálenosti od naší endzone a jestli se na skóre projevil nějaký faktor zásadněji, než častá volba přihrávek vzduchem, pak právě naše defenzíva,“ zhodnotil zápas trenér domácího týmu David Novotný.

Liberec Titans – Budweis Hellboys 24:14

Titáni se prosadili podruhé řadě a tentokrát i před více než dvěma stovkami fanoušků. Pojistili si tak odskok z chvostu tabulky a drží čtvrtou příčku v Divizi III.

Ještě v úvodní části zápasu se blýskl domácí returner Petr Fischer, který nádherným během přes celé hřiště vrátil punt Hellboys až do koncové zóny pro 82y punt return s pomlsnou třešničkou v podobě touchdownu. S potvrzením z kopačky lajnaře Pulce se tak vstupu zápasu zhostili lépe domácí borci a ujmuli se vedení 7:0.

Nejzajímavější částí celého zápasu bylo ale druhé dějství, které nabídlo hodně zmatených situací. Budějovický David Zíka byl po puntu nejpozornější a když se returnující sestava dotkla nešťastně míče, který dopadl jen kousek před endzone, dokázal se ho zmocnit a srovnal skóre s příspěvkem Kamila Roby – 7:7. Necelé tři minuty před polovinou se na pozici TE objevil domácí kicker a univerzál na lajně Ladislav Pulec a nehlídaný obranou budějovického týmu dokázal využít váhovou převahu, zachycený pass protlačil se ziskem 18y až za goal line a opět poslal svůj tým do vedení stavem 14:7. I na tuto akci ale zvládli Hellboys v zápětí odpovědět a postupným krájením yardů se nakonec Petr Jindra prosadil krátkým během. Stav v polovině byl vyrovnaný 14:14.

Rozhodnutí zápasu přišlo ve třetí čtvrtině. Nejdřív si pro body doběhl liberecký Michal Konc a v závěru zápasu byla k vidění další zajímavost, když vyseknutý míč QB Roby, rozehrávajícího z vlastní endzone, zalehl jeden z budějovických receiverů. Stačilo málo a namísto libereckého safety se mohl v zápisu objevit touchdown. To by ale domácí borci nesměli přestat hrát a nenechat věci osudu. Dále už se skóre neměnilo a rozdílem deseti bodů, v zápase bohatém na chyby, zápas skončil.