Log In

Děvčata se chystají na ligu, mají za sebou první letošní kemp

České hráčky amerického fotbalu se na podzim konečně dočkají vlastní soutěže. Přípravy na ligu však běží naplno již teď. V neděli se na společném kempu v Praze sešly týmy Prague Harpies, Pilsen Angels a Liberec Valkyries, aby si předaly zkušenosti a vyladily herní dovednosti. Pro pražské Harpyje byl kemp součástí tréninkového plánu pro blížící se zápas v Maďarsku.

Na hřiště v neděli vyběhlo přes třicet dívek, které trénovaly pod dohledem pozičních koučů pražských Harpyjí. Jak řekl hlavní trenér Nikita Maximov, cílem bylo především zapracovat na technice a prověřit fyzickou kondici hráček.

„Zaměřili jsme se hlavně na trénink skládek, bloků a dalších důležitých dovedností, které jsou specifické pro jednotlivé pozice,“ popsal Maximov náplň tréninku. „Kromě toho jsme chtěli vidět, jak dívky zvládnou takhle intenzivní zátěž, Harpyje totiž čeká zápas v Maďarsku, na který kvůli velké marodce pojedeme hodně oslabené,“ doplnil.

Nejstarší český ženský tým uspořádal společný kemp pro české týmy již podruhé. Loni se ho zúčastnily ještě brněnské Amazonky. Ty ale letos místo do Prahy vyjely do Trutnova, kde podpořily nejnovější ženský tým v Česku Trutnov Ligers. Vlastní kemp absolvovaly na konci března také Prague Black Cats.

Harpyje se na českou ligu připravují i přátelskými zápasy v zahraničí. V březnu porazily v Polsku tým Warsaw Sirens a v polovině května je čeká střet se zkušenějším maďarským týmem Budapest Wolves Ladies. Harpyje s Vlčicemi hrály zatím dvakrát. Poprvé na podzim 2013 v Budapešti Češky prohrály v prodloužení. Druhý zápas loni v dubnu v Praze skončil výhrou Harpies.

Zdroj: Tisková zpráva Prague Harpies

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít