Log In

Divize IV: bodově bohatý mač Dietos se Steelers B skončil překvapivým výsledkem

Tyršův stadion v Šumperku nabídl při nedělním odpoledni první pohled na čtvrtou divizi ČLAF. V osmi hráčích proti sobě nastoupili zkušení matadoři domácího týmu Dietos a nově poskládaný rezervní tým ostravských Steelers, kteří chtějí rychleji zaučit nováčky a juniory. Zkušenost převážila mládí a domácí vyhráli 40:19.

První čtvrtina nabídla ještě vyrovnanou podívanou. Za domácí tým všechnu smetánku slíznul Michal Bock, který si doběhl pro tři touchdowny. V týmu Steelers nastoupil na postu quarterbacka Adam Kavický, který potrápil obránce v poli a sám se postaral o první touchdown hostů. Druhý přidal 19y runem Dominik Dvorský a do šaten se v polovině týmy odebíraly za stavu 20:13.

„První poločas ukázal, že dokážeme s Šumperkem držet krok,“ poukázal na vyrovnanost první poloviny František Blažek, trenér Steelers.

Vstup do druhé části se snad lépe povést domácímu hrajícímu trenérovi Janu Kolaříkovi nemohl, jelikož passem našel rukavice svého kickera a wide-receivera Duse. Z této spolupráce Dietos vytěžili kromě 43y i touchdown. „Offensive line dnes podala skvělý výkon a cítil jsem se za ní jistě. Musím ji pochválit a na přihrávkách vzduchem má velký podíl. Fungovala ale i runnová hra,“ hodnotil výkon útoku Kolařík.

Jan Kolařík se na svou offensive line mohl spolehnout. Foto: Erika Krausová

Na navýšení skóre ještě dokázali Steelers odpovědět, když Dvorský podruhé skóroval 25y během, ale k dalšímu navýšení ze strany hostů už nedošlo. Ke konci třetí a v průběhu čtvrté čtvrtiny totiž Jan Kolařík našel ještě dvakrát ruce Lubomíra Ničeho.

„Smyslem B-týmu je příprava pro A-tým. Cílem je, aby si junioři a nováčci mohli zahrát kvalitní zápasy a nemuseli stát pouze na sideline, protože ještě nemají dostatečné zkušenosti. Nicméně několik chyb nám v druhé části znemožnili být adekvátním soupeřem. Dělá mi radost, že v Šumperku dovedou hrát kvalitní fotbal,“ dodal s uznáním Blažek.

Zápas ku překvapení všech tipujících ČAAF Pick’em, kde Dietos věřilo jen necelých 11 % tiperů, skončil jasně — 40:19.